Gönderen Konu: Devlet okulunda anasınıfı ögretmeni olan varmıı?  (Okunma sayısı 3032 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı madımak

• Usta Kampanyacı
  • KÖMÜR GÖZLÜ OĞLUM
Ynt: Devlet okulunda anasınıfı ögretmeni olan varmıı?
« Yanıtla #20 : 21 Ocak 2014, 23:55:32 »
5 yasındakı bı cocuktan bahsedıyosunuz ilk önce buna dıkkat cekelım ayrıca her seferınde anası babası basından atıyor demeyın bı kere egıtım o yaslarda baslar ve ıstemeyen bu meslegı secmez  ayrıca farzedelımkı anası babası basından atıyo yada sımartıyo hıc ılgılenmıyo vurdum duymaz yada kara cahıl ee nolcak ogretmenler sırf evladıyla ılgılı ebeveyenlere mi hızmet verecek bı kere ogretmenlerın isidir cocukların anne babasından cok daha iyi olmasını saglamak gelecek nesılı hazırlamak  evet lusnikanın yasadıgı olay hos degıl kabul edılemez gecmıs olsun daha kotu olabılırdı ama sanırım sızde madur duruma düstügünüz için gerekeni yapmıssınızdır

ozcartman

• Ziyaretçi
« Yanıtla #21 : 22 Ocak 2014, 00:01:04 »
Linkleri görmeye yetkiniz yok. Kayit olun veya giris yapin
5 yasındakı bı cocuktan bahsedıyosunuz ilk önce buna dıkkat cekelım ayrıca her seferınde anası babası basından atıyor demeyın bı kere egıtım o yaslarda baslar ve ıstemeyen bu meslegı secmez  ayrıca farzedelımkı anası babası basından atıyo yada sımartıyo hıc ılgılenmıyo vurdum duymaz yada kara cahıl ee nolcak ogretmenler sırf evladıyla ılgılı ebeveyenlere mi hızmet verecek bı kere ogretmenlerın isidir cocukların anne babasından cok daha iyi olmasını saglamak gelecek nesılı hazırlamak  evet lusnikanın yasadıgı olay hos degıl kabul edılemez gecmıs olsun daha kotu olabılırdı ama sanırım sızde madur duruma düstügünüz için gerekeni yapmıssınızdır

orda bahsettiğim ana baba başından atıyosa öğretmen de atsın değil bunu anlayamamanıza üzüldüm. çocuk yanlış işler yapıyosa öğretmenin payı kadar ana babanın başında atmasının da payı vardır ve yanlış davranışı düzeltme konusunda da işbirliği şarttır. ana baba başından atacak sonra öğretmene 'al yanlış yetiştirilmiş bu çocuk sen tek başına düzelt' denmesi doğru değildir, olamaz!

Bu konuda diyeceğim herşeyi dedim. Anlamak isteyen anlamıştır diye tahmin ediyorum. Konuya cevaben bile olsa bi mesaj daha yazmama kararı alarak iyi geceler diliyorum.

Çevrimdışı madımak

• Usta Kampanyacı
  • KÖMÜR GÖZLÜ OĞLUM
« Yanıtla #22 : 22 Ocak 2014, 00:09:26 »
 cok klasıktır evladı olmayan anlamaz ana-baba olunca anlarsınız lafı ama evet hakketten öyle ana baba kendıne düseni elbette yapmalıdır ama gözümüz gibi baktıgımız vatana mıllete hayırlı olsun dıye ugrastıgımız evlatlarımızıda kımlere emanet ettıgımız cok onemlı ayrıca ortada bı sorun varsa üstü kapatılmamlı mutlaka cözülmeli kımse sevabına bakmıyor cocuklarımıza iyi geceler :-X

Çevrimdışı halehan

• Usta Kampanyacı
« Yanıtla #23 : 22 Ocak 2014, 00:14:24 »
arkadaşlar ben bunca deneyimim sonunda bir kanıya vardımki ama tabii bu herkes için geçerli değil.genel olaraak sorunlu,problemli çocuğun ana babasıda sorunlu problemli oluyor.çünkü çocuk ailenin aynasıdır.ama tabi çocuğunun yaramazlıklarını bilipte öğretmenle aynı yolda yürüyen anne nin çocuğu daha çabuk düzene giriyor.ama şunu untmayalım arkadaşlar biz öğretmenler bu mesleği herşeyi göze alarak girdik bu işe.o çocuk yaramaz kızalım,bu çocuk yaramaz kızarak,bağırarak disipline sokalım bence çok yanlış bir tutum.sabır her kapının anahtarı ben böyle düşünüyorum.herkes bu tarz çocukları dışlarsa ne olacak bu çocukların sonuu.soruyorum size?şimdinin haydutu,hırsızı,hortumcusu işte bu tarz çocukların sonu.biz sabredelimki nekadar çocuk düzeltirsek obizim karımız.hem toplumun,hemde bizim ahiri karımız.lütfen azcık sabır,azcık empati.o yaramazlıkları yapan,o oyunları yapan bizim kendi çocuğumuzda olabilir.nasılda affederiz anne şefkati ile deyilmi.biri kızsa çocuğumuza nasılda üzülürüz.ama sabrı olmayanda yapmayacak kardeşim bu işiii.ben bunu bilir bunu söylerim.otursun evindee.
kısmet te varsa gelir YEMEN den,kısmet te yoksa ne gelir elden.