Gönderen Konu: YGS sonuçları açıklandı!  (Okunma sayısı 1508 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı devrim1986

• Usta Kampanyacı
  • P.S. ✿ I Love You..✿
YGS sonuçları açıklandı!
« : 01 Nisan 2013, 16:00:36 »
ÖSYM Başkanı Ali Demir, 2013 yılında yapılan YGS'de 8 bin kişinin SIFIR aldığını söyledi. Demir, 234 adayın sınavının da geçersiz sayıldığını, sınavın sorunsuz ve kurallara uygun gerçekleştiğini belirtti.

YGS sonuçlarına göre, en başarılı il Ankara oldu. Ankara'yı Karabük, Denizli, Aydın ve Isparta takip ederken, başarı sıralamasının en sonunda Hakkari yer aldı.

ÖSYM Başkanı Ali Demir, YGS'de, Ankara TED Koleji Vakfı Özel Lisesinden Zeynep Nur Karagöz, İstanbul Lisesinden Hümeyra Çolak ve Kadıköy Anadolu Lisesinden Irmak Öziskender'in tüm puan türlerinde 500 puan alarak birinci olduğunu bildirdi.

Sonuçlarına göre, sınava giren kızların yüzde 89,5'i, erkeklerin ise yüzde 84,21'i 140 ve üzeri puan aldı.Sınava giren kızların yüzde 72,4 ile erkeklerin yüzde 65,3'ü ise 180 ve üzeri puan çıkardı.

YGS puan ortalamasına göre en başarılı okulların sıralaması; fen liseleri, özel fen liseleri, sosyal bilimler liseleri, öğretmen liseleri ve askeri liseler şeklinde oldu.

Linkleri görmeye yetkiniz yok. Kayit olun veya giris yapin
Dünyalar kadar değil aşklarım kadarsın...

Çevrimdışı melike1995

• Acemi Kampanyacı
  • **
Ynt: YGS sonuçları açıklandı!
« Yanıtla #1 : 01 Nisan 2013, 17:39:10 »
beklediğimden kötü geldi sonuçlar :( inşallah lys daha iyi geçer.

Çevrimdışı aylean

• Usta Kampanyacı
« Yanıtla #2 : 01 Nisan 2013, 23:43:17 »
Arkadaşımın kızınında beklediğinden kötü gelmiş.113.olmuş.Annesi ilk ona girerdi diyor.Sadece bir sosyal yanlışıyla 113. olmuş.İnanamadım
Kül kadar etkisi olmayan insanların,kendisini ateş sanması ne garip...

Çevrimdışı balca

• Usta Kampanyacı
  • ömer ali-meltem hazan
    • blogum:=)))
« Yanıtla #3 : 02 Nisan 2013, 12:11:18 »
beklediğinden kötü herkesin sanırım ya bizim kuzenin de düşük. Tıp istiyor LYSden ciddi alması lazım moreli çok bozuldu. Ben bu sene girmedim seneye giricem ama
Linkleri görmeye yetkiniz yok. Kayit olun veya giris yapin tıklasanız yeter

Çevrimdışı melike1995

• Acemi Kampanyacı
  • **
« Yanıtla #4 : 02 Nisan 2013, 18:43:42 »
Arkadaşımın kızınında beklediğinden kötü gelmiş.113.olmuş.Annesi ilk ona girerdi diyor.Sadece bir sosyal yanlışıyla 113. olmuş.İnanamadım
acaba bir hata olmuş olabilir mi? o kadar fark olmaması gerekir bence

Çevrimdışı meyosh

• Acemi Kampanyacı
  • **
« Yanıtla #5 : 04 Nisan 2013, 23:13:35 »
Tebrikler... Bizim zamanimizda ilk 200 'e girene simdiki parayla aylık 1000 tl gibi bir burs devlet tarafindan karşılıksız veriliyordu, inşallah güzel burslar alir

Çevrimdışı sacit

• Usta Kampanyacı
« Yanıtla #6 : 05 Nisan 2013, 12:35:32 »
şimdide seçeceği bölüme ve üniversiteye  göre burs  veriliyor hemde yüksek miktarlarda
Külli Nefsin Zaikatül Mevt (Her Nefis Ölümü Tadacaktır.)