Gönderen Konu: Msn & Mail Hacklemenin Cezası  (Okunma sayısı 10886 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı dortok

• Deneyimli Kampanyacı
Ynt: Msn & Mail Hacklemenin Cezası
« Yanıtla #10 : 09 Mart 2011, 20:45:09 »
Linkleri görmeye yetkiniz yok. Kayit olun veya giris yapin

Dileriz mail hackleyen arkadaşlara kendilerine çok çok iyi avukatlar bulmalarını tavsiye ediyorum. Ama bir avukat olarak şunu da söyleyeyim ki hiçbir avukat böyle bir davada müdafi olmak istemeyecektir.

yazının en önemli noktası da bu işte..

Allah gözünüzü doyursun.

Çevrimdışı matsuyama4eva

• Yeni Kampanyacı
  • *
« Yanıtla #11 : 09 Mart 2011, 21:59:38 »
Bunu yasal mercilere taşıdıkları iyi oldu. Hackerlar pek yok ama bu aralar.

Çevrimdışı sakaryazede

• Usta Kampanyacı
  • BAY İSTATİSTİK
« Yanıtla #12 : 16 Nisan 2011, 23:56:25 »
arkadaşlar en çok kullanılan hackleme yöntemi sosyal mühendislik yöntemi ile yapılan hackerlıktır.

* Özellikle hanımlar buna mağruz kalıyor. Ya sınıfta platoniği, ya bir sayko doğum tarihi, cep telefonu, anne kardeş isimlerini biliyorsa, yada pc sinde kullandığı şifreleri gördüyse bunları msn şifresi için deniyor ve msn ini çalmayı başarıyor.
* Ayrıca sitelere üye olurken msn adresinize bağlanmak için kullandığınız şifrenizle aynı şifre yapmayın. Zira o sitelerin databaselerinin çalınma riski var. Yada o sitenin de yönetici, adminleri var. Onların da bu bilgileri görmesi yanlış olur. Mümkün olduğunca sitelere aynı şifrelerle üye olmayın. becelkalbegidenyol oyununda maalesef google aramalarında kullanıcı adı mail ve şifrelerimizi çıkıyordu. İki defa şirkete mail attım. bir kere kapattılar ve sonra tekrar açıldı. Kurumsal firmayı tekrar uyardım en sonunda daha çıkmadı.  üzülerek belirteyim, o mail ve şifre ayrıca kişilerin msn adreslerinin de girişiydi sanıyorum.
* Arkadaşlarınıza sizin mail adresinizden saçmasapan mailler gitmeye başlamışsa mail accountunuza giriyorlar demektir. O zaman da şifrenizi değişmenizde fayda var. Hacker belki masum şekilde reklam mailleri atmak için mail hesabınıza girmiş olabilir.
* İnternet kafelerde PC kullanırken dikkatli olun. Kapatırken vakit varsa internet seçeneklerinden geçmişi sil yapın. Web ayarlarını sıfırla yapın. Zira askerdeyken bir arkadaşın msnini internet kafede artık ya sahibi yada sonradan gelenler keyloggerla çalmışlar. Ve de akrabalarından kontör ve para istemişler. Akrabalarından biri arayında olayı anlamıştık. Bilgisayar çok vahim durumdaysa ve Deep Freeze programı yoksa CTRL+ALT+DEL ile arkada çalışan programlara da bakmanızda fayda var. Logger yada keylogger yazan programlar varsa bilgisayar değişmenizde fayda var.

Yani herkesten şüphelenmekte fayda var.
« Son Düzenleme: 16 Nisan 2011, 23:58:50 Gönderen: sakaryazede »
Dimyat'a pirince giderken evdeki bulgurdan olma.