Gönderen Konu: Yediğiniz tavuklar var ya...  (Okunma sayısı 6444 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı nermdil

• Usta Kampanyacı
  • İbrahim
Yediğiniz tavuklar var ya...
« : 04 Nisan 2012, 14:01:52 »
İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Onkoloji Enstitüsü Öğretim Üyesi Dr. Yavuz Dizdar: "Biliyorum canınız sıkılacak, yüreğiniz kabaracak, üzüleceksiniz ama gerçekleri öğrenmeniz lazım.
Daha yumurtadan çıkar çıkmaz civcive antibiyotik veriliyor. Kemikleri gelişmesin, sadece et yapsın diye... Tavuklar tarladaki patatesler gibi hiç kıpırdamadan yetiştiriliyor. Bıraksanız bile kıpırdayamıyorlar... Elinize aldığınızda kemikleri kırılıyor... Bu inanılmaz bir vicdansızlık... Sonra, görüyoruz her gün gencecik bir kadın meme kanserine yakalanıyor. Büyük olasılıkla daha sağlıklı diye sık sık tavuk yiyorlardır..."
Hocam son dönemde kanser vakalarında patlama olduğunu, lenfoma ve kemik iliğikanserlerinin çoğunun ise Türkiye'nin tarım merkezi olan Antalya-Kumluca'dan geldiğini söylediniz. Peki böyle başka bölgeler var mı?
Var... Mesela 6-7 ay kadar önce Ergene tartışıldı. Orası içler acısı bir durumda. Ergene'de olağanüstü bir çevre kirliliği var. O?zaman Sağlık Bakanlığımız ve Kanser Savaş Daire Başkanlığı dediler ki, "Orada çok sigara içiliyor, çok alkol kullanılıyor, o nedenle bu kanserler çıkıyor." Böyle bir şey sözkonusu olamaz. Çünkü belgesel bir film hazırlandı bu konuyla ilgili. "Gündöndü" adında... Orada her şey çok açık.

"İZLEYENLERİN DONA KALDIĞI BİR BELGESEL ÇEKİLDİ AMA TÜRKİYE'DE GÖSTERİLMEDİ"
- Ben izlemedim o filmi...
İzleyemedik, çünkü henüz Türkiye'de gösterilmedi. Kısa versiyonu Marsilya'da bir çevre filmleri festivaline gitti. İzleyenler o kadar etkilenmiş ki, film bittiğinde alkışlayamamışlar, alkışlayacak halleri kalmamış. Deri fabrikalarından çıkan o atık suyun köpükler halinde Ergene'ye bırakılmasını ve bu yüzden ortaya çıkan çevre felaketini öyle bir göstermiş ki film dona kalmışlar... Çiftçi geliyorTrakya'dan, Ergene'den, hepsi hastalarımız zaten bunların. "Hocam" diyor, "15 tane sığırımız geçenlerde öldü. Daha önce de bir 15 tane ölmüştü zaten..." Onbeşer, onbeşer ölüyor hayvanlar. Ama "Aşı reaksiyonu oluştu da ondan" diyorlarmış.

Linkleri görmeye yetkiniz yok. Kayit olun veya giris yapin
bizi bilmeyen ne bilsin
bilenlere selam olsun.

Çevrimdışı sahaneyedili

• Usta Kampanyacı
Ynt: Yediğiniz tavuklar var ya...
« Yanıtla #1 : 04 Nisan 2012, 14:06:11 »
 :o :o

Çevrimdışı ilkemmm

• Usta Kampanyacı
« Yanıtla #2 : 04 Nisan 2012, 14:12:06 »
aslında çok doğru ama millet napsın bal yeme (sahte),sosis sucuk yeme (sahte-iç organlar), et -kıyma yeme (pahalı),yeşilliksebze yeme (hormon),zeytin yeme (ayakkabı boyası)... saymakla bitmiyor malesef...bu millet artık ne yiyecek napıcak bellisiz...ya çok zengin olacak kendi çiftliği olup herşeyi kendi yetiştirecek yoksa çok zor heleki büyük şehirlerde imkansız :(
izgim

Çevrimdışı Kare

• Usta Kampanyacı
  • و
« Yanıtla #3 : 04 Nisan 2012, 14:16:10 »
ben de çocuklarım çok iştahsız diye üzülüyorum. zaten yedikleri ne sağlıklı ki diye kendimi teselli etmeye devam mı etsem.nedir bu böyle ya. benim çocuklarımın paketli abur cubur günü hafta sonudur. hafta içi beslenmesine bile paket süt hariç hazır kek bisküvi koymam. ayda 1 defa sinema keyfi yaptırırım cipsi de o zaman yerler. ama nedir bu kardeşim önüne yemek diye koyduğum, içirdiğim sütlerin hepsi ama hepsi sağlıksiz, sahte... nedir bu böyle nereye gidiyoruz :-X :-X :-X
hayatta hep...
Kendi için istemediğini başkasına yapmadı
Küçük hataları görmezden geldi ama sabrı taştıysa tek seferde sildi
Lafa değil söyleyene baktı.

