Gönderen Konu: sömürüyü durduralım  (Okunma sayısı 3708 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ozcartman

• Ziyaretçi
Ynt: sömürüyü durduralım
« Yanıtla #30 : 13 Kasım 2013, 19:22:07 »
Linkleri görmeye yetkiniz yok. Kayit olun veya giris yapin
Konu hakkında birkaç satır okudum tam vakıf değilim olaya ama şunları söylemek istiyorum.

Kampanya olayı bitti, HGK o altın döneminden sonra gerileme dönemine girdi. Bilenler bilir 2 sene önce 10 dakika önceki gönderiyi son gönderilenlerde bulamıyorduk, herkes elinden geleni yapıyordu. Bazı kişiler çok daha fazla uğraşıyordu birçoğunu isim olarak bilmesemde nick'leriyle tanıyorum. Bu çöküşün sebebide 'sömürü'. Hala ayakta tutmaya çalışanlara saygı duyuyorum. Umarım tekrar o tat gelir her ne kadar artık katılmasamda kampanyalara bunu canı gönülden istiyorum. Katılmayıp neden hala burda olduğuma gelince seviyorum be burayı. Her bilgisayarı açtığımda mutlaka şööyle bi bakıyorum siteye. Felan filan. Daha çok şey derim de neyse işte zamanınızı aldım kusura bakmayın. Şansınız bol olsun.

Çevrimdışı Ozgurky

• Usta Kampanyacı
« Yanıtla #31 : 13 Kasım 2013, 23:14:54 »
Zaman ayırıp da gördüğü bir kampanyayı burada paylaşan kişinin teşekkür bekleme hakkına kimsenin itiraz etmemesi gerekir, ozcartman'ı ve diğer arkadaşların ne kadar aktif olduklarını görüyoruz. Bir butona tıklamak diye olayı basite indirgememek gerekir, yüz yüze olamadığımıza göre ve yazılan teşekkür mesajları diğer mesajları gölgede bırakacağı için bu butonu kullanmak zorundayız.

Konu açmayanlara yaptırım uygulanması konusunda aynı fikirde değilim, zaten sadece bir öneri olarak dillendirilmiş. Zira ben de akşam saatlerinde girebildiğim için gün içindeki kampanyaların hemen hepsinin konusu açılmış oluyor, e bana açacak konu kalmıyorsa bunda benim suçum nedir? :)
Hayat, biz başka şeyler planlamakla meşgulken olagelen şeylerdir.

ozcartman

• Ziyaretçi
« Yanıtla #32 : 13 Kasım 2013, 23:18:13 »
Linkleri görmeye yetkiniz yok. Kayit olun veya giris yapin
Zaman ayırıp da gördüğü bir kampanyayı burada paylaşan kişinin teşekkür bekleme hakkına kimsenin itiraz etmemesi gerekir, ozcartman'ı ve diğer arkadaşların ne kadar aktif olduklarını görüyoruz. Bir butona tıklamak diye olayı basite indirgememek gerekir, yüz yüze olamadığımıza göre ve yazılan teşekkür mesajları diğer mesajları gölgede bırakacağı için bu butonu kullanmak zorundayız.

Konu açmayanlara yaptırım uygulanması konusunda aynı fikirde değilim, zaten sadece bir öneri olarak dillendirilmiş. Zira ben de akşam saatlerinde girebildiğim için gün içindeki kampanyaların hemen hepsinin konusu açılmış oluyor, e bana açacak konu kalmıyorsa bunda benim suçum nedir? :)

teşeekkür çabalarına gerekli duyarlılık sağlanmadığı için bir öneri o zaten yoksa herkesi aynı kefeye koymak da doğru değil. bazı arkadaşlar konu açmaya zaman bulamıyorlardır doğrudur ancak aksi tarafta duranlar da az değil maalesef. desteğiniz için teşekürler.

