Gönderen Konu: yeni bir iş kurmak istiyorum.hangi sektörü tavsiye edersiniz arkadaşlar  (Okunma sayısı 3604 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı 3333iga

• Usta Kampanyacı
arkadaşlar yeni bir iş kurmak istiyorum kosgeb destekli.balıkesir de yapabileceğim değişik iş fikri olan arkadaşlardan tavsiyeler bekliyorum.sektör olarak gıda  düşünüyorum ama başka sektörde olabilir aklıma yataca.malum büyükşehirlerde çok değişik iş fırsatları oluyor.yardımcı olmanızı rica ederim ;) ;)

Çevrimdışı sahaneyedili

• Usta Kampanyacı
emlakçılık , kazancı iyi, 1. kirayı alıyorsun
komisyonlar vs

Çevrimdışı lerzankara

• Usta Kampanyacı
  • yakışıklı şanslarım
    • lerzankaradan
elimde sermayem olsa yapmak istediğim iş parti organizasyonları ve fotografçılığı hem zevkli hem karlı
kismet ettiyse Mevla el getirir yel getirir sel getirir. kismet etmediyse Mevla el götürür yel götürür sel götürür.

Çevrimdışı aylean

• Usta Kampanyacı
bende emekli olsam ilk yapacağım iş emlakçılık.Annemim,kayın validemin,kardeşimin evlerini sattım ve yenisini aldım.Geçenlerde ev aldık.Bizim eski evin müteahhittinden. Sayemde iki arkadaş da aynı siteden ev aldı.Üstelik seneye bitecek daha.Sermayesi yok bir şey yok.
Kül kadar etkisi olmayan insanların,kendisini ateş sanması ne garip...

Çevrimdışı eyefive

• Usta Kampanyacı
morfikirler.com a gir oradan araştır güzel iş fikirleri var. emlakçılık gerçekten iyi para kazandırıyor ama iyi bir mekan,iyi bir adres ve ciddi modern bir kurumsal kimlik marka yüzü yapmalısın.öyle sıradan mahalle arası emlakçılarda pek kazanç sağlayamazsın.geçimini ve ihtiyaçlarını sağlarsın sadece.kendi kendine yetersin yani. ama eğer bu işten para kazanayım ve bir yerlere geleyim diyorsan ciddi ciddi çalışma yapmalısın.

ayda 5 bin liradan 10 ev kiralasan müşteriye; sadece buradan 1.250 lira kazanıyorsun.bu senin dükkanının her türlü masrafına gitti diyelim.ayda 5 tane ev satsan ortalama 150 bin liradan.kaldıki şimdiki evler 200-300 binden başlıyor 1.kat zemin kat.ben en kötü ihtimali yazdım eski evlerden örnek verdim. toplam 750 bin lira yapar. % 3 komisyon alıyorsun.ayda 20 bin lira para yapar :) vergisi cartu curtu ve senin evinin her türlü masrafını çık. en az sana ayda 10 bin lira para kalır.
DÜNYA-AHİRET MADDİ-MANEVİ BOL RIZIK İÇİN  TESPİH:LA İLAHE İLLA ENTE YA HANNAN YA MENNAN YA BEDİAS SEMAVATİ VEL ARDI YA ZEL CELALİ VEL İKRAM

Çevrimdışı diazem

• Global Moderator
  • Hero Member
Aylardır ev almaya çalışıyorum.Emlakçılık banko iş.Bu kadar rahat para kazanılan bir şey olamaz.Arkadaşlarımdan babası emekli olupta emlakçılığa başlayanlar var bugune kadar boşa çalışmışız diyorlar..
Kuzu büyüsün görürsünüz siz...

