Gönderen Konu: vanda 6 büyüklünde deprem  (Okunma sayısı 20595 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Esmanur

• Usta Kampanyacı
Ynt: vanda 6 büyüklünde deprem
« Yanıtla #250 : 28 Ekim 2011, 10:34:57 »
ne videoyu görebiliyorum nede geçmişte sayfada neler yazılmış okuyabildim.
videoyu göremiyorum işyerinde engelli
ama tek bilğdiğim erzincan depreminde gönderdiğim kıyafetlerle birlikte  imitasyon kürkümü gönderdiğimde çevremdeki insanlar benimle dalga geçmişti kızım orada deprem olmuş sen kürk yolluyorsun diye.Tek söylediğim üstlerine giymezlerse bebeklerini sarsınlar bebeklerini saramıyorlarsa alsınlar altlarına otursunlar.
Allah yaptığımız hayırları kabul etsin.
« Son Düzenleme: 28 Ekim 2011, 10:38:43 Gönderen: Esmanur »
Linkleri görmeye yetkiniz yok. Kayit olun veya giris yapin

Çevrimdışı lerzankara

• Usta Kampanyacı
  • yakışıklı şanslarım
    • lerzankaradan
« Yanıtla #251 : 28 Ekim 2011, 13:04:25 »
bu haarp olayını daha öncede duydum ben istedikleri yeri sallıyorlar felan şeklinde ama ben de düşündüm yapabilseler onca askerle Irakta ne yapacaklar yapsalar Irakta 2 deprem tamamdır yani banada inandırıcı gelmedi:(hemde neden Van olsun ki adamlar ilk başta başka yerleri seçerlerdi
kismet ettiyse Mevla el getirir yel getirir sel getirir. kismet etmediyse Mevla el götürür yel götürür sel götürür.

Çevrimdışı biolog

• Usta Kampanyacı
  • Bağımsız Üye
    • lonesome cowboy
« Yanıtla #252 : 30 Ekim 2011, 17:31:19 »

Haiti depreminden sonra bir Fransız bilim adamının yazdığı bir mektup. Doğru mudur, yanlış mıdır, onu bilmek mümkün değil...

Olayların gelişimine bakılırsa, [Haiti] depreminin ABD tarafından tetiklenmiş olması ihtimali yüksek. Paralel medyada bunun sebebi olarak HAARP gösteriliyor. Yanılıyor olabilirim, ama bir fizikçi olarak bunun uzaktan nasıl deprem yapabileceğini göremiyorum. HAARP daha çok, hava durumuna yönelik bir meteoroloji silahı gibi görünüyor. Diğer yandan, Rusya kökenli Pamir makinası, daha tehlikeli bir araç. 2007 tarihli bir Rus makalesi, bu cihazın çalışmasını tasvir ediyor. Linkleri görmeye yetkiniz yok. Kayit olun veya giris yapin  Bu makaleye göre, deprem bölgelerinde küçük depremler tetikleyerek büyük depremlere engel olmak amaçlanıyor. Ama aynı cihazın büyük bir deprem tetiklemek için kullanılabileceği de çok açık. Konuyu anlamak için, kayak merkezlerinde çığ ile mücadele için yapılan çalışmaları düşünelim. Ses dalgaları ile bir çığ tetiklenebilir. Kayak merkezlerinde çığ ile mücadele ekipleri, karların birikmeye başladığını görüp bir çığ tehlikesi oluşmaya başladığını anlayınca, patlamalarla küçük çığlar oluştururlar. Böylece çok fazla kar birikmesini ve tehlikeli, büyük bir çığ oluşmasını engellerler. Başka bir açıdan bakarsak kötü niyetli kişiler, çok fazla kar birikmiş bir yerde, istedikleri zaman, büyük ve yıkıcı bir cığ tetikleyebilirler. Rus bilim adamları, 2007 tarihli makaleyle, deprem tetikleyen cihazların 1950'lerden beri araştırıldığını doğruluyorlar. Çalışması en detaylı tasvir edilmiş olan makina Pamir sistemidir. Bu sistem, taşınabilir bir MHD jeneratörüdür. Linkleri görmeye yetkiniz yok. Kayit olun veya giris yapin  Sistemin esası, toz halindeki katı yakıtla çalışan bir roket motorudur. Motordan çıkan yüksek sıcaklıktaki gazlar bir kanala sevkedilir. Gazların elektrik iletkenliğini artırmak için içine alkalin de katılır. Kanal, Faraday jeneratörü olarak tasarlanmıştır. Linkleri görmeye yetkiniz yok. Kayit olun veya giris yapin Kanalın dışında, manyetik alan yaratmak için solenoidler ve elektrik akımını toplamak için elektrodlar vardır. Gazlar V hızında gidiyorsa ve manyetik alanın şiddeti B ise, BV büyüklüğünde bir elektromotiv kuvvet yaratır. İlk başta solenoide normal seviyede bir akım verilerek orta kuvvette bir manyetik alan yaratılır. Daha sonra, üretilen elektrik solenoide verilir ve manyetik alanın şiddeti giderek artar. Daha sonra jeneratör küçük bir nükleer santral gücüne, yüzlerce megawatt'a erişir. Bu durum, roket yakıtı bitinceye kadar devam eder. Enerji üretimi yaklaşık 10 saniye kadar sürer.

Ruslar, bu sistemleri kamyonlara monte edip mobil vaziyete getirmişlerdir. Sistemin kuyu kazıp elektrodları toprağın derinliğine gömme imkanı da vardır. Bu sistemde, aralarında belli bir mesafe bulunan iki elektrod kullanılır. Toprağın derin katmanlarından elektrik geçirilmesi, Joule etkisiyle ısı enerjisi üretilmesine yol açar. Elektrodun olduğu zeminde yeraltı suyu olursa, su buharlaşarak jak gibi çalışır ve sistemin etkisi artar. Bu elektrik enerjisini üretmek için daha gelişmiş sistemler de tasarlanabilir. Depremi tetikleyen, fay kırığının bulunduğu yere elektrik enerjisi verilmesidir. Ses enerjisi ile nasıl çığ tetikleniyorsa, elektrik enerjisi ile de deprem tetikleniyor.

Rusların Bişkek'te kurduğu, Bişkek Jeodinamik Test Alanı. Sabit bir sistemden bir fotoğraf.

Korsan nickli üyeden Alıntıdır

Beş dakikada değişir bütün işler.

Çevrimdışı isimyok000

• Usta Kampanyacı
  • ~ ~ eesrabirkann~ ~
« Yanıtla #253 : 30 Ekim 2011, 18:12:05 »

bunuda izlemenizi tavsiye ederim