Gönderen Konu: yardımınız olursa sevinirim.  (Okunma sayısı 6112 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı aylean

• Usta Kampanyacı
yardımınız olursa sevinirim.
« : 31 Mart 2012, 12:12:03 »
Benim yaşlı bir annem babam var.Onlara 6 ay önce sansörlü bir daire aldık.Kendileri ikinci katta oturuyor.Üst katlarındada yaşlı bir karı koca oturuyor.nnem babam son derece saygılı ve sessiz insanlar.Ama üstlerinde oturan yaşlı adam çok afedersiniz tam bir manyak.Bizimkilerin yada aşşağı dairelerde oturanların ufacık bir gürültüsünde tpelerine ağır cisimlerle vuruyor.Bir misafiriniz geliyor.Mutfakta sandaleyi biraz sesli çeksin,tepede tepiniyor.Bunun gecesi gündüzü yok.Annem babam son zamanlarında rahat etsin istedim.Bu evide ben buldum aldım.Şimdi çok üzülüyorum.Adam ben müfettiş emeklisiyim diye herkese tepeden bakıor.Avukat bir kız var.İkide bir onu sçylüyor.Annem kibarca karısıyla konuştu.Fayda etmedi.Geçen gün bizimkiler daha taklarında yatarken (sabah 7.30) yukarıda tepinmiş.Annemlerin aşağısındaki çift işe gitmek için kalkmış.Mutfakata sandalye çekmişler.Onun için yukrıdan olanca gücüyle vurmuş.Çok saygısız seviyesiz deli gibi bir adam.Babamda bu duruma sinirlenip yukarı çıkmış.Senin derdin ne diye sormuş.Bizmkilerin dairesine yarım saat sonra polis gelmiş.Hakkınızda şikayet var diye.Hem suçlu hem güçlü.Birde babamı şikayet etmiş.Haneme tecavüz etti diye.

Konu ile ilgili ne yapabiliriz.Annem babamın şikayet etmesi gerkirken o şikayet etmiş.
Sizden bizim yapabileceklerimiz ile ilgili yardı bekliyorum.Özellikle ilkem senden yardım bekliyorum.

Kül kadar etkisi olmayan insanların,kendisini ateş sanması ne garip...

Çevrimdışı betush

• Deneyimli Kampanyacı
Ynt: yardımınız olursa sevinirim.
« Yanıtla #1 : 31 Mart 2012, 12:41:04 »
Allah sabır ve kolaylık versin gerçekten de ev alma komşu al diye boşuna dememişler anlayışsız insanla uğraşmak zor
Linkleri görmeye yetkiniz yok. Kayit olun veya giris yapin   izlemeye alır mısınız?

Çevrimdışı sahaneyedili

• Usta Kampanyacı
« Yanıtla #2 : 31 Mart 2012, 12:52:22 »
çılgın komşular hakkaten zor iştir, sabır versin öncelikle

yapılabilecekler, belediyenin çözüm masası, vb. bir şikayet birimi olması lazım oraya başvurulabilir
olmadı, gugıldan ( komsu gürültü şikayet ) ara dolu site çıkıyor

alo 176 gürültü şikayet hattı

baktın hiçbiri fayda etmiyor, kapı paspasının üzerine fare, vs. hayvan ölüsü  :-\
« Son Düzenleme: 31 Mart 2012, 12:54:43 Gönderen: sahaneyedili »

Çevrimdışı Ruhpastasi

• Usta Kampanyacı
« Yanıtla #3 : 31 Mart 2012, 12:56:27 »
Linkleri görmeye yetkiniz yok. Kayit olun veya giris yapin
çılgın komşular hakkaten zor iştir, sabır versin öncelikle

yapılabilecekler, belediyenin çözüm masası, vb. bir şikayet birimi olması lazım oraya başvurulabilir
olmadı, gugıldan ( komsu gürültü şikayet ) ara dolu site çıkıyor

alo 176 gürültü şikayet hattı

baktın hiçbiri fayda etmiyor, kapı paspasının üzerine fare, vs. hayvan ölüsü  :-\
:o :o

Çevrimdışı eyefive

• Usta Kampanyacı
« Yanıtla #4 : 31 Mart 2012, 12:59:36 »
o adam  ADANA da bizim apartmanda oturacaktı ömür boyu pencereyi bile açamazdı gürültü çıkmasın diye  :D
DÜNYA-AHİRET MADDİ-MANEVİ BOL RIZIK İÇİN  TESPİH:LA İLAHE İLLA ENTE YA HANNAN YA MENNAN YA BEDİAS SEMAVATİ VEL ARDI YA ZEL CELALİ VEL İKRAM