Çevrimdışı ilkemmm

• Usta Kampanyacı
« Yanıtla #4 : 04 Nisan 2012, 14:21:13 »
en basiti bi limon ya altı üstü..ne zaman limon alsam buz dolabında olmasına rağmen 1 hafta sonra içini yiyor ve kestiğimde limon kokusu bile gelmiyor..ama ailem sürekli mersinden koli gönderirler babam böyle sağlıklı beslenme olayına dikkat eder,ordan gelen limonlar inanın 2 ay dolapta kalıyor ve kestiğimde buram buram limon kokusunu misss gibi alıyorum hissediyorum.
izgim

Çevrimdışı numberone2000

• Usta Kampanyacı
« Yanıtla #5 : 04 Nisan 2012, 14:21:49 »
Türkiyede Helal Gıda Denilen Sağlıklı ve katkısız Ürünler İçin Sertifikalama Sisteminin Gelişmesi lazım.

Türkiyede şu anda en ciddi bu firma sertifikalama yapıyor. Bir seminere katılmıştım bununla ilgili. Sertifika alanlara çocuklarımızın ve kendimizin sağlığı için dikkat etmekte fayda var.
Bölüşürsek tok oluruz, Bölünürsek yok oluruz.

Çevrimdışı eyefive

• Usta Kampanyacı
« Yanıtla #6 : 04 Nisan 2012, 14:39:18 »
bunlar zaten biliniyordu yeni değil.aklı olan bilinçli araştırmacı herkes bunu anlayabilir.

en basit örnek veriyorum. etrafınıza bir bakın yeni nesil çocuk ve gençlerimize 10-20 yaş arası. bakın daha orta okul ve lise çağlarında saçları çok seyrek,kel olma noktasına yaklaşmış daha bu yaşlarda.

normal bir insan eğer aile genlerinde kellik yoksa 35-40 lı yaşlarda keklik sürecine girer. ama şimdi daha sübyan dediğimiz ufacık çocuk genç neslimizin saçları kelleşmek üzere.

neden ? vitaminsiz hormonlu gıdalar yüzünden.

tavuk olayına gelince çitflik tavuklarının hiç birisi açık alanda beslenen doğal köy tavuğu kadar sağlıklı değildir.

çiflik dalyan havuz tipi dediğimiz balıklarıda almayın. kapalı daracık alanda bunlar nereye pisliyor ? birbirlerinin boklarını yiyorlar mı ? aklıma hep bunlar geliyor.

aynı şey etler içinde geçerli.yabancı bir belgeselde izlemiştim National Geographicte. 1 sığır dana sadece otla beslenmesi yeterli,suni veya herhangi bir yemle beslenmesine gerek yok.bunlar daha yağlı yapar,hayvan daha ağır daha şişman gözüksün diye yapılan şeyler dedi. aynı tv de tavuk belgeselinide verdi kapalı alanda beslenen tavukları almayın dedi.

herşeyin doğalından vazgeçip sanayi tipine dönüyoruz yavaş yavaş. bundan 30 sene sonra çiftçilik dünyanın en gözde en pahalı mesleği olacak.sağlıklı hormonsuz gıdalar üreten yerler çok para kazanacak.

zengin olsam yapacağım ilk iş çok çok toprak satın alıp,çocuklarımı çiftçiliğe,güneş enerji sistemlerine yönlendireceğim. birilerinin bunu yapması lazım.
DÜNYA-AHİRET MADDİ-MANEVİ BOL RIZIK İÇİN  TESPİH:LA İLAHE İLLA ENTE YA HANNAN YA MENNAN YA BEDİAS SEMAVATİ VEL ARDI YA ZEL CELALİ VEL İKRAM

Çevrimdışı numberone2000

• Usta Kampanyacı
« Yanıtla #7 : 04 Nisan 2012, 14:39:57 »
Beyaz et olarak bu firmalar sertifikalı arkadaşlar.

GÜNCELLEŞTİRME TARİHİ/DATE OF UPDATE : 27/03/2012
BEYAZ ET FİRMALARI (WHİTE MEAT COMPANIES)

NAR  PİLİÇ - BOLU Bütün ve Parça Piliç (Whole and Part Chicken)
Sertifika Tarihi/Date of Certificate : 09/03/2012

ALPHİNDİ - İSTANBUL Bütün ve Parça Hindi (Whole and Part Turkey)
Sertifika Tarihi/Date of Certificate : 14/06/2011

AYTAÇ GIDA - ÇANKIRI Bütün ve Parça Piliç (Whole and Part Chicken)
Sertifika Tarihi/Date of Certificate : 13/07/2010

BAK PİLİÇ - ANKARA Bütün ve Parça Piliç (Whole and Part Chicken)
Sertifika Tarihi/Date of Certificate : 01/09/2010

BEYZA PİLİÇ - ADANA Bütün ve Parça Piliç (Whole and Part Chicken)
Sertifika Tarihi/Date of Certificate : 08/10/2009

