Gönderen Konu: SÜT FİRMALARI HACKLENDİ  (Okunma sayısı 3425 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı nermdil

• Usta Kampanyacı
  • İbrahim
SÜT FİRMALARI HACKLENDİ
« : 03 Mayıs 2012, 11:24:41 »

''Okul Sütü Projesi'' kapsamında okul öncesi ve ilköğretim 1, 2, 3, 4 ve 5. sınıflarda okuyan öğrencilere ilk süt dağıtımı dün başladı.

Ancak ilk günde bazı kentlerde yüzlerce çocuk rahatsızlanarak hastaneye kaldırıldı.

Dağıtılan sütlerin bozuk olduğu iddia edildi, bazı illerde de dağıtım durduruldu.

Daha önce bazı kamu kurumlarının sitelerine sanal saldırı düzenleyen hacker grubu RedHack, 'süt  krizi'nin ardından tekrar sahneye çıktı ve bazı süt firmalarının internet sitelerine saldırdı.

Hack'lenen sitelerde "Aslında sizi hack'lemedik, 'psikolojik' olarak öyle görüyorsunuz" ibaresi yer aldı.

Linkleri görmeye yetkiniz yok. Kayit olun veya giris yapin
bizi bilmeyen ne bilsin
bilenlere selam olsun.

Çevrimdışı cilekrecelii

• Hero Member
Ynt: SÜT FİRMALARI HACKLENDİ
« Yanıtla #1 : 03 Mayıs 2012, 11:29:54 »
umarım bu ihalede kazanan süt firmalarını açıklarlar kimlerse birdaha markaları kullanmamayı düşünüyorum

Çevrimdışı aylean

• Usta Kampanyacı
« Yanıtla #2 : 03 Mayıs 2012, 11:32:08 »
Utanmadan çocuklar psikolojik olarak zehirlendi dediler ya ondan yapmışlardır.İyi olmuş.firmalar büyük firmalar.Bölge bölge paylaşmışlar.
Kül kadar etkisi olmayan insanların,kendisini ateş sanması ne garip...

Çevrimdışı nermdil

• Usta Kampanyacı
  • İbrahim
« Yanıtla #3 : 03 Mayıs 2012, 11:33:15 »

Okullara süt dağıtımının ilk günü olaylı başladı. 5 ilde yüzlerce öğrenci zehirlendi. Peki rezaletin sorumlusu kim?

Öğrencilere bedava süt dağımının ilk günü sıkıntılıydı. Bakan Ömer Dinç "Daha yeni bugün başladık. Bismillah" diyerek şaşkınlığını dile getrmişti.

Gözler Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığının ortaklaşa yürüttüğü ve 17 Nisan 2012 tarihinde gerçekleştirilen “Okul Sütü Projesi” ihalesini alan firmalara çevrildi.

Zehirlenmelerin tam olarak neden kaynaklandığına dair resmi bir açıklama yapılmadı. Kapalı sütlerin öğrencilerin sağlığını nasıl etkilediği araştırılıyor. Ancak ihaleyi kazanan firmalar ortada. Tarım Bakanlığı, ihalesi onaylanan süt firmalarının listesini resmi internet sitesinden yayınlamıştı.

Toplam 150'ye yakın öğrencinin zehirlendiği iller Edirne, Kırıkkale, Diyarbakır, Adana, ve Sivas olarak açıklanmıştı.
bizi bilmeyen ne bilsin
bilenlere selam olsun.

Çevrimdışı lerzankara

• Usta Kampanyacı
  • yakışıklı şanslarım
    • lerzankaradan
« Yanıtla #4 : 03 Mayıs 2012, 12:35:09 »
dağıtılan süt Gülsan marka Kayserinin markası:(
kismet ettiyse Mevla el getirir yel getirir sel getirir. kismet etmediyse Mevla el götürür yel götürür sel götürür.

Çevrimdışı ezel59

• Usta Kampanyacı
  • eski türk filmlerine hayran bahtsız kampanyacı..
« Yanıtla #5 : 03 Mayıs 2012, 12:45:43 »
geriye marka kalmamış zaten hangini protesto edip almıycazki güvenilir dediğim bütün markalar işin içinde yazık..

Çevrimdışı ask_ne_demek

• Usta Kampanyacı
« Yanıtla #6 : 03 Mayıs 2012, 16:01:28 »
protesto etcez diye sokak sütüne başlamayında....valla güney sütten başkasını içemiyordum bende tarihlerine baksa öğretmenler daha sağlıklı olur sanırım
Geçmiş tozdur, üfle gitsin

Çevrimdışı calculus07

• Usta Kampanyacı
« Yanıtla #7 : 03 Mayıs 2012, 16:04:40 »
ya firmalarda kabahat yok bence adamlar göndermişlerdir sütü onlar 2-3 gün sonra dağıtmışlar arabalarda soğutmalı değil bozulur tabi bu sıcakta

Çevrimdışı fatosmurat

• Usta Kampanyacı
  • duble anne :)
« Yanıtla #8 : 03 Mayıs 2012, 16:07:29 »
sütaş ve pınar vazgeçilmez süt ürünü markam, dimes ve yörükoğlunu zaman zaman marketten alıyoruz hiç bir sorun yaşamadım bugüne kadar.

armağanın dediği gibi saklama koşulları nasıldı kim bilir ama her ne olursa olsun devletin bozulması muhtemel bi ürün için daha sıkı önlemler alarak dağıtması ya da bu işe baştan hiç kalkışmaması gerekirdi... söz konusu olan çocuklarımız çünkü...
« Son Düzenleme: 03 Mayıs 2012, 16:09:14 Gönderen: fatosmurat »
"Ben O'na ne yaptım?" sorusuna yanıt arama.
Muhtemelen iyilik yapmışsındır...

Çevrimdışı calculus07

• Usta Kampanyacı
« Yanıtla #9 : 03 Mayıs 2012, 16:13:46 »
firmalara suç bulmamak lazım onun için sonuçta bunlar büyük marketlerde satılan markalar hangi market adının kötü anılmasını ister onlar  çok sıkı şekilde denetlemeden ürün almazlar