Gönderen Konu: Arkadaşlar böbreklerinden kum döken var mııı?  (Okunma sayısı 10943 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı 3333iga

• Usta Kampanyacı
Arkadaşlar böbreklerinden kum döken var mııı?
« : 17 Temmuz 2013, 16:24:43 »
Arkadaşlar dün akşam iftar saati çok sancı ve ağrı içindeydim.meğerse kum döküyor muşum..daha önce bu hastalığı geçiren arkadaşlar varmı.ağrı sızı olmaması için neler yapmam gerekiyor..tavsiyelerinizi bekliyorum..şimdiden teşşeküürlerr

Çevrimdışı anvil

• Global Moderator
  • Hero Member
Ynt: Arkadaşlar böbreklerinden kum döken var mııı?
« Yanıtla #1 : 17 Temmuz 2013, 16:25:39 »
geçmiş olsun dostum

Çevrimdışı nehir_1

• Usta Kampanyacı
  • Bir nefes deniz....
« Yanıtla #2 : 17 Temmuz 2013, 16:44:51 »
çok geçmiş olsun. Bol sıvı, özellikle de su tüketmelisiniz.

Geçtiğimiz aylarda ani bir sancıyla sabaha karşı acile gittim ve tahlillerde bile görünmedi ama kum dökmüş olabilirsin dediler ve hatta ben acı içinde kıvranırken şanslı olduğumu söylediler. Vücut taşlaşma yapmadan atıyor bir seferde diye
 Ağrı birkaç gün sonra acıya dönüştü. Yeniden gittim bir üroloğa ve kum döktüğüm için geçtiği yerlerde tahribat yattığını söyledi.  daha sonra geçti işte. tek yapabileceğimin su içmek olduğunu söylemişti.
@sheymcan

Çevrimdışı turuncu993

• Usta Kampanyacı
« Yanıtla #3 : 17 Temmuz 2013, 16:52:02 »
hamilelik gibi bir durum yoksa maydonozu kaynatıp bol bol suyunu için.geçmiş olsun
Şans gel bana gel bana gel bana...

Çevrimdışı tulinkurt

• Usta Kampanyacı
« Yanıtla #4 : 17 Temmuz 2013, 17:36:13 »
Ben döktüm. O zamanlar bilmiyordum kum nasıl dökülür vs. O yaşta kum dökmeyi kimse beklemiyordu zaten benden ki anlayamadılar kum döktüğümü :P Sabahtan akşama kadar ağrısını çektim,acilde müşadede kaldım. Tahlil, ultrason vs her şey temizdi. Apendisitten şüphelendikleri için ağrı kesici yapmadılar. Sonra idrarımda kahve telvesi gibi şeyler gördüm. Ve ağrı kesici yaptılar geçti. Tam bir işkenceydi benim için. 17 saat ağrısını çekmiştim, saydım ;D

Gelelim hastalığın tıbbı boyutuna:Malesef ağrısız olmuyor kum,taş dökme olayları. Sıradan ağrı kesiciler fayda etmiyor. Kas içine, kalçadan enjeksiyon yapılıyor. Kum ve taş ilerlediği yollarda tahrişe neden olabildiği için idrarınızda kan da görülebilir. Bende olduğu gibi kahve telvesi şeklinde kumları görebilirsiniz. Ve mide bulantısı yapabiliyor. Ben de aşırı oldu ne yazık ki. Bütün gün 10 defa yediğimi çıkardım. Ama genel olarak görülmesi beklenmiyor.

Korunma Yolları:Çilek, marul gibi toprakla iç içe meyve ve sebzeleri bol suyla yıkamadan yememeliyiz. Ve arkadaşın da dediği gibi bol sıvı tüketimi şart. Musluk,çeşme suyu içmeyin. Suyun güvenirliğinden emin olun. Taş olsa daha ciddi önlemler almak gerekir. O yüzden telaşlanmanızı gerektirecek bir durum yok. Başıma bir daha kum dökme gelmedi. Çok geçmiş olsun, en değerli varlığımız sağlığımız :)

Çevrimdışı cangz

• Usta Kampanyacı
« Yanıtla #5 : 17 Temmuz 2013, 17:43:39 »
Doktor bir ilaç vermişti bana. Suya atıp eritiyorsunuz  iğrenç bir tadı var ama faydası da var.

Çevrimdışı klewx

• Usta Kampanyacı
« Yanıtla #6 : 17 Temmuz 2013, 18:10:32 »
geçmiş olsun birader...işte bu sorunlar vaktiyle az su v.b içmekten oluyor tedavini erken ol
ilaçlarını kullan ürolojik sorunlar bir zaman sonra ciddi sıkıntılara yol açabilir şimdilik kum önemli
değil pek ama...idrar yolları,böbrek,mesane taşları küçükte olsa acil çaresine bakılmalı batın
çektirdinmi  ne çıktı,tüm üroloji taşları kalsiyumdan oluştuğu için ileride büyüyerek sorun çıkarır,
« Son Düzenleme: 17 Temmuz 2013, 18:45:09 Gönderen: klewx »
bir aptala verilecek en güzel cevap susmaktır,

Çevrimdışı Beyondparadise

• Global Moderator
  • Hero Member
« Yanıtla #7 : 18 Temmuz 2013, 03:15:42 »
Bilgim yok ama geçmiş olsun umarım en kısa zamanda ağrısız sızısız atlatırsın...

Çevrimdışı ilkemmm

• Usta Kampanyacı
« Yanıtla #8 : 18 Temmuz 2013, 10:12:01 »
sana öyle bir şey söyleyeceğim ki bana her kum ve taş düşürmende dua edeceksin :)
öncelikle şu söyleyimki,taş ve kum olayı bizim ailede irsi,bende,abimde,annemde hep var.ve hersene çekeriz,hatta düğünümden bi hafta önce acile kaldırılmış bu taşlar yüzünden ve iğnelerle düğünüme gitmiştim .. hamileykende bu sene bi taş,bu ay da yine başka bir taşımı düşürdüm.ailemizde taş düşürmek olağan bişeydir öyle söyleyim..
çözümü tabiki yine doğada mevcut : Tatlı Elma Yağı..bi fincan suya aç karnına 7 damla damlatıyorsunuz sabahları..ve bunu 1 hafta yapın..yeterli.(7 damladan fazla ve 1 haftadan fazla kullanmayın) benim bu şekilde düşürdüğüm taşların haddi hesabı yok,sizin kumlar havada karada düşer :)
hatta 1 ay önce sol böbreğimdeki taşı doktor görünce yakında acillik olursun çok fena sancı yapar bu taş dedi,bu ay 15 gün önce kontrole gittim doktor taşı bulamadı :) 1 saate yakın taş aradı,nasıl olur yaa vs. dedi.taşı düşürmüşüm :)
Çok geçmiş olsun,ağrısı nasıl bir felakettir bilirim.dediğim gibi bende hem kum hem taş var..ama kumun lafını bile etmiyorum,zira taşın ağrısı bin beter :(
izgim

Çevrimdışı calculus07

• Usta Kampanyacı
« Yanıtla #9 : 18 Temmuz 2013, 10:56:03 »
geçmiş olsun
Linkleri görmeye yetkiniz yok. Kayit olun veya giris yapin