BGN TAVUKÇULUK - ADANA Bütün ve Parça Piliç
(Whole and Part Chicken)
Sertifika Tarihi/Date of Certificate : 24/12/2010

BOLCA HİNDİ - BOLU Bütün ve Parça Hindi (Whole and Part Turkey)
Sertifika Tarihi/Date of Certificate : 31/03/2011

EGETAV - İZMİR Bütün ve Parça Piliç (Whole and Part Chicken)
Sertifika Tarihi/Date of Certificate : 31/01/2011

ERPİLİÇ - BOLU Bütün ve Parça Piliç (Whole and Part Chicken)
Sertifika Tarihi/Date of Certificate : 25/11/2009

GEDİK TAVUKÇULUK - UŞAK Bütün ve Parça Piliç
(Whole and Part Chicken)
Sertifika Tarihi/Date of Certificate : 21/03/2011

İŞLEK GIDA - AFYON Bütün ve Parça Piliç (Whole and Part Chicken)
Sertifika Tarihi/Date of Certificate : 07/03/2011

KANDAZLAR TAVUKÇULUK - ADAPAZARI Bütün ve Parça Piliç
(Whole and Part Chicken)
Sertifika Tarihi/Date of Certificate :19/10/2011

KÖY-TÜR (YEMSEL) - SAMSUN - KAYSERİ Bütün ve Parça Piliç
(Whole and Part Chicken)
Sertifika Tarihi/Date of Certificate : 12/08/2011

LEZİTA - İZMİR Bütün ve Parça Piliç (Whole and Part Chicken)
Sertifika Tarihi/Date of Certificate : 31/01/2011

ÖZNESİL TAVUKÇULUK - MALATYA Bütün ve Parça Piliç
(Whole and Part Chicken)
Sertifika Tarihi/Date of Certificate : 29/07/2010

SEHER TAVUKÇULUK - MALATYA Bütün ve Parça Piliç
(Whole and Part Chicken)
Sertifika Tarihi/Date of Certificate : 01/09/2010

TAD PİLİÇ - GAZİ ANTEP Bütün ve Parça Piliç (Whole and Part Chicken)
Sertifika Tarihi/Date of Certificate : 19/05/2011

KESKİNOĞLU-AKHİSAR / MANİSA BÜTÜN-PARÇA PİLİÇ
(Whole and Part Chicken)
Sertifika Tarihi/Date of Certificate : 24/01/2012

TAT TAVUK -SAKARYA
BÜTÜN PARÇA PİLİÇ(YUMURTA TAVUGU)
(Whole and part chicken)
Sertifika Tarihi/Dateof Certificate:08/02/2012

AYTUR TAVUK-SAMSUN ORGANİK-BÜTÜN-PARÇA PİLİÇ (Whole and Part Chicken)
Sertifika Tarihi/Date of Certificate : 19/01/2012

CEVAT ERİŞ TAVUKÇULUK-İSTANBUL
YUMURTA
(Egg)                                                                    Sertifika
Tarihi/Date of Certificate : 30/01/2012

BAHAR TAVUKÇULUK-ANTALYA BÜTÜN VE PARÇA HİNDİ
(Whole and Part Turkey)
Sertifika Tarihi/Date of Certificate : 13/12/2011

Not : Sadece Bütün ve Parça Piliç olarak sertifika verdiğimiz bu firmaların, bunların dışında kalan yine tavuktan yapılan sucuk, salam, sosis, nugget, döner, şinitzel, kroket, köfte, cordon bleu gibi ileri işlem ürünleri içerdikleri bir takım katkı maddelerinden dolayı sertifika kapsamı dışındadır. Ürünler üzerinde çalışmalar devam etmektedir.

Bölüşürsek tok oluruz, Bölünürsek yok oluruz.

Çevrimdışı madımak

• Usta Kampanyacı
  • KÖMÜR GÖZLÜ OĞLUM
« Yanıtla #8 : 04 Nisan 2012, 15:10:44 »
yaa  bıde organık beslenın demıyolarmı en cok ona kızıyorum mılletın semt pazarından haftalık pazar yapmaya parası yok bıde organık beslenın dıyolar. >:( >:(

Çevrimdışı LiYaBu

• Usta Kampanyacı
  • Edepli Edebinden Susar Edepsiz de Susturdum Sanar
« Yanıtla #9 : 04 Nisan 2012, 15:24:10 »
benim kayınvalidemler de mersinde köydeki evlerinin önünde koca bir bahce var limonuydu narıydı mandalinasıydı portakalıydı ve daha sayamadıgım birsürü meyve var oraya gittigimizde koli koli alıyorum arabaya sırf onları dolduruyorum cünki sadece onları yerken icim gercekten rahat yiyorum kendileri yetiştirdikleri icin geri kalan herşeyde bir kere düsünüyorum ama denildigi gibi onu yeme bunu yeme neyle doyucaz bilmiyorum uzay filmlerindeki gibi yemek yerine tablet yicez artık:)))))