Gönderen Konu: Kotalı İnternet Sahipleri Dikkat!  (Okunma sayısı 9780 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ¢яєαтσя

• Usta Kampanyacı
  • ρѕу¢нσ™ - 35
Ynt: Kotalı İnternet Sahipleri Dikkat!
« Yanıtla #30 : 26 Nisan 2009, 18:26:18 »
dava acıp kazananlar varmıs ama uygulaması ne oldu bılmem :)
-`.ılı.`Б`'-'Ǿяqiи⣠ÇâhtŁâq -`.ılı.`Б`'-

Çevrimdışı cingozzz

• Acemi Kampanyacı
  • **
« Yanıtla #31 : 11 Ağustos 2009, 01:20:03 »
Artık siteler eskisi gibi değil. Hiç bir video izlemeseniz hiçbir şey indirmeseniz bile yinede kotayı geçiyoruz. Bunun nedeni yeni nesil internet siteleri artık özellikle flash animasyonları olmak üzere birçok kota canavarı animasyonlarla süsleniyor.Flash animasyonlarıyla süslenmiş bir siteye tek giriş yapmak neredeyse 10 MB gitmesine neden oluyor. Zaten günde 130 MB kullanma hakkımız var.  Eskisi gibi sade tasarımlı kota dostu siteler kalmadı artık.Yani suçu çocuklarınızda yada kendinizde aramayın.

Ama bu 3G çıkması iyi oldu. Çoğu kişi şu anda 3G ye geçmiş durumda. En büyük avantajınız dağ başında bile internete girebiliyor olmanız telekoma vereceği paranın üstüne 5-10 tl daha koyup 3g ye geçiyor millet. Böyle giderse mecburen telekom indirime gitmek zorunda kalacak.

Çevrimdışı glh_n

• Forum Moderatörü
  • Usta Kampanyacı
  • Blogumdaki kampanyalar sizi beklerrr :D
« Yanıtla #32 : 11 Ağustos 2009, 01:43:20 »
ben ne kadar kotaya bakmaya kalksam ttnet hep teknik bi nedenden dolayı şuan hizmet veremiyoruz lütfen daha sonra tekrar deneyin dio      ha bu arada evde kablolu tv olanlar ev telini kapatıp kablolu üzerinden internet bağlatabilio     benim anten  yoksa bi dk durmam kaparım ev telini hiç kullanmıom zaten ama ayda 20 tl ödüorum kullandım mı zaten bu fiyat ikiye katlanıo  yok özel iletişim vergisi yok katma değer vergisi yok şu yok bu   bi nefes almanın vergisi yok yakında o da gelir >:(
YENİ FACEBOOK SAYFAMI BEĞENİRMİSİNİZ :)
Linkleri görmeye yetkiniz yok. Kayit olun veya giris yapin

Çevrimdışı sinless

• Usta Kampanyacı
  • Egolarıma sponsor ol.
« Yanıtla #33 : 11 Ağustos 2009, 01:51:01 »
Artık siteler eskisi gibi değil. Hiç bir video izlemeseniz hiçbir şey indirmeseniz bile yinede kotayı geçiyoruz. Bunun nedeni yeni nesil internet siteleri artık özellikle flash animasyonları olmak üzere birçok kota canavarı animasyonlarla süsleniyor.Flash animasyonlarıyla süslenmiş bir siteye tek giriş yapmak neredeyse 10 MB gitmesine neden oluyor. Zaten günde 130 MB kullanma hakkımız var.  Eskisi gibi sade tasarımlı kota dostu siteler kalmadı artık.Yani suçu çocuklarınızda yada kendinizde aramayın.

Ama bu 3G çıkması iyi oldu. Çoğu kişi şu anda 3G ye geçmiş durumda. En büyük avantajınız dağ başında bile internete girebiliyor olmanız telekoma vereceği paranın üstüne 5-10 tl daha koyup 3g ye geçiyor millet. Böyle giderse mecburen telekom indirime gitmek zorunda kalacak.

Nasıl millet 3G ye geçiyor  :D 3g nin fiyatları daha fazla ve kota'sı anında dolan bir paket hız bakımından iş adamı veya internet te çok işi olan 3g kullanır oda dağ başında ise. zaten artık bir çok yerde wifi sayesinde bedava internet kullanabiliniyor. 3G bu kadar pahalı iken kimse aklınca geçmez normal bir kullanıcı.
Pexu tart Prod.

Çevrimdışı cingozzz

• Acemi Kampanyacı
  • **
« Yanıtla #34 : 11 Ağustos 2009, 02:16:39 »
Artık siteler eskisi gibi değil. Hiç bir video izlemeseniz hiçbir şey indirmeseniz bile yinede kotayı geçiyoruz. Bunun nedeni yeni nesil internet siteleri artık özellikle flash animasyonları olmak üzere birçok kota canavarı animasyonlarla süsleniyor.Flash animasyonlarıyla süslenmiş bir siteye tek giriş yapmak neredeyse 10 MB gitmesine neden oluyor. Zaten günde 130 MB kullanma hakkımız var.  Eskisi gibi sade tasarımlı kota dostu siteler kalmadı artık.Yani suçu çocuklarınızda yada kendinizde aramayın.

