Gönderen Konu: sömürüyü durduralım  (Okunma sayısı 3707 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı sanko86

• Usta Kampanyacı
  • Şükürler olsun....
Ynt: sömürüyü durduralım
« Yanıtla #10 : 11 Kasım 2013, 23:33:45 »
Ne güzel herkes fikrini gayette güzel bir tarzda ifade edebiliyor demek ki herkesin kendi doğruları çerçevesinde ortak bir nokta bulunacak.

Benim genel görüşüm teşekkür ve konu açmak önemlidir, emektir ama bir kimseyi zorlamakla da o kişiyi değiştiremeyiz. Bence elinden geleni yapıp gerisini akışına bırakmak gerek. Bazen detaylardır hayatı umutsuz kılanlar diye bitiriyorum.
Ne kadar yükselirsen, uçmayı bilmeyenlere o kadar küçük görünürsün.
 Nietzche

Çevrimdışı lerzankara

• Usta Kampanyacı
  • yakışıklı şanslarım
    • lerzankaradan
« Yanıtla #11 : 11 Kasım 2013, 23:34:03 »
teşekkür konusunda haklısın ama diğer konuda sıkıntı oluşur
kendimden örnek verecek olursam ;
 ben genelde gece çok daha rahat foruma giriyorum gün içerisinde de işim yoksa mutlaka foruma girerek başlıyorum güne
facebookta ve twiterda sayfama düşen kampanyaları taratıyorum açılmamışları açmaya çalışıyorum hatta bazen arattığımda bulamıyorum sonradan bir bakıyorum açık konuyu tekrar açmışım ki bu da modlara iş çıkartıyor pek çok kişi de bundan muzdarip çünkü gün içerisinde aynı konular 3-5 kez açılmış oluyor
bazende tam tersi oluyor konuya bakıyorum en az 200 katılım var forumda vardır diyorum sonra bi bakıyorum forumda açılmamış ama forumdan en az 150 kişi o kampanyaya katılmış

bunun önüne geçmek zor biraz hak hukuk gözetmek gerekiyor sanırım çünkü hepimiz forum sayesinde Allaha şükür kazandık kazanmayada devam ediyoruz
hep bana diyenler hep vardı olmaya da devam edecek ama onları zamanla tespit edebiliriz diye düşünüyorum ve ona göre modlara bildirip gereğinin yapılması sağlanabilir
kismet ettiyse Mevla el getirir yel getirir sel getirir. kismet etmediyse Mevla el götürür yel götürür sel götürür.

Çevrimdışı balca

• Usta Kampanyacı
  • ömer ali-meltem hazan
    • blogum:=)))
« Yanıtla #12 : 12 Kasım 2013, 00:20:42 »
okul,iş ve yazılarım devreye girdi bayadır pek bakamıyorum. Ancak en çok konu açanlardan biriyim halen sanırım. Liste onu diyor. Ben teşekkürü yeri geldi imzama bile taşıdım sonra kaldırdım şimdi anısı olanları imzamda taşıyorum. Ben herkesin emeği olsun isterim ama buna ulaşılamaz unutmayın, yazınız için ve düşünceleriniz için kendi adıma teşekkür ederim.
Linkleri görmeye yetkiniz yok. Kayit olun veya giris yapin tıklasanız yeter

Çevrimdışı zxc

• Usta Kampanyacı
« Yanıtla #13 : 12 Kasım 2013, 00:53:23 »
forumda emeğiniz çok bu yüzden hassasiyetinizi anlayabiliyorum. elimden geldiğince teşekkür butonunu kullanmaya çalışıyorum ve her gördüğüm kampanyayı da başlığı ilk ben açayım hevesiyle paylaşıyorum vaktim oldukça.Baskıyla olacak şeyler değil bunlar kimseyi teşekkür etmeye paylaşmaya zorlayamayız malesef ..

Çevrimdışı Esmanur

• Usta Kampanyacı
« Yanıtla #14 : 12 Kasım 2013, 05:03:31 »
Teşekkür konusunda çok haklısınız konu açma konusunda da haklı olduğunuz kesin.

ama şöylede bir durum var  :(

Mesela kendi adıma konuşayım çalışan biriyim iş yerinde bilgisayarım kısıtlı hergünkampanya sitesini açabildiğime bile şükrediyorum.

akşam eve geliyorum yorgun bir halde yemek bulaşık derken yorgunluktan bilgisayarı bile açamadan uyuyorum.

açtığım anlarda da şöyle bir bakınıyorum bazen kampanyalara katılacak gücüm bile olmuyor.

sabah çok erken uyanıyorum saat:4 -5 o saatte de kim ne paylaşmışsa ona katılıp çıkıyorum.

maalesef bu tarz durumlarda da çok fazla konu açmak mümkün olmuyor  :(
Linkleri görmeye yetkiniz yok. Kayit olun veya giris yapin

Çevrimdışı betush

• Deneyimli Kampanyacı
« Yanıtla #15 : 12 Kasım 2013, 08:39:53 »
Sürekli online olup hiç paylaşım yapmamışları bir kenara koyuyorum bu kişiler konusunda hertürlü yaptırım önerinize açığım fakat geri kalanımız_

Yaş ortalaması yüksek aile - iş - çocuk - doğum taşınma  kampanyaları bir arada yürütmeye çabalayan topluluğuz desem yalan olmaz profil istatiklerimiz bu olunca haliyle aktif veya pasif zamanlarımız olabiliyor bu durumda bir üyeyi konu açmak gibi zorlamanın etkili olacağını düşünmüyorum.

