Gönderen Konu: sesim kısıldı,konuşamıyorum :(  (Okunma sayısı 22809 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kitapkolik

• Deneyimli Kampanyacı
sesim kısıldı,konuşamıyorum :(
« : 07 Ocak 2012, 21:37:10 »
okuldaki sınav haftasını atlattım ama sesimi çok kullanmaktan- bağırmaktan sesim kısldı.allahtan haftasonuna denk geldi.şu an sadece fısıltıyla-o da güçlükle- konuşuyorum.sabahtan beri tarçınlı çaylar,limonlu zencefilli karışımlar,yiyip karanfil çiğniyorum.ses kısıklığı için ilaç haricinde önerisi olan varsa lütfen paylaşabilir mi :( ilaç kullanamıyorum,pensilin alerjim var, ne hikmetse doktorların verdiği diğer antibiyotikler de kötü etkiliyor-bir keresinde az daha zehirleniyordum.doktorsuz önerileri bekliyorum :(

Çevrimdışı ilkemmm

• Usta Kampanyacı
Ynt: sesim kısıldı,konuşamıyorum :(
« Yanıtla #1 : 07 Ocak 2012, 23:47:42 »
çok geçmiş olsun :( benim hiç sesim kısılmadı tam olarak ama erkek gibi çıktığı oluyor hastalandığım zamanlarda.o süreçte de genelde çok aşırı sıcak olmayan karanfilli meyve çayları içiyorum.
izgim

Çevrimdışı Kare

• Usta Kampanyacı
  • و
« Yanıtla #2 : 07 Ocak 2012, 23:53:11 »
canım çok geçmiş olsun. ses teli yorgunluğu da aynı grip gibi ne kadar ilaç içersen iç dinlenerek geçer sadece. suyunu da ılık içmeye çalış. benim tek tavsiye edebileceğim bunlar :(
dinlenirken kitap okuyabilirsin bu arada ;D
hayatta hep...
Kendi için istemediğini başkasına yapmadı
Küçük hataları görmezden geldi ama sabrı taştıysa tek seferde sildi
Lafa değil söyleyene baktı.

Çevrimdışı balca

• Usta Kampanyacı
  • ömer ali-meltem hazan
    • blogum:=)))
« Yanıtla #3 : 07 Ocak 2012, 23:55:25 »
zencefıl bal...karıstırıp yutabılırsın...tahammul edebılırsen soganın ortasını kes...ıcıne bal dök akıt...sonra sabah suzulen kısmı kasıkla yut...daha cok var da unutuyorum...bır de bogazın halen agrıyorsa 2 kasık karbonat,bır kasık tuz bır cay bardagına koy sonra ılık su koy ve gargara yap en sonunda da lımonlu su ıc...gecmısler olsun
Linkleri görmeye yetkiniz yok. Kayit olun veya giris yapin tıklasanız yeter

Çevrimdışı Ruhpastasi

• Usta Kampanyacı
« Yanıtla #4 : 07 Ocak 2012, 23:59:26 »
Adaçayı, narçiçeği, hibuscus, ve zencefili eşit miktarda birbirine karıştırıyoruz. 1 su bardağı kaynamış suya bu bitki karışımından 1 tutam atıyoruz. 5 dakika demlendikten sonra ılınınca içiyoruz. Maranki tarifiymiş. Zencefil iyi gelir diye biliyorum bende  ;) Geçmiş olsun.

Çevrimdışı Meraal

• Usta Kampanyacı
    • meralin dünyası
« Yanıtla #5 : 08 Ocak 2012, 00:01:25 »
hafızlığa ilk başladığımda 6 yıl imam hatip okumama rağmen ha harfinş 1 hafta boyunca geçememiştim boğazdan çıkarmaya çalışırken sesimden olmuştum ilk ve son o zaman ksıldı sesim sana tek söyleyebileceğim hiç konuşma hareketlerle anlat derdini boynuna ılık havlu sar sürekli olarak ve boğazını temizleme hareketi vardır ya ıııgıgıg  ;D tarzı bişey onu yapma  ;D yaklaşık olarak 3 gün içinde toparlmaya başlar  ;) ;)

Çevrimdışı fatosmurat

• Usta Kampanyacı
  • duble anne :)
« Yanıtla #6 : 08 Ocak 2012, 00:34:08 »
gecms olsn. bende degilde kizlarimdan birinde olmstu. laranjit dedi dr. ses telleri iltihaplanmasiymis. ilaclarinin yani sira papatya cati vermstm. 3\4 gunde gcmsti.  acil sifalar.
"Ben O'na ne yaptım?" sorusuna yanıt arama.
Muhtemelen iyilik yapmışsındır...

Çevrimdışı Esmanur

• Usta Kampanyacı
« Yanıtla #7 : 08 Ocak 2012, 06:34:31 »
Linkleri görmeye yetkiniz yok. Kayit olun veya giris yapin
gecms olsn. bende degilde kizlarimdan birinde olmstu. laranjit dedi dr. ses telleri iltihaplanmasiymis. ilaclarinin yani sira papatya cati vermstm. 3\4 gunde gcmsti.  acil sifalar.
önerin için teşekkürler papatya çayını deneyeceğim. ;)
Linkleri görmeye yetkiniz yok. Kayit olun veya giris yapin

Çevrimdışı hazong

• Deneyimli Kampanyacı
« Yanıtla #8 : 08 Ocak 2012, 09:37:20 »
geçmiş olsun....

Çevrimdışı kitapkolik

• Deneyimli Kampanyacı
« Yanıtla #9 : 08 Ocak 2012, 10:31:45 »
önerileriniz için çok teşekkürler,boğazıma tülbent sardım,dün hemen hemen hiç konuşmadım,dinlenince bugün kısık da olsa azıcık sesim çıktı,ama korkumdan konuşmuyorum yine  :D mümkün olduğu kadar dinlendiricem ses tellerimi. birazdan babamı yollayıp,papatya,adaçayı bir de kebabiye aldırıcam.kebabiyeyi de karanfil gibi ağızda çiğnemek gerekiyormuş. hadi benim derdim 2-3 günlük,Allah ömürlük derdi olana şifa versin,konuşamayınca anladım sesimin kıymetini.