Çevrimdışı MERCAN67

• Usta Kampanyacı
Paraniz varsa HALI YIKAMA  veyahut  cam katlama balkonlar icin müşterisi hazır sektörlerden bende balikesirdeyim . Pişman olmazsınız . HALI YIKAMA icin kuyu suyu mevcut olan bir is yeri ısınızı gorur

Çevrimdışı Esmanur

• Usta Kampanyacı
Linkleri görmeye yetkiniz yok. Kayit olun veya giris yapin ibb nin ücretsiz emlak danışmanlığı kursları var

Balıkesirde var mı bilmiyorum ama belediyeden öğrenebilirsin
Linkleri görmeye yetkiniz yok. Kayit olun veya giris yapin

Çevrimdışı balca

• Usta Kampanyacı
  • ömer ali-meltem hazan
    • blogum:=)))
Balıkesır ılcelerınde,beldelerınde iş kurmak ıstermısınız? Beldelerde en cok talep edilen pansıyon...Oyle boyle degıl kı Nısan ayında baslıyorsun Ekım'e kadar ınanılmaz para kazanıyorlar. Bır yer alabılırsenız eger ınanılmaz kar saglar...-1 ler bıle gunlugu 150 tlden kıraya verılıyordu Altınoluk'ta. Emlakcılık ıse beldelerde ve Edremıt'te cok kar saglamıyordu kı o kadar emlakcı vardı kı sadece Altınoluk'ta ınanamıyordum,her yer satılık yazlık,her yer emlakcı. Ha bır de bu dondurma, mısır gıbı seyyar araba alsanız mesela yıne rekor kırarsınız,ya da teklı patatesler var boyle akordeon gıbı yapılıyor kızartılıyor, yazın toptan onu satsanız tum kış yersınız parasını...hanı ıktısatcı bırının yorumları bunlar, bır de gozlemledıklerım. Muhakkak da Ekonomıst dergısını alın bu ayın, Ekım ayının...Sonbahar aylarında yenı işlerı anlatır...
Linkleri görmeye yetkiniz yok. Kayit olun veya giris yapin tıklasanız yeter

Çevrimdışı eyefive

• Usta Kampanyacı
@balca o mısır pates gibi ürünlerin geleceği devamı yok.ilk çıktığında 2-3 sene yapacaksın yada ilk sen getireceksin.parayı götüreceksin ondan sonra bitecek.devamlılığı yok.uzun vadede kazandırmıyor yani. ama dediğin gibi yazlık deniz memleketlerinde bu süre biraz daha uzayabilir.biraz daha tutulabilir ama onunda geleceği yok.

ben hep şuna inanıyorum.'' bir insan aynı kıyafeti sürekli giyebilir,aynı evde yıllarca oturabilir,aynı arabayı yılalrca kullanabilir vs.... ama aynı yemeği her gün yiyemez ve yemek yemeden duramaz aç kalmaz ölür. o yüzden her zaman favorim yemek ve içecek işi.ama buda zor bir durum mekan,adres güzel olacak.kaliteli yemek yapacaksın ve başka bilinmeyen yemekleri yapacaksın.yada bilinenin en iyisini yapacaksın.o zaman boş kalmaz.yemekten kastım sadece ev yemekleri değil unlu mamüller bile olabilir :)

mesela kültür belgeseli,seyehat programları izlerken en ilgilendiğim dikkatimi çeken şey oranın yiyecek ve içecek kültürüdür.öyle değişik şeyler gördümki onları türkiyede yapsak çok para kazanırsın ve sürekli tutacak şeyler.arabistana gittim bir yer keşfettim ana baba günü ama gel görki adamlar yemek yapamıyor.çoğu diğer yabancı ülkelerden gelen müslümanlar.salatalarında yağ sirke limon diye bir şey yok ona rağmen acayip tutuluyor.orayı bir türk işletse dünya para kazanır.sermayem olsa ilk işim onu hayata geçirmek iNŞALLAH.

@esmanur un dediği gibi eğer bir işi yapacaksan eğitimini almak çok iyi avantajlar sağlayabilir.
DÜNYA-AHİRET MADDİ-MANEVİ BOL RIZIK İÇİN  TESPİH:LA İLAHE İLLA ENTE YA HANNAN YA MENNAN YA BEDİAS SEMAVATİ VEL ARDI YA ZEL CELALİ VEL İKRAM