Gönderen Konu: anaokul sorunu  (Okunma sayısı 2043 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Esmanur

• Usta Kampanyacı
Ynt: anaokul sorunu
« Yanıtla #10 : 08 Kasım 2012, 12:19:18 »
bende bu sene kızımı özel bir kreşe vermiştim çok faydasını gördüm.
ama sürekli boğaz enfeksiyonu geçirdi yani hep hastaydı.
kıyamadım aldım kreş parasını geçti ilaç hastane parası çocuğun çektiği sıkıntı ise cabası.
amaaan prof mu olacak başıma seneye gönderirim dedim aldım kreşten  :) şimdi evde bende oğlum için rehabilitasyon merkezinden öğrendiğimiz oyunları kızımla evde uygulamaya çalışıyorum.
seneneye yolla çocuğu zorlama istersen sonra sıkılmasın okuldan
Linkleri görmeye yetkiniz yok. Kayit olun veya giris yapin

Çevrimdışı selgu

• Usta Kampanyacı
« Yanıtla #11 : 08 Kasım 2012, 12:26:01 »
tavsiler için cook teşekkürler arkdaşlar sizlerle konuşmak bile iyi geldi bana . oğlum okulunu öğretmenini cok seviyor tek sıkıntı beni hep ynında istemesi öğretmeni doktoru ile tekrar görüşüp kararımı öyle vereyim .

Çevrimdışı aylean

• Usta Kampanyacı
« Yanıtla #12 : 08 Kasım 2012, 14:01:07 »
Bence çocuğunuzu karşınıza alın.Şimdi sana bir hikaye anlatacağım.diye söze başlayın.Elinizdeki kuklaya bir isim verin.Hata ismini minik oğlunuz versin.Bu kuklacığı ana okuluna gönderin.Hangi okula gitsin diye çocuğunuza sorun.Yani kuklacığa çocuğunuzdan örneklerle yaklaşın.Gerekli yerlerde çocuğun konuşmasına fırsat verin.Size muhakkak yaşadığı sıkıntıyı kukla üzerinde anlatacaktır.Sonra o kuklayı öğretmeninin çok sevdiğini,okula gelmediği yada sınıfta çok ağladığı zamalarda üzüldüğünü falan belirtin.Eminim faydası olcaktır.Birde Kukla okuldayken,annesinin hep onu düşündüğünü,ona yemekler hazırladığını,Onu almaya geleceğini yazın.(Böylece çocuk kendiyle bağdaştıracak,demek benim annemde gelecek diye düşünecek)

O yaştaki çocuklar,sıkıntılarını söylemeyebilir.Size yaptıkları sebebsiz gibi gelebilir.Ama oyun içinde size gerçeği söylerler.Ama kendini anlatmadıklarını düşünürler.Hikayedeki kahramanlar ile ilgili kendilerini bağdaştırırlar.Hatta nasıl bir çözüm olabileceğini bile size oyun sırasında sunarlar.Kolay gelsin.
« Son Düzenleme: 08 Kasım 2012, 14:21:50 Gönderen: aylean »
Kül kadar etkisi olmayan insanların,kendisini ateş sanması ne garip...

Çevrimdışı LiYaBu

• Usta Kampanyacı
  • Edepli Edebinden Susar Edepsiz de Susturdum Sanar
« Yanıtla #13 : 08 Kasım 2012, 15:02:52 »
benim kızın bu sene 2. senesi ilk başladıgında gecen sene hicbir sorun yoktu ama sonraları genelde mızmızlanıyordu aglıyordu istiyordu aslında gitmek ama birşeyler var gibiydi sonra aldım onu karşıma oyun yaparak bebeklerine atlatmasını istedim başladı anlatmaya:) kızlar kendi aralarında kıyafet cekişmesine girmişler senin kıyafetin güzel senin kıyafetin cirkin falan filan diye erkeklerde de güc olayı sorun olmuş sen güclüsün ben güclüyüm bunları kızım oyun şeklinde hep anlattı sonra gittim ögretmeniyle konuştum ilgilenilmesini istedim ve ondan sonra genel olarak eşortman giyilmesine karar verdiler ve ilgiyle falan düzeldi cok şükür bu sene simdilik sorun yok tüm arkadaşları okula başladı ama benim kızım yine anasınıfına ki cok cekingendir hemen arkadaşlık kuramazdı hicbirşeyini paylaşmazdı ama simdi cok farklı cok faydasını gördüm ben

