Gönderen Konu: kızıma güzel bir isim  (Okunma sayısı 13845 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı drosera

• Usta Kampanyacı
  • şans ben sana güldüm sende bana gül:))))))
Ynt: kızıma güzel bir isim
« Yanıtla #60 : 30 Kasım 2012, 10:30:47 »
Linkleri görmeye yetkiniz yok. Kayit olun veya giris yapin
Ben olsam rüzgar toprak su gibi saçma isimler yerine

Amine             Müberra
Enise              Sevde
Hafsa              Zülal
Kevser            Ufeyra
Berra               Erva

gibi dinimizde yeri olan isimler koyardım. Tabi insanın fikir yapısına göre değişir.

Yanlış kelımeler söylemışsınız...Ruzgar en sevdıgım arkadasımın ısmı,Toprak da yakınımın...Neden saçma olsunlar? Dinsel anlam içeren isimler olduğu gibi bu isimler de olabilir. Ayrıca ağaçta yetişmiyor her yediğimiz,toprak hayat demek, su ise herşey.

hadis-i şerifleri okursanız bu tarz isimlerin yasak isimler olduğunu ve nedenini anlarsınız.bunu peygamber efendimiz sölemiş.kimse durduk yere uydurmuyor yasaklanmış isimler die.bence kişisel olarak algılamayalım yazılanları....

Çevrimdışı madımak

• Usta Kampanyacı
  • KÖMÜR GÖZLÜ OĞLUM
« Yanıtla #61 : 30 Kasım 2012, 10:40:34 »

Enise              Sevde
Hafsa              Zülal
Kevser            Ufeyra
Berra               Erva

gibi dinimizde yeri olan isimler koyardım. Tabi insanın fikir yapısına göre değişir.

Yanlış kelımeler söylemışsınız...Ruzgar en sevdıgım arkadasımın ısmı,Toprak da yakınımın...Neden saçma olsunlar? Dinsel anlam içeren isimler olduğu gibi bu isimler de olabilir. Ayrıca ağaçta yetişmiyor her yediğimiz,toprak hayat demek, su ise herşey.

hadis-i şerifleri okursanız bu tarz isimlerin yasak isimler olduğunu ve nedenini anlarsınız.bunu peygamber efendimiz sölemiş.kimse durduk yere uydurmuyor yasaklanmış isimler die.bence kişisel olarak algılamayalım yazılanları....
bu ısımler yasak falan degıl yasak olan ısımler baska sapla samanı karıustırmayın herkes kurandan ısımler koymak zorunda degıl

Çevrimdışı balca

• Usta Kampanyacı
  • ömer ali-meltem hazan
    • blogum:=)))
« Yanıtla #62 : 30 Kasım 2012, 13:02:19 »

Enise              Sevde
Hafsa              Zülal
Kevser            Ufeyra
Berra               Erva

Toprak mı yasaklı? Rabbımın ınsanlara ve yasayan tum canlılara nasıp ettıgı toprak mı yasaklı? Arastırmak ıstıyorum acıkcası.
Linkleri görmeye yetkiniz yok. Kayit olun veya giris yapin tıklasanız yeter

Çevrimdışı kumsall

• Acemi Kampanyacı
  • **
« Yanıtla #63 : 10 Aralık 2012, 14:28:09 »
geçen bir yarışmada vardı bayanın ismi "kalben"
değişik bir isim
kalben hoşuma gitti, değişik, telaffuzu kolay, anlamlı, olabilir. çok teşekkür ederim.

Çevrimdışı aylean

• Usta Kampanyacı
« Yanıtla #64 : 10 Aralık 2012, 14:39:12 »
İnsan evladına ,özellikle bir anne istediği ismi koymalıdır.Dini isimler koyuluyor.Sonra öz anne babası çocuğuna küfrediyor.Bazen ağzından çıkyor.Çevreyi hiç işin içİne katmıyorum.Bugün gençlerin konuşmasını dinleyin.Hep küfür.Ve ne acıdır ki bunu normal kabul ediyorlar.dİNİ İSİMMİŞ DEĞİLMİŞ HEPSİ BOŞ.Önemli olan evladını insani değerlerle kalbi sevgi tohumları dolu olrak yetiştirmek.
Kül kadar etkisi olmayan insanların,kendisini ateş sanması ne garip...

Çevrimdışı kumsall

• Acemi Kampanyacı
  • **
« Yanıtla #65 : 10 Aralık 2012, 14:46:07 »
İnsan evladına ,özellikle bir anne istediği ismi koymalıdır.Dini isimler koyuluyor.Sonra öz anne babası çocuğuna küfrediyor.Bazen ağzından çıkyor.Çevreyi hiç işin içİne katmıyorum.Bugün gençlerin konuşmasını dinleyin.Hep küfür.Ve ne acıdır ki bunu normal kabul ediyorlar.dİNİ İSİMMİŞ DEĞİLMİŞ HEPSİ BOŞ.Önemli olan evladını insani değerlerle kalbi sevgi tohumları dolu olrak yetiştirmek.
evet, maalesef öyle, yeni nesil beni çok korkutuyor.
inşallah evlatlarımızı dediğiniz gibi yetiştirebiliriz.