Gönderen Konu: kuşlar hakkında yardım lütfen  (Okunma sayısı 3016 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı meltem2780

• Usta Kampanyacı
  • prenseslerim
Ynt: kuşlar hakkında yardım lütfen
« Yanıtla #10 : 27 Ağustos 2013, 21:47:48 »
Linkleri görmeye yetkiniz yok. Kayit olun veya giris yapin
bence almayın evinize tüy çok dökülür..birde ben üzülüyorum kuşları hapis oluyormuş gibi geliyor yani uçmaları lazım. :) ama yinede siz bilirsiniz çarşıya falan çıkınca fiyat araştırması yapın kızlarınıza alın biraz bakın sonra satarsınız..
kafese tül geçirmeyi düşünüyorum tüy açısından. haklısınız ama kızlar çok istiyor kedi veya köpek bakamam  evcil bir hayvan beslemek istiyorlar balığımız  vardı bir kaç defa  öldü o nedenle çok üzülüyorlar ölüyor diye  bende biraz bakıp veririm birine hevesleri kırılsın hergün bu konu artık evde :D

kaplumbağa alın kuş kaçabilirde

kaplumbaga da almayın şaşırabılırsınız ama zıplıyor bıseyler yapıyor evın ıcınde kayboluyor benımkı oyle gitti :(

evet kızkardeşimin vardı taşın üzerine çıkıyorlardı orada dinleniyorlarmış donuk şekilde kız kardeşim bir iş dolayısıyla 5 günlüğüne şehir dışına çıkmıştı babama bırakmıştı suyunu değiştir ve yemini ver demiş babam yaşlı adam işten eve geldiğinde her baktığında taşın üstünde donuk kaldığı için bunları öldü diyip atmıştı kardeşim çok üzüldü baya ilgiliydi onlara ılık su falan yapıyordu yemlerini aksatmıyor güzel besliyordu babama baba neden attın sen dediğinde kızım ölmüş o taşa yapışmış bir iki tıkladım ses yok bende attım demiş böyle bir anımız var şuan yine besliyor tutkunu ben evde beslesem benim 1,5 yaşındaki mutlaka eline falan alır fanusa koysam suyunu döker kafes işi biraz daha mantıklı gibi tül ile yan bölümlerini çevirirsem rahat şekilde izleyip sevebilirler umarım
Tecrübe, bir insanın başından geçenler değil, başından geçenlerin bıraktığı izlerdir

Çevrimdışı mor menekşe

• Usta Kampanyacı
« Yanıtla #11 : 27 Ağustos 2013, 23:12:41 »
bence almayın evinize tüy çok dökülür..birde ben üzülüyorum kuşları hapis oluyormuş gibi geliyor yani uçmaları lazım. :) ama yinede siz bilirsiniz çarşıya falan çıkınca fiyat araştırması yapın kızlarınıza alın biraz bakın sonra satarsınız..
kafese tül geçirmeyi düşünüyorum tüy açısından. haklısınız ama kızlar çok istiyor kedi veya köpek bakamam  evcil bir hayvan beslemek istiyorlar balığımız  vardı bir kaç defa  öldü o nedenle çok üzülüyorlar ölüyor diye  bende biraz bakıp veririm birine hevesleri kırılsın hergün bu konu artık evde :D

kaplumbağa alın kuş kaçabilirde
benim kızımda küçükkene kaplumbağa istemişti bende aldım kıyamadım komşu kızından özenmiş :D 10 tlye maması kaplumbağa kabı falan evi kokutuyor birde çarşıya,tatile falan çıkınca hayvancağız evde yalnız kalıyor..insan kendini kötü hissediyor sonra komşunun kızına hediye olarak verdik :)

Çevrimdışı mavigül

• Usta Kampanyacı
  • Hayırlısından versin Rabbim...Amin
« Yanıtla #12 : 27 Ağustos 2013, 23:31:17 »
çok eskiden iyi cins bir kanaryam vardı her sabah ona yavru olduğu için ıslıkla ötmeyi öğretirdim okadar severdimki onu her sabah balkona çıkarırdım onu ve geceleri eve alırdım üşümesin diye

bir gece dışarıda unuttuk sabah kalktığımzda annemin ''kuşun kafesinde yok'' demesini hiç unutamam kuş kafeste yoktu biraz inceleyince kafesin teline dolanmış tüylü ve kanlı kalıntılarıyla karşılaştık, yarasa yada baykuş yedi bilmiyorum ama günlerce ağladım okadar güzeldiki onu çok özliycem...şimdi çocuklarım ısrarla kuş isteselerde asla almıyorum büyük konuşmak istemiyorum ama sonunda üzülüceğime baştan almamayı tercih ederim

kısaca kuş biraz pis bir hayvan...tüyü, yemi, kokusu derken ne kendim alırım nede tavsiye ederim

