Gönderen Konu: ramazanda o büyük firmalar nereye gitti?  (Okunma sayısı 2953 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı gersoy

• Acemi Kampanyacı
  • **
ramazanda o büyük firmalar nereye gitti?
« : 15 Ağustos 2012, 15:44:10 »
Ramazan geldi geçti o dev firmalardan hiçbirşey göremedik.Ramazan ayı boyunca 1000 kişiye ramazan erzağı yardımı ya da benzer iyi bir kampanya duyan gören oldu mu?Kampanya dediğin böyle olmalı.Koskoca firmaların verdiği hediyelere bak.100 TL lik alışveriş yapana 20 TL lik çek.5 paket ürün alana 1 çekiliş hakkı.Facebooka üye ol,herkesle siteyi paylaş,telefonla mesaj at sonra 1 çekiliş hakkı.Ne için 1 tane telefon ya da bilgisayar kazanmak için.Bu mu o dev kurumsal firmaların kampanyaları?Böylelikle anlıyoruz ki bizim ülkemizde şöyle bir baba firma sahibi yok.Herkes ancak kendini doyuruyor.Kendi sitelerinin facebook tanıtımını bile bedavaya getirmeye çalışıyorlar.İnsan ne kadar zengin olursa o kadar da cimri oluyor.

Çevrimdışı Gambit

• Acemi Kampanyacı
  • **
Ynt: ramazanda o büyük firmalar nereye gitti?
« Yanıtla #1 : 15 Ağustos 2012, 15:55:48 »
İbadetin gizli yapılanı makbuldür. Sağ elin verdiğini sol el görmeyecek. Ben çok büyük firmalar biliyorum ki yardımlarını bu şekilde gizli gönderiyor. bu şekilde yapmayanı da kınayamam.

Çevrimdışı actilki

• Usta Kampanyacı
« Yanıtla #2 : 15 Ağustos 2012, 16:45:36 »
aynı kişi aynı kampanyaya defalarca gırmeyi denıyorlar bende bunu kınıyorum.