Çevrimdışı Smile

• Usta Kampanyacı
« Yanıtla #5 : 31 Mart 2012, 13:33:09 »
Benim Almanyadan amcam gelmişti dedemin evinde kalıyordu, küçük kızı ses yapmıştı, kapının önüne 5litre ayçiçek yağını boşaltmıştı üst komşu, babam amcam falan gitti çıktı kapısına 1-2 ayar verdi o gün bugündür ne kadar ses olsa sesleri bile çıkmadı :D

Çevrimdışı ilkemmm

• Usta Kampanyacı
« Yanıtla #6 : 31 Mart 2012, 13:33:22 »
@aylean bu tarz bir konuda gerek mahkeme gerekse emniyete şikayet aşamasında haklı çıkabilmek için en sağlam adım ilk aşamada apartman/site genel kurulunun toplanması ve bu kat maliki hakkında yazılı uyarıda bulunması bu hususta da bir madde eklenmesi lazım...devamında da eğerki bu şahıs hala bu tarz eylemlerine devam ederse genel kurulda oybirliği ile alacağınız karar uyarınca dava açıp bu dairenin satışını talep edebilirsiniz...ama en önemlisi de şuki,eğer tüm kat malikleri bu aşamaya gelmek ve oybirliği kararı ile dava açmak istemeseler bile siz daha önceki genel kurul karar defterinde rahatsızlık veren bu şahısla ilgili madde ve uyarı yazısını öne sürerek bu kişi hakkında gerek emniyet birimlerine gerekse mahkemelere başvuruda bulunabilir ve evini sattıramasanız da ceza almasını ve haliyle ders almasını sağlaya bilirsiniz.Genel kurul kararı bu noktad önem arz ediyor,misal;o şahıs babanı şikayet etmiş ve görevli polislerde haliyle şikayetçiye itimat etmişlerdir.ama sizin elinizde genel kurul defterinde o şahısın rahatsız edici eylemleri nedeniyle uyarıldığı yazdığı takdirde 1-0 önde olacaksınız ve elinizde yasal bir delil olmuş olacak...geçmiş olsun umarım en kısa zamanda çözersiniz
izgim

Çevrimdışı ilkemmm

• Usta Kampanyacı
« Yanıtla #7 : 31 Mart 2012, 13:40:30 »
1.aşama genel kurulda karar alıp bu kişinin yazılı bir şekilde uyarılması ve bu konunun genel kurul defterine yazılması 2.ferdi olarak bundan sonra gürültü rahatsızlık nedeniyle her hareketinde polis çağırıp şikayet edebilirsiniz ve geldiklerinde bu genel kurul toplantısında alınan kararı da gösterirsiniz polislere...size kesin itimat ederler. 3.bir sonraki genel kurul toplantısında duruma göre hala bu eylemlerine devam ederse ki tüm apartman/site sakinleri de bu eylemde rahatsızsa oy birliği ile karar alıp bu şahıs aleyhine dairenin satışı ve tahliyesi için dava ikame edebilirsiniz.mahkemede de hem polise şikayetlerinizi hem de genel kurul kararlarını delil olarak sunup bi kaç da şahit dinlettiğiniz takdirde işlem tamamlanır :)
izgim

Çevrimdışı aylean

• Usta Kampanyacı
« Yanıtla #8 : 31 Mart 2012, 13:43:21 »
teşekkürler.Ev daha yeni daire sayısı az olduğu için daha yönetici yok.Ama annemin yan komşusu bu durumu görmüş.Ben şahit olurum.Dengesiz bir adam olduğunu pekçok kez gördüm demiş.Babamın meselesindede yan komşu görmüş.Kibarca konuştuğunaamcanın şahitlik edrim demiş.Herkes adamdan rahatsız.Ama onun tepinmeleri babamları üzüyor.Babam yeni kalp ameliyatı oldu.Heyecana ani şeylere gelemiyor.Diğer komşular Smile n yöntemin uygulamışlar.Onlara gıkı çıkmıyor.
Kül kadar etkisi olmayan insanların,kendisini ateş sanması ne garip...

Çevrimdışı ilkemmm

• Usta Kampanyacı
« Yanıtla #9 : 31 Mart 2012, 13:50:10 »
anladım canım.ama zaten bazı dairelerin henüz satışı gerçekleşmedi ise bile o dairelerin mülkiyeti şuanda ilgili müteahhitte olduğu için genel kurulu toplayıp,siz daire sahipleri ve diğer henüz satılmayan  daireleri temsilen müteahhit genel kurula katılmak zorunda.kaldıki,normal nedenler ve gereksinimler asansör/aidat/yönetici seçimi vb.bir çok sebeplerle ilk genel kurul toplantınızı herhalikarda yakın zamanda gerçekleştirmek zorundasınız.o zaman da bu konuyu dile getirirsiniz... yasal hukuksal yolu budur
izgim