Gönderen Konu: BLOG KAMPANYALARI KURALLARI !!!  (Okunma sayısı 22743 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mina

• Usta Kampanyacı
    • www.minakarenim.com
Ynt: BLOG KAMPANYALARI KURALLARI !!!
« Yanıtla #15 : 17 Aralık 2010, 15:53:40 »
Erteb, canım yazdıklarının bana karsı olmadığını biliyorum canım.
Aysel, gecti gitti o zamandı onlar, acma yeniden bosver.

Modlar da bu kuralları kendi kendilerine almıyorlar farkındayım sikayetlerin. ama dediğim gibi olayın çözümü yine bizde. güvenmediğimiz blogun kampanyalarına katılmayacağız.

Ben 10 yılı askın reklam dünyasındayım, mesleğim grafik tasarım.
Blogum vasıtası ile kampanya dünyasında reklamcı kimligimle yer alıyorum ve bundan büyük keyif alıyorum.
Ve takipcilerimde benden bir hediye olması, minikte olsa yüzlerinde tebessüme sebep olmak beni mutlu ediyor.

Ve de inanır mısınız, blogumda düzenlediğim etkinliklerimden erteb dısında hiç biri tanıdığıma çıkmadı.

Lütfen bu keyifli etkinlikleri, bu sekilde ağır sartlarla zorlastırmayalım.
Linkleri görmeye yetkiniz yok. Kayit olun veya giris yapin

Çevrimdışı erteb

• Global Moderator
  • Usta Kampanyacı
« Yanıtla #16 : 17 Aralık 2010, 16:10:03 »
Konunun kişiselleşmesini istemem, onun için de yazmıyorum canım, ama keşke her blogger oturup kendi kurallarını kendi belirlese. Mesela Yupi demiş 30 kampanya yapıyorum diye. Bir blogger 30 tane diğeri 20 tane yapar, bunları da ara ara güncellerse 3-5 tane kampanya yapayım diyene ne olur? Eğer onlar da güncellesin canım ne olacak dersek de şikayetler zaten ayyuka çıkmış. Zaten herkes özeleştri yapmış olsa baştaki gibi kuralsız devam ederdik. Saygı çerçevesinde devam ederdik. Ama az kampanya açanın da hakları var. 20-30 kampanya açanları takdir etmiyor değilim, iş edinmişler bunu ne güzel, sahiplenmişler.

Az kampanya açanlara örnek kendimi söylemiyorum yanlış anlaşılmasın. Global mod olduğum için iyice dikkat ediyorum. Kuralların dışında kural da getiriyorum kendime. Tek bir kampanyam var, o da yüzük kampanyası. Kaçıncı sayfada olduğunu bile bilmiyorum. Bakmıyorum da güncellemeyeyim diye. Geçen gece çekiliş sonrası videoyu ekleyemedim, 1,5 saat uğraşmışım, yeter ki sen bize diyorsun ama kendin niye böyle yaptın denmesin diye. 
Denenmiş yemek tarifleri: Linkleri görmeye yetkiniz yok. Kayit olun veya giris yapin

Çevrimdışı yupi

• Usta Kampanyacı
  • BaşKaSının iZinde YürüyeN, iZ bıRakaMaZ !....
    • PınarlaBizbize
« Yanıtla #17 : 17 Aralık 2010, 16:20:21 »
Erteb söylediklerinde haklısın ama ben bunu baştan gülhanada söylemiştim zaten konularımız açılınca kilitsen taki kampanyalarımızın bitimine 2-3 gün kala sadece konu açana açılsın ki bizde hatırlatabilelim insanlara kampanyamıza 2 gün kaldı 3 gün kaldı diye onun haricinde bende kilitlenmesinin taraftarıyım yoksa 5-6 kampanya açılacak onların altına diğerleri eklenecek ee ozaman yeni kampanyalarım onların altındayken kim görecek bunu?

Çevrimdışı cilekrecelii

• Hero Member
« Yanıtla #18 : 17 Aralık 2010, 16:30:30 »
Bakın kararlar alınırken herşey her detay düşünülerek alındı aynı durum bizim içinde geçerli yine diyorum 5 sınırındayım dahada kampanya yapabilirim ama yinede bir takım istekler var ve bunlarıda göz onune almak lazım biraz kendimiz kadar karşı taraftakileride düşünmeliyiz

Çevrimdışı yupi

• Usta Kampanyacı
  • BaşKaSının iZinde YürüyeN, iZ bıRakaMaZ !....
    • PınarlaBizbize
« Yanıtla #19 : 17 Aralık 2010, 16:36:29 »
Bakın kararlar alınırken herşey her detay düşünülerek alındı aynı durum bizim içinde geçerli yine diyorum 5 sınırındayım dahada kampanya yapabilirim ama yinede bir takım istekler var ve bunlarıda göz onune almak lazım biraz kendimiz kadar karşı taraftakileride düşünmeliyiz
karşı tarafı zaten düşünüyoruz ama siz bu kuralları koyarak sadece bloggerları mağdur ediyorsunuz dahada birşey demiyorum zaten kim ne isterse onu yapsın

Çevrimdışı glh_n

• Moderator
  • Usta Kampanyacı
  • Blogumdaki kampanyalar sizi beklerrr :D
« Yanıtla #20 : 17 Aralık 2010, 17:42:52 »
Arkadaşlar kuralları yayınladıktan sonra çıkmam gerekti şimdi geldim :)

