Gönderen Konu: BU DOLANDIRICILARA LÜTFEN DIKKAT...  (Okunma sayısı 3005 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı 16gardiyan16

• Deneyimli Kampanyacı
BU DOLANDIRICILARA LÜTFEN DIKKAT...
« : 16 Ekim 2012, 20:30:08 »
TEBRIKLER!!! DEGERLI MUSTERIMIZ 4 BUYUK TAKIMIN TARAFTAR FORMASINDAN BIRINI HEDIYE OLARAK KAZANDINIZ. HEDIYE FORMANIZI ALMAK ICIN HEMEN ARAYIN. 02163834343

Bugun bi cep numarasından böyle bir mesaj aldım bende kampanyacı olarak boyle bı kampanyaya katılmış olabılecegımı dusunerek aradım.  ENERJI TASARRUFU MERKEZI çıktı daha sonra telesekreter musterı temsılcısıne aktardı. hangı kartı kullandıgımı sordu ben cardfınans ve hcbc kullandıgımı soyledıgımde evet bu bankalarla anlasmalı oldugumuz ıcın boyle bı hedıye kazandınız ve 1 yıl boyunca %25 elektrık faturası ındırımı alacagımı soyledı..

BURAYA KADAR GUZEL BUNDAN SONRASINA DIKKAT...

kartımın ön yuzunde mastercard yazıp yazmadıgını sordu. bende evet dedım. Ev adresımı teyit için ve hedıye gonderımı yapılması ıcın ıstedı.. VERDİM..

ŞİMDİ EN ÖNEMLİ KISIM...

kartımın ön yuzunde bulunan 16 haneli numaranın ilk 4 numarası hariç kalan 12 numarayı soylemem gerektıgını ve bankanıza bunu teyit etmem gerektiğini söyledi..

HOOOOOOOOOOPPP dedim zaten mastercard olayından ilk 4 haneyi çözmeleri çocuk oyuncagı genelde hep aynı başlar 55 bilmemne.. sen şimdi utanmadan cv2 numarasınıda ıstersın dedım.

UTANMADAN TEYİT İÇİN ISTEMEK ZORUNDAYIM DEMEZMİ..

AGZIMA GELENİ SOYLEDİM AFEDERSINIZ KÜFÜRDE ETTİM ve telefon suratıma kapandı..

HEMEN 155i arayıp durumu bildirdim, kesinlikle dolandırıcılık bu bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederim dendi..

ÖZELLİKLE KAMPANYACI ARKADASLAR AMAN DİKKATLİ OLUN DİYORUM LÜTFEN BU KONUYU YABANA ATMAYIN. HEPİMİZ ONLARCA KAMPANYAYA KATILDIK ACABA BUNADA KATILMIS OLABILIRMIYIM ŞÜPHESIYLE TONGAYA DÜŞMEYİN..

HERKESE HAKKIYLA BOL KAZANCLAR DİLİYORUM..

Adamlığı üç kelime ile tarif et deseler; "Mustafa Kemal Atatürk" derim.

Çevrimdışı garabey

• Yeni Kampanyacı
  • *
Ynt: BU DOLANDIRICILARA LÜTFEN DIKKAT...
« Yanıtla #1 : 16 Ekim 2012, 21:14:43 »
Bugünde yanımda arkadaşı aradılar. Migrostan bir hediye kazanmışsınız adresinizi verin dedi arkadaş adresini verdikten sonra kargo ücreti var dediler ne kadar diye sorunca 19 lira dedi ben dolandırıcı bunlar kapat dedim kapattı. Kargo ücretinin istanbul içi 19 lira olduğu nerede görülmüş. Resmen içindeki ucuz çin malı ürünün bedelini istiyorlar. Onuda kargo parsı adı altında yutturmaya çalışıyorlar. Aman bunlara dikkat.

Çevrimdışı lerzankara

• Usta Kampanyacı
  • yakışıklı şanslarım
    • lerzankaradan
« Yanıtla #2 : 16 Ekim 2012, 21:29:20 »
aynısını bankacı kardeşime yapmışlar
şekerbank banka kartınız varmı var demiş biz genel müd. arıyoruz numaraları felan adamlar bumu diye söylemişler nereden buldular bilmem evet demiş kardeşimde şifreniz lazım size bir para yatıracağız v.s. deyince
kardeşimde şu anda seanstayım (broker kardeşim)işim bitince ben genel müd. ararım demiş ama içine de kurt düşünce genel müd. aramış haberimiz yok demişler hemen korkudan kartı iptal ettirmiş aman hepimiz dikkatli olalım
kismet ettiyse Mevla el getirir yel getirir sel getirir. kismet etmediyse Mevla el götürür yel götürür sel götürür.

Çevrimdışı ozlemce108

• Usta Kampanyacı
« Yanıtla #3 : 16 Ekim 2012, 21:48:44 »
Beni de bugün 0850 ile başlayan bir numaradan aradılar. Telewebden arıyoruz ıphone kazanabilirsiniz falan dediler kapattım hemen teli.

