Gönderen Konu: Blogroll Nedir?  (Okunma sayısı 5312 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Hayalkuzum

• Moderator
  • Usta Kampanyacı
  • Hayatımın dönüm noktası
Blogroll Nedir?
« : 05 Aralık 2011, 20:24:26 »
Blogger bloglarımızda BlogRoll yani blog listesi nasıl oluşturulur onu görelim:

Öncelikle Blogger kontrol panelinize giriş yapın ve "Yerleşim"i seçin. Sayfa Öğeleri başlığında, Gadget Ekle'ye tıklıyoruz ve karşımıza çıkan sayfadan Blog Listesi'ni seçiyoruz.

Buradan Blog Listenizin başlığını, sıralama şeklini ayarlayabilirsiniz.

Sonra, başlığı, sıralamayı vs. yaptıktan sonra alttaki boşlukta oluşturmanız gereken Blog listesi bölümü vardır. Buradan Listenize bir Blog ekleyin linkine tıklayarak karşımıza gelen URL bölümüne gerekli adresi yazıyoruz ve EKLE diyoruz.

En sonunda bütün işlemler bitince KAYDET diyoruz ve bir Blog Listesine sahip oluyoruz.

Örnek olarak oluşturdum blogumda sol altta Sevdiklerim başlığyla. Reklam gibi olacak biraz ama kızım rahat vermiyor resim olarak eklemek isterdim aslında. Balca arkadaşımızın ricası üzerine bulabildiklerimi sizinle paylaştım.  Linkleri görmeye yetkiniz yok. Kayit olun veya giris yapin
« Son Düzenleme: 05 Aralık 2011, 20:29:20 Gönderen: Hayalkuzum »

Çevrimdışı reyhane

• Usta Kampanyacı
Ynt: Blogroll Nedir?
« Yanıtla #1 : 08 Aralık 2011, 11:00:16 »
Her defasında blog URL si gireceğiz değil mi, hepsini tek bir tuşla ekleme olsa ya
Linkleri görmeye yetkiniz yok. Kayit olun veya giris yapin

Çevrimdışı Hayalkuzum

• Moderator
  • Usta Kampanyacı
  • Hayatımın dönüm noktası
« Yanıtla #2 : 08 Aralık 2011, 12:15:54 »
evet her defasında bir url ekleyebiliyorsun canım. maalesef toplu ekleme olayı yok olsa iyi olurdu ama.

Çevrimdışı joyucel

• Usta Kampanyacı
« Yanıtla #3 : 08 Aralık 2011, 12:28:02 »
Her defasında blog URL si gireceğiz değil mi, hepsini tek bir tuşla ekleme olsa ya

bende burda konuyu oluşturduktan sonra takip etttiğim blogların hepsini ekledim

Url eklenin altında takip ettiklerim var ordan kolayca kliklenip eklenebiliyor ;)
IPHONE7 ve daha birçok hediyeyi kazanmak için GiftFeed indir ve ücretsiz yarışmalara katıl Linkleri görmeye yetkiniz yok. Kayit olun veya giris yapin