Gönderen Konu: Blog Kampanyaları İçin Güvenlik Gizlilik Önerileri  (Okunma sayısı 9113 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı eyefive

• Usta Kampanyacı
arkadaşlar blog kampanyaları yapan kişilerin forumlarına bilgilerimizi adımızı mail adresimizi ve facebook twitter profillerimizi açık açık yazıyoruz. ve çekiliş bitince sürekli orada kalıyor bu bilgiler silemiyoruzda. bu çok kötü amellere sebebiyet verecek bir durum. kötü niyetli kişiler bu adreslerimizi görüp isimlerimizi görüp bir çok olumsuz bizi üzecek faaliyetlerde bulabilir. o yüzden bu blog kampanyalarını sevmiyorum ve katılmak istemiyorum.

1.) blog sahipleri kampanya çekiliş bitince yorum kısmındaki isim,mail,ve facebook twitter profil adreslerimizi silsinler.veya bizim silme imkanımız olsun malesef silemiyoruz ve o bilgiler öylece orada duruyor

2.) mail adreslerimize dolu başka firmadan yada olur olmaz yerlerden mesaj gelebilir.çünkü o bloglardaki bilgileirmizi gören kişi kuruluş firma neyse, bunu kullanabilir kötüye veya reklam amaçlı spam oalrak. çünkü ap açık ortada tüm bilgileirimiz ve adresimiz.

3.) arkadaşlar facebook twitter gibi engelleme yaptığımız bilgilerimize rağmen dolu açık ve güvenlik zaafiyeti olabilir. o yüzden bloglardaki yazdığımız ap açık bilgiler çok tehlikeli. bu bloglara katılmadan önce bir daha düşünün.

not: bu blog sistemi mutlaka düzeltilmeli.şimdi girdiğim bilgilerimi silmek istiyorum ama silemiyorum,orada durmasına ne gerek var.kampanya bitsin silinsin.herkes için en güzeli bu. ömür boyu bilgilerimizin internet ortamında hemde ap açık durması hoş olurmu.

« Son Düzenleme: 26 Mayıs 2011, 12:47:27 Gönderen: eyefive »
DÜNYA-AHİRET MADDİ-MANEVİ BOL RIZIK İÇİN  TESPİH:LA İLAHE İLLA ENTE YA HANNAN YA MENNAN YA BEDİAS SEMAVATİ VEL ARDI YA ZEL CELALİ VEL İKRAM

Çevrimdışı emk87

• Forum Moderatörü
  • Hero Member
  • şansım daim olsun inşallah =) aminnnn
Ynt: Blog Kampanyaları İçin Güvenlik Gizlilik Önerileri
« Yanıtla #1 : 26 Mayıs 2011, 13:00:16 »
bende bircok kampanyaya mail adresimi acıkca yazmak zorunda kaldıgım için katılmıyorum bu konuya bir çözüm bulursa katılım sayısıda artacaktır bence

Çevrimdışı yupi

• Usta Kampanyacı
  • BaşKaSının iZinde YürüyeN, iZ bıRakaMaZ !....
    • PınarlaBizbize
« Yanıtla #2 : 26 Mayıs 2011, 13:02:21 »
maalesefki yorumlarınızı kampanya bitsede silemeyiz yada yorumları kapatamayız.çünkü blog sonuçlarında bu sefer herşey açıklık çerçevesinde olmuş olmuyor.insanlar çekiliş sonrası benim yorumum nerde diye sorarlarsa tek tek kimle uğraşıcaz yorumunu göstermek için.bazıları kampanyalarımıza katılmayı unutuyor katıldklarını sanıyorlar daha sonra çekilişte isimlerini göremeyince burda suçlananlar biz oluruz yorumlar kapatılırsa..sizlerde kampanyalar için özel bir mail alın ozaman onu yazın ben genelde öyle yapıyorum bugüne kadar hiçte kötü bişey yaşamadım...