Çevrimdışı drosera

• Usta Kampanyacı
  • şans ben sana güldüm sende bana gül:))))))
« Yanıtla #4 : 16 Ekim 2012, 23:32:57 »
yaz başında benide ev telefonundan aramışlardı.telefonu açtım arkadan telsiz sesleri geliyo.ben emniyet müdürlüğünden arıyorum adım komiser bilmem kim dedi.bende buyrun dedim.eşinizle görüşecez dedi bende boş bulundum işte dedim.tutturdu telefonunu ver iş adresini ev adresini ver die.neymiş hakkında işlem varmış muhakkak görüşmeleri gerekiyormuş.bende dedim.yaf sen madem emniyetten arıyon ev telefonunu buldunda evimim işimi bulup neden ekiple gelip kapımıza dayanmadın,telefonla ifademi alınırmış dedim.adam çok sinirlendi ısrarla hala bilgilerimizi istedi arayada ben komiser bilmem kim dedi.bende sinirlendim senden olsa olsa acemi bir dolandırıcı olur,arkadan öle telsiz sesleri vererek ben komiserim dierek beni kandıramazsın.şimdi 155 arıyorum sen görürsün ozaman emniyet müdürünü dedim.hanım hanım sen benim kim olduğumu anlamadın herhalde diede hala beni ikna etmeye çalışıyodu.bende dalga geçip kapadım telefonu.hemen 155 aradım.durumu söledim.büyük geçmiş olsun,polis asla telefonla arayıp böle bilgiler almaz dikkatli olun dedi.arayan numarayı söleyeyim dedim ama dilekçe vermeniz gerekiyor dedi.sonuç alamayacağım için bende vermedim...

Çevrimdışı okitya

• Usta Kampanyacı
« Yanıtla #5 : 16 Ekim 2012, 23:36:17 »
bugünde beni aradılar en son ne zaman check up oldunuz falan diye sordular.

Organ mafyası falan diye düşündüm hemen kapadım telefonu

Çevrimdışı 16gardiyan16

• Deneyimli Kampanyacı
« Yanıtla #6 : 17 Ekim 2012, 01:03:42 »
Linkleri görmeye yetkiniz yok. Kayit olun veya giris yapin
bugünde beni aradılar en son ne zaman check up oldunuz falan diye sordular.

Organ mafyası falan diye düşündüm hemen kapadım telefonu
  :)
Adamlığı üç kelime ile tarif et deseler; "Mustafa Kemal Atatürk" derim.

Çevrimdışı fatosmurat

• Usta Kampanyacı
  • duble anne :)
« Yanıtla #7 : 17 Ekim 2012, 01:11:27 »
ben bu tür tongalara kolay kolay düşmüyorum da geçenlerde 0850 ile başlayan bir numara eşimi aramış, hattınıza kontör yüklüycez falan demiş, adını soyadını adresini sormuş, oda adresi söylememiş sadece isemt ve ili söylemiş, kredi kartı bilgilerini istemişler sonra anlamış siz dolandırıcısınız demiş kapatmış.. kayınpederimi de drosera nın anlatıığı şekilde dolandırmaya çalışmışlar, çok korkmuşlar ama sonradan anlatırken gülme krizine girdik  ;D ;D ;D
ben kimseyle bu denli uzun konuşmam hemen anlaşılıyor zaten, birde burda çok duyup okuyoruz onunda etkisi var tabiki..

bilgilendirdiğiniz için tşk ederim.. allah cezalarını tez versin bu dolandırıcıların..
"Ben O'na ne yaptım?" sorusuna yanıt arama.
Muhtemelen iyilik yapmışsındır...

Çevrimdışı efem-35

• Usta Kampanyacı
« Yanıtla #8 : 17 Ekim 2012, 01:44:16 »
kredi kartlarınızı güvenceye almak istiyorsanız bankanızı arıyorsunuz kredi kartımın mail ordırını kapatmak istiyorum diyorsunuz mh kişi hemen kapatıyor ayrıca istediğiniz zaman arayıp açar veya kapatabilrsiniz genelde herkesin mail orderi açık buna dikkat edin bu mail orderi kapatınca internetten alışverişi kapatmış oluyorsunuz  tabi kapanınca hemen bir tane aynı bankanın sanal kredi kartını kullanıyorsunuz alışverişte isitediğiniz kadar tl yükleyip alışveriş yapıyorsunuz  :)
not:post cihazları hariç heryerde sanal kartınızı kullanabilirsiniz...
« Son Düzenleme: 17 Ekim 2012, 01:45:20 Gönderen: efem-35 »

Çevrimdışı cikcikgribi

• Usta Kampanyacı
« Yanıtla #9 : 17 Ekim 2012, 03:06:13 »
banada bu mesaj geldi bugün ama direk sildim. no problem :)