Nasıl millet 3G ye geçiyor  :D 3g nin fiyatları daha fazla ve kota'sı anında dolan bir paket hız bakımından iş adamı veya internet te çok işi olan 3g kullanır oda dağ başında ise. zaten artık bir çok yerde wifi sayesinde bedava internet kullanabiliniyor. 3G bu kadar pahalı iken kimse aklınca geçmez normal bir kullanıcı.
Burda bende dahil olmak üzere çoğu kişi 3G ye geçti. Ayrıca kota hızlı doluyo diyorsunda kota ttnet ile aynı. Sen indirme yapmadıktan sonra kota nasıl hızlı dolabilir ki?
Wifi demişsin wifiyi heryerde bulamıyorsun ki. Yabancı ülkelerde wifi devri kapandı herkes 3g internet kullanıyor sen burda wifi var diyosun. Wifinin devri kapanıyor artık. Şimdi heryerden kolayca internete girmek varken ben wifi bulmak için kafelere yada kütüphaneleremi gidecem?
Hız meselesinede değinecek olursak şu anki hızım 2 megabit. Yani evde bağlı olan ttnetin 2 katı.
Fiyata gelince ttnetten 10 YTL fazla ödüyorsunuz. Ttnette telefon hattınında zorunlu bağlatılmasını ve vergisinin 10 ytl olduğunu hesaplarsak arada fiyat farkı yok. Yani 3G internet ile ttnet fiyatı aynı ve 3g bağlantısı ttnetten daha hızlı.   Umarım açıklamam yeterli olmuştur.
« Son Düzenleme: 11 Ağustos 2009, 02:19:32 Gönderen: cingozzz »

Çevrimdışı sinless

• Usta Kampanyacı
  • Egolarıma sponsor ol.
« Yanıtla #35 : 11 Ağustos 2009, 03:16:56 »
Kaç kişi 3G ye geçti yazarmısın :) birde adsl almak için telefon şart değil. Biraz araştır. Wifi aramana gerek yok gelişmemiş mahalenin köşe başındaki telefon kulübesi dair wifi hizmeti sağlamaktadır. Forumdaki kullanıcıların çoğu kampanyalara katılan kişilerdir ve sınırlı adsl leri mevcuttur flash animasyonlu kampanyalardan 3g ile bağlandığını düşünürsek  ::) ::) ::)
Pexu tart Prod.

Çevrimdışı cingozzz

• Acemi Kampanyacı
  • **
« Yanıtla #36 : 11 Ağustos 2009, 03:44:50 »
Kaç kişi 3G ye geçti yazarmısın :) birde adsl almak için telefon şart değil. Biraz araştır. Wifi aramana gerek yok gelişmemiş mahalenin köşe başındaki telefon kulübesi dair wifi hizmeti sağlamaktadır. Forumdaki kullanıcıların çoğu kampanyalara katılan kişilerdir ve sınırlı adsl leri mevcuttur flash animasyonlu kampanyalardan 3g ile bağlandığını düşünürsek  ::) ::) ::)
      Hahhaha kopardın beni gülmekten arkadaşım  ;D ;D ;D gelişmiş mahalle statüsündeki bu mahallelerin türkiyedeki sayısını yazamısın bana puhahha. Ben bursanın merkezinde oturuyorum ve hiçbir mahallede bedava wifi veren bir kulübe tarzı bi yer görmedim. Wifi dedğin şey ayda sadece 5 saat bedava ve çoğu yerde bulunmuyor.Bulunan yerler alışveriş merkezleri, büyük kafeler ve havaalanları ile sınrılı.
        Ayrıca adsl bağlatmak için telefon bağlatmana gerek yok demişsin ama telefonun olmadan internet bağlatamıyorsun ve dahası 3g ile bağlandığındada kotan 4 GBtır ttnet ile bağlandığındada 4GBtır. Ttnette flash animasyonlu sitelere girdiğindede ortalama 10 MB kota gidiyor 3G ile girdiğindede 10 MB gidiyor ne farkediyor?  Bence bilmeden yorum yazma. Biraz araştır öyle gel karşıma.
        Adsl almak için telefon şart değil diyorsun pffff sen türkiyede yaşadığına eminmisin :D:D Alahını seversen yarın telekoma bi uğra bakalım ben telefonumu iptal etmek istiyorum ama internetim kesilmesin de . Bak bakalım sana ne diyecekler

« Son Düzenleme: 11 Ağustos 2009, 07:48:06 Gönderen: cingozzz »

Çevrimdışı toparlak

• Yeni Kampanyacı
  • *
« Yanıtla #37 : 11 Ağustos 2009, 07:32:36 »
Kaç kişi 3G ye geçti yazarmısın :) birde adsl almak için telefon şart değil. Biraz araştır. Wifi aramana gerek yok gelişmemiş mahalenin köşe başındaki telefon kulübesi dair wifi hizmeti sağlamaktadır. Forumdaki kullanıcıların çoğu kampanyalara katılan kişilerdir ve sınırlı adsl leri mevcuttur flash animasyonlu kampanyalardan 3g ile bağlandığını düşünürsek  ::) ::) ::)
Sen hayallere daldın heralde :D türkiyede hangi mahallede bedava net veriliyor söylede bizde faydalanalım. İnternet bağlatmak içinde telefon bağlantısı şart, internet bağlatmak istediğinde yanında telefon hattı sözleşmesinide veriyorlar. Belki faturaları baban ödedği için senin bunlardan haberin olmuo olabilir...