Gönderen Konu: Milli Piyango İdaresine Şikayet Mesajı Yazıyoruz.  (Okunma sayısı 12479 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı turkcu

• Yeni Kampanyacı
  • *
Arkadaşlar biliyorsunuz Fritolay firmasının düzenlediği 49 tl yüklü sahte kampanyayı. Sahte diyorum çünkü kazanan yok ve olan bizim kontörlerimizle aldığımız cipslere oluyor. Bu yüzden bu dolandırıcıları yola getirmek için;

Linkleri görmeye yetkiniz yok. Kayit olun veya giris yapin

bu adrese giriyoruz ve adımızı soyadımızı yazarak aşağıdaki mesajı veya kendinizin oluşturacağı bir mesajı gönderiyoruz.

Alıntı
Merhaba
Bir kampanyanın Milli Piyango İdaresi izni doğrultusunda yapılıp yapılmadığını öğrenmek istiyorum.

Fritolay firmasının Dakika Başı 49 TL Yüklü Bonus Kart kampanyasının katılım koşullarında dipnot olarak "Bu kampanya MPİ izni ile kapsam dışı olarak düzenlenmektedir." yazıyor. Buradaki "kapsam dışı" yazısını anlayamadım. Acaba anlatılmak istenen "Bu kampanyanın MPİ izni dışında ve MPİ kapsamı dışında olduğu" mudur? yoksa "MPİ'nin verdiği bir izin ile birşeyin kapsamı dışında olduğu" mudur? eğer 2. söylediğim gibiyse "Kapsam Dışı" ndan kasıt nedir?

Bu mesajı yazma ihtiyacı duydum. Çünkü bu kampanyada kesinlikle bir hile var. Yüzlerce katılımcı da hile olduğu görüşünde. Çünkü ben dahil birçok kişi defalarca kez başarılı katılım gerçekleştirmesine rağmen bahsedilen hediyeyi alan kişi hiç yok. Üstelik sözü edilen 7516 numarasını aradığımız zaman paketlerden çıkan şifreyi tuşlamadan bile "hatalı tuşladınız. lütfen tekrar arayın." şeklinde bir uyarı veriyor ve tabiki de olan katılımcıların kontörlerine oluyor.

Bu kampanyanın Milli Piyango İdaresi kapsamında yapılması hâlinde hile olup olmadığının araştırılmasını ve gerekli işlemin yapılmasını talep ediyorum.

İyi çalışmalar.

Buraya isminizi yazın

Adımızı soyadımızı mail adresimizi yazdıktan sonra bu mesajı gönderiyoruz.

Ne kadar çok kişi bu mesajı gönderirse o kadar ciddiye alırlar

Eğer bu kampanyada bir hile varsa (bana sorarsanız kesin var) o zaman Milli Piyango İdaresi gerekli işlemleri yapar. Ya kampanyayı adam akıllı tekrar düzenlerler ya da mağdur olan herkese kontörlerini iade ederler.

Hadi arkadaşlar.

Çevrenizde ne kadar tanıdık varsa hepsine iletin bu mesajı. Onlar da göndersin.

Gösterelim şu sahtekarlara dünyanın kaç bucak olduğunu.
« Son Düzenleme: 16 Ekim 2009, 15:29:33 Gönderen: turkcu »

Çevrimdışı sinless

• Usta Kampanyacı
  • Egolarıma sponsor ol.
Ynt: Milli Piyango İdaresine Şikayet Mesajı Yazıyoruz.
« Yanıtla #1 : 16 Ekim 2009, 15:29:11 »
ilk mesajında konuyu yalnış yere açmışsın.

ikincisi MPİ den izin alınmasına gerek yok bu tür kampanyalar için. Eğer şikayet etmek istersen reklam üst kuruluna şikayet etmen lazım aldatıcı reklam diyerek onlar ilgilenir mpi bununla ilgilenmez adamlar kurallarda belirtmiş zaten mp3 dışıdır diyerekten.
Pexu tart Prod.

Çevrimdışı turkcu

• Yeni Kampanyacı
  • *
« Yanıtla #2 : 16 Ekim 2009, 15:31:30 »

ikincisi MPİ den izin alınmasına gerek yok bu tür kampanyalar için. Eğer şikayet etmek istersen reklam üst kuruluna şikayet etmen lazım aldatıcı reklam diyerek onlar ilgilenir mpi bununla ilgilenmez adamlar kurallarda belirtmiş zaten mp3 dışıdır diyerekten.

Milli Piyango İdaresinin adının geçtiği her yerde Milli Piyango İdaresine birşey sormak bizlerin hakkı.

mesajı okursanız benim bir soru sorduğumu anlarsınız

bu kampanyann MPİ izni doğrultusunda olup olmadığını öğrenmek istedim.