Bence kurallar kimseyi madur etmeye yönelik değil tam tersine tüm blogları koruduğunu düşünüyorum.Özellikle 2-3 kampanyası olup konuların içerisinde kaybolan blog sahiplerinide korumayı istedik ki kurallar hepimiz için geçerli.Mesela benim şuan açmam gereken bi konum var ve 6. kampanyam olacak bi kampanyam içinde görüşmelerim devam ediyo ve site sahibi sitesiyle ilgili çalışmalarını bitirdilkten sonra onuda başlatcaz falan...bende 6. ve 7. kampanyalarımı diğer konularımdan birine eklicem.
Blog kampanyaları 5 sayfa hatta bazen 6 sayfaya kadar çıkıyo ki biz bundan rahatsız değiliz tam tersine forumumuz için güzel bir olay bence. Ama bu kadar çok blog kampanyası olunca hepimizde biliyoruz ki katılacak olanlar ilk sayfaya anca bakabiliyo falan. Dolayısıyla da herkes konusunu üste taşımak istiyo ve bunun sonuçlarını zaten biliyoruz..
Aramızda konuşurken tek başlık öneriside geldi sınırlamanın 3 olması da ama çok kampanya yapan arkadaşşları düşünerek sınırı 5 yaptık.

Koyulan kuralların hepsi ayrı ayrı konuşulup değerlendirildi hem gelen şikayetleri hem de blog sahiplerinin isteklerini değerlendirerek uzun uzun düşündükten sonra koyduk zaten. Video meselesine gelince de katılımcılarında bizimde içimiz rahat etsin istiyoruz. Yani bi hile konusu gündeme geldiğinde tüm blog sahipleri zan altında kalıyoruz. Hatta direk kendi adıma konuşıyım yakın arkadaşlarımın blog kampanyalarına katıldığımda veya onlar benimkine katıldığında ister istemez içimde bi rahatsızlık oluyo ya yanlış bir düşünce oluşursa diye o yüzden de bu video işini çok sevdim hatta keşke birebir canlı yapabileceğim bişeyler olsa diyorum videoyu elimden geldiğince net büyük puntolarla yapmaya çalışıyorum ki çekilişimde bazı arkadaşlar sanki yanındaymışız gibi hissettik diyince çok mutlu oldum  :)
YENİ FACEBOOK SAYFAMI BEĞENİRMİSİNİZ :)

Çevrimdışı inaysa

• Usta Kampanyacı
« Yanıtla #21 : 17 Aralık 2010, 17:46:04 »
hayırlısı olsun hepimizi için  :-*
Oyun bitince; şahta, piyonda aynı kutuya konur.

Çevrimdışı erteb

• Global Moderator
  • Usta Kampanyacı
« Yanıtla #22 : 18 Aralık 2010, 00:10:43 »
Gülhancım ben de Aysel'in yaptığı gibi yaptım çekilişi, sen de öyle yapabilirsin. Daha güvenilir oluyor bence. Kayıdı başlat, sonra foruma çekilişi yapıyorum yaz, çekilişi yap, bitir kaydı. Hemen bloğuna ekle, sonucu açıkla.
Denenmiş yemek tarifleri: Linkleri görmeye yetkiniz yok. Kayit olun veya giris yapin

Çevrimdışı aysell

• Usta Kampanyacı
« Yanıtla #23 : 18 Aralık 2010, 00:20:29 »
Gülhancım ben de Aysel'in yaptığı gibi yaptım çekilişi, sen de öyle yapabilirsin. Daha güvenilir oluyor bence. Kayıdı başlat, sonra foruma çekilişi yapıyorum yaz, çekilişi yap, bitir kaydı. Hemen bloğuna ekle, sonucu açıkla.
evet bu fikri diazem yazmıştı
foruma 10 kere yazı yazılamıyacagı için
çekilişi şuan cekiyorum yazıp cekilişi cekmek hemen yayınlamak en mantıklısı

Çevrimdışı glh_n

• Moderator
  • Usta Kampanyacı
« Yanıtla #24 : 18 Aralık 2010, 00:20:55 »
öyle yapmıştım zaten cnm :) Hatta aysel ve pelinden de tam not almıştımm :D :D

Çevrimdışı LiYaBu

• Usta Kampanyacı
  • Edepli Edebinden Susar Edepsiz de Susturdum Sanar
« Yanıtla #25 : 22 Aralık 2010, 11:55:14 »
yaa ben biraz önce bu konuyu okumadan 6. konumu actımmmm napcammm:(((

Çevrimdışı erteb

• Global Moderator
  • Usta Kampanyacı
« Yanıtla #26 : 22 Aralık 2010, 12:10:04 »

Bir kampanyandan feragat edebilirsin. Birini seç, linkini ver, kaldıralım. Hatalar tabiki olur, düzeltiriz :)

Çevrimdışı LiYaBu

• Usta Kampanyacı
« Yanıtla #27 : 22 Aralık 2010, 12:52:01 »

Bir kampanyandan feragat edebilirsin. Birini seç, linkini ver, kaldıralım. Hatalar tabiki olur, düzeltiriz :)

ok veriyorum bugün biten kampanyam var onu verim bi dk:)

Çevrimdışı LiYaBu

• Usta Kampanyacı
« Yanıtla #28 : 22 Aralık 2010, 12:52:43 »

bunu kaldırabiliriz ben denedim ama olmadı tabiki:)))

Çevrimdışı glh_n

• Moderator
  • Usta Kampanyacı
« Yanıtla #29 : 24 Aralık 2010, 18:43:43 »
4) Bir blog sahibinin en fazla 5 kampanya konusu olabilir.Başka kampanya  konularını da duyurmak isterse  5 konusundan birine ekleyebilir ama yeni başlık açamaz...

Dördüncü maddeye uymayan arkadaşların 5i aşan konuları bu gece silinecektie o yüzden lütfen hala gerekli düzenlemeyi yapmayan arkadaşlar konularını düzenlesin ...