Gönderen Konu: Telefonuna mesaj geldi, 34 bin lirasını kaptırdı  (Okunma sayısı 2695 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı !sumak!

• Usta Kampanyacı
  • Şans Lazım Şans:)
ANTALYA’da cep telefonuna gelen ’kola firmasından hediye 10 bin TL kazandınız’ mesajına karşılık verip arayan çiftçi Ali İhsan Çoban, dolandırıcılara 3 saat içerisinde 34 bin 20 lira kaptırdı.
Çiftçilik yapan 32 yaşındaki Ali İhsan Çoban’ın cep telefonuna gelen kısa mesajda, bir kola firmasından çekilişle 10 bin TL kazandığı, ödülü alabilmesi için verilen telefon numarasını araması isteniyordu. Hemen mesajda belirtilen telefonu arayan Çoban, firma yetkilisi sandığı kişiye ödülü nasıl alabileceğini sordu. Telefondaki dolandırıcı, "Telefonu kapatmadan şimdi en yakın postaneye gidin ve vereceğimiz telefon numaralarına cep lira yüklemesi yaptırın. Aynı şubeye yapacağımız online ödemeyle ödülünüzü alacaksanız" dedi.
Telefonu kapatmadan Aksu PTT Şubesi’ne giden Çoban, dolandırıcının verdiği telefon numaralarına sırayla 180’er TL göndermeye başladı. PTT gişe görevlisi A.K, gönderilen miktar 30 bin lirayı geçince "Ne zaman ödeme yapacaksınız" diye sordu. Bu sırada telefondaki kişi PTT görevlisini isteyerek, "Arkadaşımız hediye kazandı. Sen yükleme yapmaya devam et" dedi. Görevli A.K, bir süre daha para yükledikten sonra, Çoban’a "Sen bu kadar parayı nasıl ödeyeceksin. Üzerinde para var mı?" diye sordu. Ali İhsan Çoban para olmadığını, ancak yüklemenin ardından kendisine para geleceğini, bu şekilde ödeyeceğini söyleyince görevli durumu güvenliğe bildirdi.
Aksu Polis Merkezi’ne götürülen Çoban’ın, 189 ayrı telefon numarasına toplam 34 bin 20 TL’lik yükleme yaptığı belirlendi. Çoban’ın durumu bildirmesi üzerine akrabaları parayı toplayıp ödemeyi yaptı. Bunun üzerine PTT görevlisi A.A. şikayetini geri aldı. Ali İhsan Çoban’ın kendisini dolandıran kişiden şikayetçi olması üzerine polis olayla ilgili soruşturma başlattı.

POLİS UYARDI

Telefonlara gelen ’Hediye kazandınız’ mesajlarının dikkate alınmamasını isteyen polis, "Vatandaşlarımızı hediye kazandıkları vaadiyle dolandırmak isteyen kişiler, birçok kişiyi bu yöntemle mağdur etmektedir. Gelen mesajlar dikkate alınmamalı ve hemen en yakın polis birimine müracaat edilmelidir. Ayrıca kendilerini polis, asker, ya da savcılık görevlisi gibi tanıtıp arayan kişilere de itimat edilmemeli, para ya da benzeri kontör gönderilmemeli. Polis İmdat telefonunu arayarak yardım istenilmeli" uyarısında bulundu.
 Linkleri görmeye yetkiniz yok. Kayit olun veya giris yapin

Allah ıslah etsin  >:(  >:(  >:(

Çevrimdışı gunes

• Usta Kampanyacı
Ynt: Telefonuna mesaj geldi, 34 bin lirasını kaptırdı
« Yanıtla #1 : 14 Nisan 2011, 13:19:21 »
ben gsm şirketlerinin bunlara ortak olduğunu düşünüyorum
Adwin referans kodu: sVwMvijpJG

Çevrimdışı Meraal

• Usta Kampanyacı
    • meralin dünyası
« Yanıtla #2 : 14 Nisan 2011, 13:21:51 »
Anlamadığım bir adam bir günde bu kadar yükleme yapınca anlamıyor mu durumu ben olsam şüphelenirim bu durumdan ve nasıl yakalanamıyor hala bu dolandırıcılar ...

Çevrimdışı xcelis

• Usta Kampanyacı
« Yanıtla #3 : 14 Nisan 2011, 13:22:52 »
ya Allah aşkına nasıl inanıyolar anlamıyorum 30 bin tl yi geçince Aklına gelmedimiki yaw ben 10bin tl kazandım insan rakamsal olarak yine çelişkide kalır ???

xzcelis.wordpress.com

Çevrimdışı hicazfasli

• Usta Kampanyacı
  • DESTEK İÇİN ÖM ATINIZ.
« Yanıtla #4 : 14 Nisan 2011, 13:27:22 »
ben gsm şirketlerinin bunlara ortak olduğunu düşünüyorum
Şirket dolandırıcılarla kesinlikle çalışmaz.Ama bazı şirket çalışanları bu tür yollara başvurabilir.

Çevrimdışı gunes

• Usta Kampanyacı
« Yanıtla #5 : 14 Nisan 2011, 13:28:20 »
geçen yıl bizim işyerinden bir arkadaşıda arayaıp kontor yükletip 8.000 tl dolandırmışlardı. tlf kapatmadan polisiiz terörle mücadeleden arıyoruz diyip hemen kontor gönderin öyle böyle oyunla yükletmişler.
Adwin referans kodu: sVwMvijpJG

Çevrimdışı turuncu993

• Usta Kampanyacı
« Yanıtla #6 : 14 Nisan 2011, 13:54:05 »
adamda pek bi salakmış  :P
Şans gel bana gel bana gel bana...

Çevrimdışı pLnLp

• Forum Moderatörü
  • Usta Kampanyacı
  • Tek arkadaşı "üzüm" :)
« Yanıtla #7 : 14 Nisan 2011, 13:55:54 »
bankaya her gun bunların verdiği hesaplara para yartırmak için en az 10 kişi geliyordu  :) kandırıyolar diyoruz bazısı ısrar ediyo yok kazandık diyolar
Toplumumuz cahil doğruya bile zorla inandırıyoruz
Twitter:Linkleri görmeye yetkiniz yok. Kayit olun veya giris yapin
İnstagram:Linkleri görmeye yetkiniz yok. Kayit olun veya giris yapin
Teklife Bir Tık Linkleri görmeye yetkiniz yok. Kayit olun veya giris yapin

Çevrimdışı nisan34

• Usta Kampanyacı
« Yanıtla #8 : 14 Nisan 2011, 14:09:42 »
insan bukadarda saf olmazki canım allah allahhhh  :P

he dün benim cep telefonuma 5757 nolu bi telefondan 3 defa çagrı geldi 2 kere çaldırıyolar teli,tam ben telefonu elime alınca kesiliyo,ben hemen şüphe ederim zaten, ama 5757 neki ??? pepsiden arıyoruz diyip dolandırıyolarmış gibi bişiy duydum ama bilmiyorum
« Son Düzenleme: 14 Nisan 2011, 14:13:26 Gönderen: nisan34 »
Çekilen Kahra Lûtuf, Çileye İhsanmı Desem?...

Çevrimdışı kamile25

• Usta Kampanyacı
« Yanıtla #9 : 14 Nisan 2011, 14:09:56 »
toplumumuz cahıl malesef bende bır adamın  bulgarıstan dan gelcek kadını bekledgını gormustum para gondermıs gelcek dıye her gun termınalde kadın gelcek dıye beklıyordu

destek olana destek olurum