Çevrimdışı calculus07

• Usta Kampanyacı
« Yanıtla #13 : 27 Ağustos 2013, 23:39:25 »
bende iki ay önce muhabbet kuşu aldım bu zamanda kadar 10 tane belki kuş aldık ama hiç biri alışmadı konuşmadı elimize gelmedi alıştırmayı başaranalra hayret ediyorum 2 ay önce gerçek çek kırması güzel bi kuş aldım bu zaman kadarki en uysalı çıktı ama hala elimize gelmiyor cinsi önemli kuşun ingilizler var onlar büyük oluyor ve pahalı 100-150 tl civarı hollanda çek var onlarda 50-70 arası onlarda güzel ama 30 a falanda bulrsnz

Çevrimdışı balca

• Usta Kampanyacı
  • ömer ali-meltem hazan
    • blogum:=)))
« Yanıtla #14 : 27 Ağustos 2013, 23:42:32 »
bende iki ay önce muhabbet kuşu aldım bu zamanda kadar 10 tane belki kuş aldık ama hiç biri alışmadı konuşmadı elimize gelmedi alıştırmayı başaranalra hayret ediyorum 2 ay önce gerçek çek kırması güzel bi kuş aldım bu zaman kadarki en uysalı çıktı ama hala elimize gelmiyor cinsi önemli kuşun ingilizler var onlar büyük oluyor ve pahalı 100-150 tl civarı hollanda çek var onlarda 50-70 arası onlarda güzel ama 30 a falanda bulrsnz
Armagan senın oldugun evde korkudan konusamamıstır kus yaw pişirip yemenden korkmustur zavallım :D :D :D :D
Linkleri görmeye yetkiniz yok. Kayit olun veya giris yapin tıklasanız yeter

Çevrimdışı calculus07

• Usta Kampanyacı
« Yanıtla #15 : 27 Ağustos 2013, 23:43:06 »
ingiliz cinsi olanlara show jumbo deniyor ama fiyatları pahalı normal muhabbete göre 1.5 kat daha büyükler.şunların güzelliğine asaletine bakın ama 150 tl bunlar

« Son Düzenleme: 27 Ağustos 2013, 23:45:53 Gönderen: calculus07 »

Çevrimdışı meltem2780

• Usta Kampanyacı
  • prenseslerim
« Yanıtla #16 : 27 Ağustos 2013, 23:44:50 »
evet alt resimdekiler sade sarı olan dişi diğer renkteki erkekmiş
Tecrübe, bir insanın başından geçenler değil, başından geçenlerin bıraktığı izlerdir

Çevrimdışı calculus07

• Usta Kampanyacı
« Yanıtla #17 : 27 Ağustos 2013, 23:47:18 »
buda bizim kuş ismi paşa ;D

Çevrimdışı balca

• Usta Kampanyacı
  • ömer ali-meltem hazan
    • blogum:=)))
« Yanıtla #18 : 27 Ağustos 2013, 23:48:50 »

Armağan senin gibi sömürücünün kuşu ne kadar küçükmüş :D ben böyle ciddi bişi beklıyodum:D isme bak:D sevmedim sana yakışan bişey bul ,ayrıca sen bunu kahvaltıda da göturebılırsın sızı yalnız bırakmasınlar :D
Linkleri görmeye yetkiniz yok. Kayit olun veya giris yapin tıklasanız yeter

Çevrimdışı calculus07

• Usta Kampanyacı
« Yanıtla #19 : 27 Ağustos 2013, 23:49:25 »

Armağan senin gibi sömürücünün kuşu ne kadar küçükmüş :D ben böyle ciddi bişi beklıyodum:D isme bak:D sevmedim sana yakışan bişey bul :D
daha yavru :P :P