Ayrıca bu kadar aktif üyeyi kampanya konusu açmaya zorlarsan ne biten kampanyaların taşınmasına nede açık konunun yeniden açılmasına moderetör gücümüz yetmez

Ben Teşekkür et butonu aktif olurken konunun altına teşekkür ederim yazanların mesaj kalabalığı yapmasına enngel olmaya çalışmıştım  inan sayılmadığı zaman herkes konunun altına teşekkürederim yazıyordu şimdi neden butona basılmıyor anlayamıyorum.

Tabi önerilerin foruma uygulanma yetkisi admine ait fakat başka önerileriniz varsa memnuniyetle destek olurum.

ben aslında teşekkür konusundaki yoğun çabalarımın sonuç vermemesinden dolayı böyle bir öneride bulundum çok istediğim için değil. bu da bilinsin isterim sizin vesilenizle.

bazı paylaşım yapılan forumlarda teşekkür edilmeden link görülmüyor. böylece ne üye olmayan faydalanabiliyor konudan ne de teşekkür etmeyen. bu şekilde bir düzenleme yapılabilir.

edit : bu arada konuyu okurken sağ üstte bulunan teşekkür butonunu tıklamak iki saniyeden fazla zaman almaz. bu nezakettir. kimseyi küçültmez. konuyu gören her kişinin de buna vakti vardır. bi bakıyosunuz konuyu görüntüleyen 45 kisi, 3 tane teşekkür var. bu arada teşekkür için bir tıklama yapmayan kardeşimiz oyuna bakıp geri dönüp oyunda bilmem neyi nasıl yapıcaz diye ileti bile yazmış o kısacık zamanda.
« Son Düzenleme: 12 Kasım 2013, 08:51:52 Gönderen: betush »
Linkleri görmeye yetkiniz yok. Kayit olun veya giris yapin   izlemeye alır mısınız?

Çevrimdışı admin

• Forum Yöneticisi
  • Usta Kampanyacı
    • Her Gün Kampanya
« Yanıtla #16 : 12 Kasım 2013, 09:09:41 »
Paylaşım yapmayanları cezalandırmak yerine paylaşım yapanları ödüllendirmenin daha doğru olduğunu düşünüyorum. Bu nedenle forumumuzda paylaşım yapan özel üyelerin görebildiği bir bölümümüz var ve sistem bu bölümün etkilerini otomatik olarak düzenliyor.

Teşekkür etme konusuna gelince, bence teşekkür etmek kişinin kendi nezaketini ve olgunluğunu gösteren bir kavramdır. Bazı durumlarda (gözden kaçma, vakit bulamama vb.) teşekkür etmeyi unutabiliyoruz ama kasıtlı olarak teşekkür edilmiyor ise zaten ilgili kişi yeterli olgunluk seviyesine ulaşmamıştır. Bu durumda da üzerinde düşünmeye değmez zaten.

Daha önce konu paylaşan üyeler arasında çekilişle hediyeler vermiştik. İleride yeniden bu tarz bir kampanya yapabiliriz.
------>Linkleri görmeye yetkiniz yok. Kayit olun veya giris yapin

Çevrimdışı sanko86

• Usta Kampanyacı
  • Şükürler olsun....
« Yanıtla #17 : 12 Kasım 2013, 09:13:17 »
Konu çok güzel özetlendi konu açan ve emek verenlere ödül verilmesi en mantıklı çözüm olacaktır bence de.
 Nietzche

Çevrimdışı DURU41

• Usta Kampanyacı
« Yanıtla #18 : 12 Kasım 2013, 09:15:08 »
onuyu açmışım.bir çok kişi kazanmış.teşekkür sayıma bakıyorum o konudaki 2:) örneğin ta-da kampanyası yada şu anda uygulamada ist.cevahir Linkleri görmeye yetkiniz yok. Kayit olun veya giris yapinün ne kazandım bölümünde görüyorum kiarkadaşlar kazanmış.50 tl. 100 tl.açın bakın 1 teşekkürüm var.ozcartman tarafından.buda insana çok özür dileyerek söylüyorum ki enayilik hissi uyandırıyor.o duruma geldi bence.
"Ben Mevla'dan isterim. Verirse yüceliğidir, vermezse imtihanımdır."

- Şems-i Tebrizi

Çevrimdışı sanko86

• Usta Kampanyacı
  • Şükürler olsun....
« Yanıtla #19 : 12 Kasım 2013, 09:19:53 »
onuyu açmışım.bir çok kişi kazanmış.teşekkür sayıma bakıyorum o konudaki 2:) örneğin ta-da kampanyası yada şu anda uygulamada ist.cevahir Linkleri görmeye yetkiniz yok. Kayit olun veya giris yapinün ne kazandım bölümünde görüyorum kiarkadaşlar kazanmış.50 tl. 100 tl.açın bakın 1 teşekkürüm var.ozcartman tarafından.buda insana çok özür dileyerek söylüyorum ki enayilik hissi uyandırıyor.o duruma geldi bence.

Muhakkak ki haklısınız ama bu haklı talebinizi isyanla değil teşvikle dile getirip çözmekten başkada bir yolu yok malesef.
 Nietzche