Gönderen Konu: Yorumsuz!!  (Okunma sayısı 2066 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı sozten

• Usta Kampanyacı
Yorumsuz!!
« : 19 Nisan 2012, 09:31:19 »
MİLYON $ YETMEDİ!
ABD’de geçen yıl lotodan 1 milyon dolar kazanan Clayton yoksullara verilen gıda kuponları kullanırken yakalandı...

ABD’nin Michigan eyaletinde lotodan kazandığı ikramiyeyle zengin olan Amanda Clayton (25), devlet yardımını almaya devam edince mahkemelik oldu. Clayton, geçen yıl eylül ayında katıldığı “Make Me Rich” isimli şans oyununda 1 milyon dolar (1 milyon 800 bin TL) kazandı. Ancak Clayton, toplu ödemeyi seçerek bir kerede aldığı 735 bin dolarlık (1 milyon 700 bin TL) ikramiyesinden sonra değişen gelirini hiçbir resmi kuruma bildirmedi ve yoksullara dağıtılan aylık 200 dolarlık gıda kuponlarıyla sağlık hizmetlerinden yararlanmaya devam etti.
ANCAK belli bir gelirin altında yaşayanlara yapılan bu yardımları alma hakkı olmayan Clayton’ın durumunu televizyondan öğrenen yetkililer genç kadına devleti dolandırmaktan dava açtı.  Bir geceyi nezarethanede geçiren Clayton, çıkarıldığı mahkemede durumdan habersiz olduğunu söyleyerek kendisini savundu. Sekiz ayda toplam 5 bin 475 dolarlık yardım alan bir çocuk annesi Clayton, “Yardımlar kesilmeyince ben de bir yere bildirmem gerektiğini düşünmedim” dedi.

« Son Düzenleme: 19 Nisan 2012, 09:42:37 Gönderen: sozten »

Çevrimdışı lerzankara

• Usta Kampanyacı
  • yakışıklı şanslarım
    • lerzankaradan
Ynt: Yorumsuz!!
« Yanıtla #1 : 19 Nisan 2012, 10:50:18 »
gözünü toprak doyursunmu deniyordu böylesine  ;D
kismet ettiyse Mevla el getirir yel getirir sel getirir. kismet etmediyse Mevla el götürür yel götürür sel götürür.

Çevrimdışı efetubi

• Usta Kampanyacı
  • aslında en iyisi boşwermektir herşeyi
« Yanıtla #2 : 19 Nisan 2012, 11:01:01 »
belki parasını alamamıstır :D
│█║║█║║█║│█║│█║
²¹°¹³²efetubi¹³ °¹²
yapında bozukluk warsa benden mimari bekleme !!!

Çevrimdışı ilkemmm

• Usta Kampanyacı
« Yanıtla #3 : 19 Nisan 2012, 11:45:15 »
yurt dışında işsiz ve çocuklu bi kadın olduğunda sırtın yere gelmiyor :) kilise bağışı+işsizlik yardımı+eğitim  parası+ emzirme(süt) parası adı altında totalde 1800 dolar aylık para geliyor.ama yine de tüm yardımları bağışları vs.hepsine başvuruyorlar.sanırım alışkanlık :)
izgim