Gönderen Konu: düğünde gözlük  (Okunma sayısı 2961 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ask_ne_demek

• Usta Kampanyacı
Ynt: düğünde gözlük
« Yanıtla #10 : 16 Mart 2013, 11:40:28 »
Linkleri görmeye yetkiniz yok. Kayit olun veya giris yapin
aynı durumda benim gözlerde resim çekilirken ve ilk girişte takmasın ondan sonra herkesin gözü alışır ona...bence taksın sahsen evlenirsem bigün öyle yapmayı dusunuyorum cunku doktor banada lens vermıyor versede fabrıkalar üretmiyor yüksek astigmata
kaç numara sizin gözünüz kayma filan varmı?

sol 1.5 sağ 1 ama astigmatım cok yüksek doktorumla ve gözlükçümle konustum çok yüksek istesende veremem dedi fabrika üretmiyor dedi gözlükçü

dışardan bakınca kayma yok ama ben odaklanamadığımda bulanık goruyorum taibiki
« Son Düzenleme: 16 Mart 2013, 11:42:24 Gönderen: ask_ne_demek »
Geçmiş tozdur, üfle gitsin

Çevrimdışı gunes

• Usta Kampanyacı
« Yanıtla #11 : 17 Mart 2013, 13:19:04 »
bence önce denesin çünkü uzun süre gözlük takanlar birden çıkardıklarında (uzun süre gözlükle baktıkları için göz kapakları baygın görünüyo odaklı bakmaya alıştıkları için) en az 15 gün kala kullanmaya başlasın zaten sonra gözlük kullanmak istmez büyük ihtimal. ben sürekli kullanmasan bir süre kullanınca göz kapaklarım ağırlaştığını hissdiyorum makyaj güzel olmuyor gibi geliyo bana katlanıyor sanki kapaklar :P

fotolarda gözlüksüz olayım derken baygın baygın durmasın bence gözleri :P
Adwin referans kodu: sVwMvijpJG

Çevrimdışı pembe

• Usta Kampanyacı
« Yanıtla #12 : 17 Mart 2013, 14:52:15 »
bence önce denesin çünkü uzun süre gözlük takanlar birden çıkardıklarında (uzun süre gözlükle baktıkları için göz kapakları baygın görünüyo odaklı bakmaya alıştıkları için) en az 15 gün kala kullanmaya başlasın zaten sonra gözlük kullanmak istmez büyük ihtimal. ben sürekli kullanmasan bir süre kullanınca göz kapaklarım ağırlaştığını hissdiyorum makyaj güzel olmuyor gibi geliyo bana katlanıyor sanki kapaklar :P

fotolarda gözlüksüz olayım derken baygın baygın durmasın bence gözleri :P
:)) sizin gözünüzde ne dorun vardı kaç numara gözünüz?

Çevrimdışı gunes

• Usta Kampanyacı
« Yanıtla #13 : 17 Mart 2013, 19:15:10 »
astigmat + 0,75 çok fazla değil ama sorun lu sonuçta :)
Adwin referans kodu: sVwMvijpJG

Çevrimdışı kalite

• Usta Kampanyacı
« Yanıtla #14 : 19 Mart 2013, 15:41:37 »
Doktorlar astigmat nedeni ile önermiyorlar ona uygun lens üretilmiyor yinede kullanırsa sadece astigmat büyür oda uzun vade kullanımda öyle 1 gece 1 ay sorun olmaz 3 4 sene ve geçkin ileride sorun yapar. Ama lensi takmak daha önce takmayan için zordur 1 hafta öncesinden alsın 1 hafta taksın alışsın gözü de kendi de. Ben 10 senedir kullanıyorum neredeyse lensin rahatlığı hiçbirşeyde yok. Bilinmeyen marka almasın acuvue markası biraz daha pahalı ama güzeldir. Hava geçirgenli alsın böylece unutursa gece gözünde sorun olmaz 1 hafta gözünde kalabılır lens. Bırde aylık lens alırsa daha ıyı olur.
sizin gözünüzde ne sorun vardı?arkadaşımda astigmat varya lensi takınca düzeliyormu?

astıgmat ve mıyop var. Renksız takarsa sorun olmaz ama renklı takmasın. Renklı lenslerde asgıtmat yok göz daha çok bozulur.