Çevrimdışı Ozgurky

• Usta Kampanyacı
« Yanıtla #33 : 13 Kasım 2013, 23:20:43 »
Benim asıl rahatsız olduğum iki konu var, onlar için de ayrıca konu açılıp fikir alışverişinde bulunulabilir. Biri beğenili yarışmalar, diğeri de hile. Beğenili yarışmalardan rahatsız olanlar konularda sık sık söylüyorlar fakat ortak bir tepki verilemiyor. O kampanyanın uygulaması kabul edildiği anda katılımcı olarak işleniyoruz ve katılım sayısı yüksek gözüküyor. Halbuki katılmayıp katılımcı sayısını düşük bırakarak ve ısrarlı yorumlarla bunun yanlışlığını dile getirmeliyiz.

İkinci konu hile ise yine kampanya konularında sürekli aynı kişilerin kazanıyor olması şeklinde dile getiriliyor. Bu konuda da yapılabilecek şeyler yapılmalı, ısrarlı yorumlarda bulunulmalı ve buna tenezzül eden kişiler forumda barındırılmamalı diye düşünüyorum.
Hayat, biz başka şeyler planlamakla meşgulken olagelen şeylerdir.

Çevrimdışı Zemote

• Deneyimli Kampanyacı
  • Bir Şarkı Çalar Ama Sen Binlerce şey hissedersin..
« Yanıtla #34 : 14 Kasım 2013, 02:26:31 »
Genelde gördüğüm kampanyaları Buraya her açmaya çalıştığımda Zaten açılmış oluyor..
Hatta bir kaç kez "Zaten Açık bi daha neden açıyorsun" diye kötü azarlayanlar oldu  :D

Beceri dikkat Bilgisayar ile ilgili kampanyalarda Elimden geldiğince insanlara kendimce yardımcı olmaya Hatta kesin olsun diye video ile görüntülü bile Anlatmaya çalışıyorum.. 
Bu Seferde "Neden anlatiyorsun bizim kazanma şansımız Azalıyor" diyenler çıkıyor..

Bir Ara konuların altına Teşekkür yazıyordum bu seferde insanlar "post mu kasıyorsun" dedi..  :D
Artık sadece teşekkür tıklıyorum..

Ben zaten begenili yarışmalara katılmıyorum..
Artık kucuk ödüllü şeylerle uğraşmıyorum..  veriyoz ufak bir hediye için telefon numaramızı sonra çeşit çeşit reklam bişey değil geçen nerden geldiğini bilmediğim cinsel ürün satış mesajı geldi onuda babam okumuş..

Bence konu açan arkadaşlar zevkle açıyor. Hatta hızlı açmak için yarışıyor bazen ben önce açtım sen önce açtın yarışına bile giriyor.. Modlarda gereksiz ceza vermiyor.. Forum sitesi için aktiflik iyi.. Daha katılımcı olunsun isteniyor ise Komedi Eğlence Siyaset Resim vs. gibi Ek bölümler açılabilir..   Böyle iyi ama gecinip gidiyoz işte  :D
« Son Düzenleme: 14 Kasım 2013, 02:28:50 Gönderen: Zemote »

Çevrimdışı sanko86

• Usta Kampanyacı
  • Şükürler olsun....
« Yanıtla #35 : 14 Kasım 2013, 08:45:14 »
@Zemote ye katılıyorum ne zaman konu açmak için gelsem @Anvil denen ballı arkadaş konuyu açmış oluyor :)

Ayrıca @Zemote ve bir kaç kişi forumda her konuda yardımcı olmaya çalışıyor. Bu gibi bir ortamda çöküş olmaz her daim taze kalır yeter ki bir birimize saygımız olsun.

Teşekkür konusunu bile okumaya yeltenmeyen kişilere de illaki teşekkür edeceksiniz demek hayali bir bekleyiş olacaktır benim anlatmak istediğimde bu.
Ne kadar yükselirsen, uçmayı bilmeyenlere o kadar küçük görünürsün.
 Nietzche