Çünkü kampanya koşullarındaki cümle çok üstü kapalı bir cümle olduğu için bu kampanyanın MPİ kapsamında olup olmadığını anlayamadım.

ayrıca Milli Piyango İdaresi'ne ne kadar çok şikayet mesajı yollarsak onlar da durumun ciddiyeti gereği gereken yerlere bildiride bulunurlar.
« Son Düzenleme: 16 Ekim 2009, 15:33:13 Gönderen: turkcu »

Çevrimdışı şansperisi

• Usta Kampanyacı
« Yanıtla #3 : 16 Ekim 2009, 15:33:52 »
nereye gerekiyorsa bence toplu bir şikayette bulunalım. aldatıcı reklam ile bizleri kandırıyorlar. dakka başı ama kaç dakka başı belli değil. bi dakka başı mı, on dakka başı mı, yarım saat başı mı belli değil.

Çevrimdışı sinless

• Usta Kampanyacı
  • Egolarıma sponsor ol.
« Yanıtla #4 : 16 Ekim 2009, 15:34:58 »

Milli Piyango İdaresinin adının geçtiği her yerde Milli Piyango İdaresine birşey sormak bizlerin hakkı.

Çünkü kampanya koşullarındaki cümle çok üstü kapalı bir cümle olduğu için bu kampanyanın MPİ kapsamında olup olmadığını anlayamadım.

Bu kampanya MPİ izni ile kapsam dışı olarak düzenlenmektedir.

bunun neresi üstü kapalı? Adamlar MPİ' ye başvurup izin alıp mpi kapsam dışı bırakmışlar bunda anlamıycak birşey yokki. MPİ buna müdahale etmez biz karışmıyoruz diyerekten. Senin dediğin olay reklam da aldatıcılağa giriyor bu yüzden reklam denetim kurumuna mail atarak  " Linkleri görmeye yetkiniz yok. Kayit olun veya giris yapin " aldatıcı reklam olduğunu güzel bir dille yazdığında kendileri mahkemeye başvurup kampanyayı durdura bilirler.
Pexu tart Prod.

Çevrimdışı turkcu

• Yeni Kampanyacı
  • *
« Yanıtla #5 : 16 Ekim 2009, 15:36:51 »
nereye gerekiyorsa bence toplu bir şikayette bulunalım. aldatıcı reklam ile bizleri kandırıyorlar. dakka başı ama kaç dakka başı belli değil. bi dakka başı mı, on dakka başı mı, yarım saat başı mı belli değil.

verdiğim adrese toplu şikayette bulunabiliriz. onlar durumun ciddiyeti gereği gerekli yerlere başvuruda bulunurlar zaten.

bu kampanya tam bir fiyasko. yüzlerce kişinin arasından foruma yeni üye olan 1-2 kişinin kazandığını söylemesine açıkçası hiç inanmadım. sikayetvar.com adresindeki şikayet mesajlarına da sallayıp cevap vermiyorlar zaten.

Çevrimdışı turkcu

• Yeni Kampanyacı
  • *
« Yanıtla #6 : 16 Ekim 2009, 15:38:04 »

Bu kampanya MPİ izni ile kapsam dışı olarak düzenlenmektedir.

bunun neresi üstü kapalı? Adamlar MPİ' ye başvurup izin alıp mpi kapsam dışı bırakmışlar bunda anlamıycak birşey yokki. MPİ buna müdahale etmez biz karışmıyoruz diyerekten. Senin dediğin olay reklam da aldatıcılağa giriyor bu yüzden reklam denetim kurumuna mail atarak  " Linkleri görmeye yetkiniz yok. Kayit olun veya giris yapin " aldatıcı reklam olduğunu güzel bir dille yazdığında kendileri mahkemeye başvurup kampanyayı durdura bilirler.

sağolun açıklama için

Çevrimdışı mesepalamudu

• Deneyimli Kampanyacı
« Yanıtla #7 : 16 Ekim 2009, 15:56:30 »
Forumdan çıkan arkadaşlar yokmuydu ki?

Çevrimdışı OTELCi

• Usta Kampanyacı
  • ''Use, what you have ; Do, what you can"
« Yanıtla #8 : 16 Ekim 2009, 16:03:46 »
ben mailim attım arkadaşlar. Linkleri görmeye yetkiniz yok. Kayit olun veya giris yapin  bence herkes atsın da ağızların payını alsın doritoscular...

Çevrimdışı uzaksehirler

• Usta Kampanyacı
« Yanıtla #9 : 16 Ekim 2009, 16:33:00 »
bu güne kadar kazananların listesinide isteyelim.  bende yazayım şikayet. dogru dürüst yapmayacaklar ne diye bu kadar reklam yapıyorlar.