Çevrimdışı gersoy

• Acemi Kampanyacı
  • **
« Yanıtla #3 : 16 Ağustos 2012, 11:19:00 »
İbadetin gizlisi makbulmüş.Bak sen biliyorsun mesela o kişilerin yardım ettiklerini.Gizli ibadet.Bunu kim yapıyor acaba?Bir de böyle bilmiş bilmiş söylemiyorlar mı?Etrafım fakir fukara dolu ama maşallah hepsine bir kuru can ile kendim yetişmeye çalışıyorum.Kazandığım üç kuruş parayı hiç tanımadığım insanlarla paylaşmaktan ve anamı babamı ailemdeki ihtiyaç sahibi insanları mutlu mesut etmekten başka gayem hiç olmadı.Bunu da Allahın kulu bilmez.Hem de kaç senedir.Emekliliğm geldi ama bugüne kadar kenara beş kuruş atmış değilim.Allah ne verdiyse paylaşmışımdır.üstelik yetişemediğim zor durumlarda bir de kredi kullanıyorum.Bu firmalar ancak duyulabilecek yardımlar yapıyorlar.Görüyoruz etrafımızda.Boşuboşuna bilmeden sallamayın.Eğer gerçekten gizli yardım yapacak kadar büyük insanlar olsaydı benim etrafımdaki fakir ve ihtiyaç sahibi ama gururundan gidip el avuç açmayan insanları da  bulurlardı sanırım.İlle de gidip dilenmeleri mi lazım bu firmaların önlerinde.Benim etrafımdaki ihtiyaç sahibi insanlar gidip hamallık yapar,merdiven siler üç kuruş bir para bulur ama gururundan kimseye el avuç açamaz.Boğaz derdine düşmeleri yüzünden çocuğunu yeri gelir okutamaz.Yardım ettiğim ailenin iki çocuğu bu sene üniversiteyi bitirdi.Ama ne çocukların ne de ailesinin yardım aldığından haberi bile yok.Kendi ailem bile bilmez.Bir tek kişi biliyor o da o ailenin annesi bir de yüce rabbim.Bunu da övünmek için söylemiyorum.Haşa!Övünüleyim diye bir amacım yok zaten.Sırfİbret olsun diye.Bunu yapacak firma çıksın bir baba çıksın alnından öpeyim.Hayırsever işadamı deniliyor.Nerden biliniyor peki?Çünkü amca hertarafa naklen yayın yapıyor.Bunlar kim Hz.Ömer Kim?Okul yapıyor kartvizitini levhasına asıyor.Sanki Allah'ın haberi olmayacak o yardımdan(Tövbeestafurullah.)Bir yardım yapabilmek için insanı dilenci durumuna sokuyorlar.Trilyon değil trilyar kazanıyorlar ama bu çocuğa kimse yardım eli uzatmamıştı.Çünkü reklam olabilecek bir durumu yoktu bu insanların.Onlar için kendim bir yarışmaya girmiştim.Gerçekten.Çünkü o insanlar bu yarışmalara girebilecek durumları yok.Kimseye söylemedim o yarışmaya girme sebebini.Yarışmadan kazandığım parayı bu insanlara ve aileme harcadım.İnanın 1 çift pabuç almadım kazandığım paradan.Yarışmayı kazandım diye kendime yaptığım bir ödülüm olmadı.Ama kaç yıldır üzerime bir leke gibi yapıştı kazandığım para.Etrafımda herkes beni ihtiyaç sahibi diye bir de hor görmeye başladı.İbadetin gizli olanı makbulmüş.Bir afiş yapıp etrafa yaymadıkları kaldı adımı.Y o insanlardan biri katılsaydı o yarışmaya?İbadetin gizlisi makbulmüş.Buna önce kendiniz inanacaksınız.Allah yoluna girdiyseniz eğer artık kendinizi bir kenara koyacaksınız.Hayırsever işadamları hayırsever işkadınları diye bilinen sağa sola reklam yaparak etrafa zengin görüntüsü yaratıp fakir fukara üzerinden işlerini götüren bu insanlardan şu halimle ben onbin kere daha zenginim çok şükür.
« Son Düzenleme: 16 Ağustos 2012, 12:21:55 Gönderen: gersoy »

Çevrimdışı aralkoçu

• Usta Kampanyacı
« Yanıtla #4 : 16 Ağustos 2012, 18:49:25 »
Bu konuda ki benim görüşüm şöyle firmalar yaptıklarını yayınlasalar reklam yapmış gibi olur hiç hoş olmaz ama evet yardım yapmıyan firmalarıda kınıyorum..
:) Şans

Çevrimdışı Gambit

• Acemi Kampanyacı
  • **
« Yanıtla #5 : 16 Ağustos 2012, 19:33:55 »
Parası ve malı olan zenginin, fakir insanlara bakması şarttır. Zenginin malında fakirin hakkı olduğu muhakkak. Hatta "Ne verirsen elinle o gelir seninle" derler, bunun anlamı ahirette sizi sadece dünyada yapılan yardımlar kurtarabilir..

Bizde bu durum bilinmediğinden zengin fakir arasında uçurumlar oluşuyor. Zaten İslamiyet'te böyle bir uçurumun oluşacağı bir yaşam biçimi yok. Şimdi bazıları çıkmış "Ben Anti-kapitalist müslümanım." diyorlar. Zaten kapitalist müslüman olmaz!

Zenginler yaptıkları yardımları, bağışları  kendi lütuflarıymış gibi gösterirse, gösteriş yaparlar büyük bir yanılgı içindeler. Zira mülk Allah'ındır. Maun Suresi sanki bizim ülke için yazılmış. :D

İbadetin gizli yapılanı, sağ elin verdiğini sol el görmeyecek kadar gizli yapılanı en makbulüdür. Ülkemizde Yanlışlıklar Komedyası oynandığı için bunlardan bihaber yaşıyor insanlar..

Başınızı şişirdiğim için üzgünüm.
Allah herkesin gönlüne göre versin.