Çevrimdışı Aequitas

• Deneyimli Kampanyacı
« Yanıtla #14 : 08 Kasım 2012, 16:16:37 »
oğlum anasınıfına başladı.ilk  2 hafta yanında beni istedi sonra alıştı  bırakıp eve geliyordum akşamda alıyordum sonra nolduysa başa döndük sürekli sınıfta yanında oturuyorum sınıftan cıkınca ağlamaya kendini yerlere atmaya başlıyor  2 haftadır durum böyle .akşamları durduk yere öfke nöbetleri ağlamalar cok inatcı oldu  .hastanenin cocuk piskologu ile görüştüm kaybetme kaygısı yaşıyormuş ilacla biraz rahatlıcağını söyledi ama şuan ilaca başlamakta istemiyorum . oğlum 4 yaşında napıcağımı bilmiyorum anneler tavsiylerinizi bekliyorum :'( :'( :'(
İyi günler, zorlu bir dönem sizin için kolay gelsin. Her ne kadar çocuk sahibi olmasam da etrafımda pek çok akraba ve arkadaşlarım bu sene bu sorunlarla karşılaştı. 3,5 yaşındaki arkadaşımın kızı ilk başta alıştı gibi gitti geldi bir anda o da gitmek istemeyip devamlı annesini yanında istemeye başladı. Okul rehberliği birkaç ay ara vermelerini tavsiye etti ve bu sonbahar tekrar başladı ilk başlarda arabadan bile zor iniyordu şimdi annesi yokken sınıfta duruyor artık. Aşılmayacak bir sorun değil yaşı daha ufak seneye tekrar dener ve bu sefer yaşıda büyüyeceği için kendisi gitmek ister. Ancak benim en çok ilgimi çeken hastanedeki çocuk psikologunun üstünkörü verdiği teşhis ve ialç tavsiyesi.Türkiye' de reçete yazma ve ilaç tavsiye etme yetkisi bir tek tıp doktorlarında vardır , psikologların ilaç tavsiye etmesi ya da yazması suçtur. Sakın çocuğunuza tıp doktoru olmayan birinin tavsiyesi ile ilaç vermeyin. Zaten bu şekilde durumu açıklayıp ilaç tavsiyesi cesaretinde bulunan psikologunda mesleğinde yeterliliğinden kuşku duyulur. Çocuk ve Ergen Psikiyatristi ya da alanında uzman bir pedagog ile tekrar görüşmenizde faydalı olabilir.
Veritas = Aequitas

Çevrimdışı balca

• Usta Kampanyacı
  • ömer ali-meltem hazan
    • blogum:=)))
« Yanıtla #15 : 08 Kasım 2012, 16:30:32 »
dostlar tek bir şey demek istiyorum,ne olursa olsun evdeyseniz,ev hanımı iseniz kreşi çok tercih etmeyin, ben çok çektim hiç unutmam,daha sonra anneye karşı soğuma bile oluyor,gönderecekseniz de yarım gün gönderin...
Linkleri görmeye yetkiniz yok. Kayit olun veya giris yapin tıklasanız yeter

Çevrimdışı diazem

• Global Moderator
  • Hero Member
« Yanıtla #16 : 08 Kasım 2012, 17:11:29 »
O ilaç lafınıi edene selam soyleyin. O ilAclar dikkat eksikligi ve hiperaktivitesi olanlar icin kullanilir.Amac cocugu uyusturup hareketini azaltarak okulda dersleri ogrensin diyedir.Ama bu yerinde duramayanlAr icindir.Diger cocuklarimiza verildiginde afersiniz mal gibi olurlar.Sakin ha..
Kuzu büyüsün görürsünüz siz...