Gönderen Konu: Mevlit Kandili'nde doğurana 1000 euro  (Okunma sayısı 4281 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı sehra

• Acemi Kampanyacı
  • **
Ynt: Mevlit Kandili'nde doğurana 1000 euro
« Yanıtla #20 : 07 Mart 2009, 15:52:13 »
tabiki kötü birşey söyleme kastıyla yazmamış ayşe..ama bunlar sembolik şeyler..hatırlatma önemi vurgulama ön planda..yoksa 2000 tl gibi bir para daanca doğum masrafını karşılar :) bir ocakta doğan bebeklere altın takılınca birşey denmiyor bi de o taraftan bakmak lazım..neyse bir de şu kadınlar günü kamkpanyaları var bu aralar :) kandilden önce kadınlar gününüzü kutlarım :) ama sadece kadınların :)

ayse11

• Ziyaretçi
« Yanıtla #21 : 08 Mart 2009, 10:44:06 »
Linkleri görmeye yetkiniz yok. Kayit olun veya giris yapin
zorla doğurtturacaklar insancıkları vah vah.. para adama neler yaptırıyor :)  birde ne olacak ki o gün doğsa , memlekette bet bereket mi artacak.. bir de erkek çocuklara veriyorlarmış.. kızların günahı ne.. ne saçmaymış pehhh..  :D :D

ne demek bet bereketmi artacakmış efendimizin s.a.v. doğduğu geceden bahsediliyor galiba anlamadınız >:(

yoo anladım.. ancak ülkemizde de aynı gün doğan insanlar var.. hayatları sizden benden farklı mı? insan o gün doğduğu için kendiyle gurur duyar tabi ki sevinir fln o ayrı.. benim saçma bulduğum yönetimin kararı. ayrıca müslüman bir ülkede yaşadığını farkında olan bir müslüman olarak bu gibi forumlara aykırı bir şey yazacak değilim. umarım sizde beni anladınız.. syg.

ayse11

• Ziyaretçi
« Yanıtla #22 : 08 Mart 2009, 10:48:10 »
minikcim sana oy verdim bu duyarlılığından dolayı ve düşün çok güzel..benden sana beş oy daha inş..tanıdıklarıma söylemeye başlıyorum ;)

teşekür ederim canım efendimizden bu şekilde konuşması gerçekten çok acı inan dün gece uykum kaçtı üzüntüden allah yardımcımız olsun bu arada oy için tekrar teşekür ederim sağolasın  ;)

pardon uykularınızı kaçıran benim düşüncelerim olmasa gerek .. eğer öyleyse boşuna uykusuz kalmışsınız.  çünkü siz beni tamamen yanlış anlamışsınız. ben daha farklı baktım olaya. ancak tabi anladığınızda öteye geçemem..

eğer mesajınızda bana bir gönderme yok ise bu msj ciddiye almayınız.

ayse11

• Ziyaretçi
« Yanıtla #23 : 08 Mart 2009, 10:56:10 »
minikcim sana oy verdim bu duyarlılığından dolayı ve düşün çok güzel..benden sana beş oy daha inş..tanıdıklarıma söylemeye başlıyorum ;)

teşekür ederim canım efendimizden bu şekilde konuşması gerçekten çok acı inan dün gece uykum kaçtı üzüntüden allah yardımcımız olsun bu arada oy için tekrar teşekür ederim sağolasın  ;)

Bence yanlış anlamışsın söylemek istediği böyle güzel gecelere maddiyat karışınca insanlar gecenin amacını unutup parayı almak için zorla doğum yapıcak. Kız çocuğu erkek çocuğu ayırımıda gerçekten hiç hoş değil.

beyond teşekkür ederim. ne demek istediğimi bir tek sen anlamışsın sanırım. zaten yazdığım şeyi tekrar tekrar okumama sebep olan bayanın söylediği gibi peygamber  efendimizden ne şekilde konuştuğumu anlayamadım.. bu şekilde konuşması derken ne şekilde ??  bakın siz anlamışsınız .. aklın yolu bir demek ki .. svg & syg.
« Son Düzenleme: 08 Mart 2009, 20:33:34 Gönderen: ayse11 »

ayse11

• Ziyaretçi
« Yanıtla #24 : 08 Mart 2009, 11:00:22 »
evet bencede o anlamda demiş kötü bir düşüncesi yoktur bencede

tşk,ler.