Çevrimdışı emk87

• Forum Moderatörü
  • Hero Member
  • şansım daim olsun inşallah =) aminnnn
« Yanıtla #3 : 26 Mayıs 2011, 13:03:54 »
herkesin kendi mesajını silme yetkisi olsun o zaman :)

Çevrimdışı yupi

• Usta Kampanyacı
    • PınarlaBizbize
« Yanıtla #4 : 26 Mayıs 2011, 13:05:00 »
Linkleri görmeye yetkiniz yok. Kayit olun veya giris yapin
tmmda o bizim elimizde değilki silebiliyosanız silin öyle bir ayar yok blog kumanda panelinde keşke olsaa :(

Çevrimdışı eyefive

• Usta Kampanyacı
« Yanıtla #5 : 26 Mayıs 2011, 13:05:58 »
bende bircok kampanyaya mail adresimi acıkca yazmak zorunda kaldıgım için katılmıyorum bu konuya bir çözüm bulursa katılım sayısıda artacaktır bence

bende bazen şeytana uyup katılıyorum.dürtüyorlar. bir daha katılmayacağım ne olursa olsun blog kampanyalarına.çok büyük bir tehlike ama kimse farkında değil sanırım. isim soy isim,mail,sosyal ağ hesapları hepsi yazıyor. bir ikametgah kağıdı,tc kimlik no,anne kızlık soy adı istemedikleri kaldı.

ben uyarayım dedim görevimi yaptım isteyen istediği gibi davranmakta özgür. 2 gün önce benim kazandığım hediyeyi başkasnın benim kullanıcı adımı girerek sahte hesapla almaya çalışmasından sonra bu kararı aldım.

no blog no kampanya.
DÜNYA-AHİRET MADDİ-MANEVİ BOL RIZIK İÇİN  TESPİH:LA İLAHE İLLA ENTE YA HANNAN YA MENNAN YA BEDİAS SEMAVATİ VEL ARDI YA ZEL CELALİ VEL İKRAM

Çevrimdışı yupi

• Usta Kampanyacı
    • PınarlaBizbize
« Yanıtla #6 : 26 Mayıs 2011, 13:07:16 »

bende bazen şeytana uyup katılıyorum.dürtüyorlar. bir daha katılmayacağım ne olursa olsun blog kampanyalarına.çok büyük bir tehlike ama kimse farkında değil sanırım. isim soy isim,mail,sosyal ağ hesapları hepsi yazıyor. bir ikametgah kağıdı,tc kimlik no,anne kızlık soy adı istemedikleri kaldı.

ben uyarayım dedim görevimi yaptım isteyen istediği gibi davranmakta özgür. 2 gün önce benim kazandığım hediyeyi başkasnın benim kullanıcı adımı girerek sahte hesapla almaya çalışmasından sonra bu kararı aldım.

no blog no kampanya.
o sizin görüşünüzdür bugüne kadar böyle bir sorun yaşayanla karşılaşmadım katılıp katılmamak size kalmış tabi ama dediğiniz gibi yorumları kapatmamız mümkün değil.silme konusuna gelirsekte o bizim elimizde olan bişey değil bloggerdan kaynaklanan birşey..

Çevrimdışı eyefive

• Usta Kampanyacı
« Yanıtla #7 : 26 Mayıs 2011, 13:07:57 »
tmmda o bizim elimizde değilki silebiliyosanız silin öyle bir ayar yok blog kumanda panelinde keşke olsaa :(

sizin kullandığınız blog ayarlarında yok ozaman. bunu yaptırabiliyorsunuz blogunuza ekletebiliyorsunuz. blogunuz demo blogsa premium değilse tabi olmaz.

Çevrimdışı HoppiDi

• Usta Kampanyacı
« Yanıtla #8 : 26 Mayıs 2011, 13:09:18 »
Ben blog kampanyalarına katıldıktan sonra sonuç açıklanınca yorumumu siliyorum. Bloglarda böyle bir özellik var.

Çevrimdışı yupi

• Usta Kampanyacı
    • PınarlaBizbize
« Yanıtla #9 : 26 Mayıs 2011, 13:09:23 »

sizin kullandığınız blog ayarlarında yok ozaman. bunu yaptırabiliyorsunuz blogunuza ekletebiliyorsunuz. blogunuz demo blogsa premium değilse tabi olmaz.
premium blog kullanan örnek verirmisin bana benim bugüne kadar gördüklerim premium kullanmıyor birtek bu özellik içinde premium kullanacak değiliz ;)