Gönderen Konu: merak ettiğim bi konu var!!!!  (Okunma sayısı 2732 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı hzlemr

• Acemi Kampanyacı
  • **
merak ettiğim bi konu var!!!!
« : 21 Ağustos 2012, 17:39:32 »
Arkadaşlar ben birkaç gün önce piyangola.com adlı bir siteye üye oldum. onun arkasından beni birkaç gün sonra bir numara aradı o siteyle bağlantılı olduklarını kendilerinin bir sigorta şirketi olduğunu belirttiler ve ısrarla beni bireysel sigortalı yapmak istediklerini söylediler. Bundan önce de kredi kartımın olup olmadığını sordular olduğunu söyledim fakat herhangi bir kart bilgisi vermedim. Böyle birçok kişiyi aramışlar arayanlar kartımız yok dediklerinde telefonu hemen kapatmışlar. acaba sizlerin bu site hakkında herhangi bir bilgisi var mı merak ettim. Ben çok tedirgin olduğum için bugün kredi kartımı iptal ettirdim.sitenin adını vermek ne kadar doğru bilmiyorum ama eğer hatalı bişey yazarsam uyarın sileyim konuyu lütfen.. cevaplarınızı bekliyorum arkadaşlar çünkü bu konu beni gerçekten çok tedirgin etti. Şimdiden teşekkürler..

Çevrimdışı ilkemmm

• Usta Kampanyacı
Ynt: merak ettiğim bi konu var!!!!
« Yanıtla #1 : 21 Ağustos 2012, 18:23:10 »
malesef piyangola adlı site bilgilerimizi başka firmalara veriyor.beni de geçen sene çok aramışlardı ve o gün bugündür piyangola adlı sitenin tek bir kampanyasına katılmadım.o siteye ilişkin tereddütlerim var.arada bir kampanya düzenliyor (ki ne derece gerçek kişiler kazanıyor bilemiyorum) sonrasında telefonlarınız susmuyor,her yere telefonlarımızı isimlerimizi bilgilerimizi dağıtıyor gibi geldi bana...
izgim

Çevrimdışı Beyondparadise

• Global Moderator
  • Hero Member
« Yanıtla #2 : 21 Ağustos 2012, 20:22:32 »
maalesef bir çok fake kampanya mail adresimize veya kişisel bilgilerimize ulaşmak için kullanılıyor mesela konuk.net son zamanların kabusu ve birçok zayıflama hapı , cinsel ürünler,  arkadaşlık siteleri böyle tezgahlar kuruyor.

Çevrimdışı hzlemr

• Acemi Kampanyacı
  • **
« Yanıtla #3 : 21 Ağustos 2012, 21:19:00 »
bir de ziinga diye bir site varmış sanırım herkesin başı beladaymış ben de üye olmuştum ama neyse ki attığı maillere kanıp da bişeyler almamışım yoksa başım belaya gircekmiş  :-\ :-\ :-\

Çevrimdışı aralkoçu

• Usta Kampanyacı
« Yanıtla #4 : 28 Ağustos 2012, 20:36:08 »
Evet piyangola.com verdiğim bin pişman oldum.Bilgilerimi herkese dağıttılar bir daha böyle sitelere güvenmem
:) Şans