Gönderen Konu: BLOG KAMPANYALARI KURALLARI !!!  (Okunma sayısı 23256 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı glh_n

• Moderator
  • Usta Kampanyacı
  • Blogumdaki kampanyalar sizi beklerrr :D
BLOG KAMPANYALARI KURALLARI !!!
« : 17 Aralık 2010, 15:02:25 »
Arkadaşlar bildiğiniz gibi blog kampanyaları bölümünde hem katılımcıların hemde blog sahiplerinin zarar görmelerini engellemek için yeni kurallar getirdik. Bunları bu konuda toparladım ve tüm blog sahibi arkadaşlarımın okumasını rica ediyorum. Özellikle 3. ve 4. maddeleri yeni ekledik ve 21 Aralık 2010 Tarihinden itibaren gerekli düzenlemeleri hala yapmamış olanlara müdahale edeceğiz. Ayrıca çekiliş sonuçlarını videolu olarak ve belirtilen şekillerde yapmayanların kampanyalarını paylaşmalarına da kesinlikle izin verilmeyecektir...

Hergün kampanya Forumda Blog Kampanyalarının açılması için gerekli şartlar;

1) Blog kampanyalarında çekilişten sonra kazanan kişilere mutlaka mail yada facebook yoluyla bildirim yapılmalıdır.

Çekiliş yapılıp kendi sonuç sayfanızda yayınladıktan sonra BLOG KAMPANYA SONUÇLARI konusuna da sonuç eklenmelidir.İlgili link:

Linkleri görmeye yetkiniz yok. Kayit olun veya giris yapin

2)Sürekli konularını güncelleyen özellikle bunu toplu halde yapıp alışkanlık haline getiren blog sahiplerinin o konuları kilitlenecek ve açılmayacak yazdığı gereksiz mesajlarda silinecek,
Ayrıca katıldım, çok güzel , bana çıksın ...vs. gibi cümleleri her konuya yazmayı da alışkanlık haline getirenlerin mesajları silinecek ve uyarıldıkları halde devam ederlerse uzaklaştırma cezası verilecektir.

3) Blog Kampanaları bölümünde sadece "Usta Kampanyacı"ların kampanya paylaşmasına izin verilecek bunun dışındaki üyelerin paylaştığı blog kampanyaları silinecek, tekrarında ise ceza verilecektir.

4) Konu açılırken başlık düzeni şu şekilde olmalıdır;
Blog İsmi/Kampanya içeriği/( Son Katılım ) = pLnLp/İnci tozu Kremi/( 5 Aralık )

5) Blog kampanyası aracılığıyla herhangi bir kampanyadan destek istemek veya üye toplamak yasaktır.

6 ) Benzer kampanya forumu adminleri ve yöneticilerinin sahibi oldukları blogların kampanyalarını yayımlanması yasaktır.(küçük bir forumda moderetör veya ufak bir görev sahibiyseniz izin alarak konu açabilirsiniz)
Forum yönetimi tarafından blog üzerinden üye çalma girişiminde bulunanların tesbiti halinde blog paylaşımı yapılamaz vede ceza olarak 2 aylık uzaklaştırma verilir.

7 ) Benzer kampanya forumlarının isimlerini taşıyan blogların linklerinin verilmesi yasaktır.Blog vasıtasıyla üyelerimizi başka platformlara üye yapmaya çalışmak yasaktır uygulamaya geçiren süresiz forumdan uzaklaştırılır.

8 )
Firmalarla anlaşırken forumhergunkampanyadan destek aldığını bildiren yada forum üzerinden uyeliklerini getirdiğini iletip bunu kullanan vede firma ya tarafımızdan iletişime gecildiğinde boyle durum ortaya çıkması halinde bu kişilerin blogu burada yayınlanamaz.

9) Blog Kampanyalarını öm yolu ile duyurmak yasaktır. Blog kampanyası tanıtımını özel mesajla yapan uyelikler silinir ve blog sahibinin kastı oldugu kanaatine vardıldığında 2 ay blog paylaşamaz vede öm göndermez.

10) Bloğunuzda Sponsor reklamı yapan bir kampanya açıp kampanya duyurusunu forumumuzdan yapacaksanız  lütfen bloğunuzun görünür bir yerine sitemize link vermeniz gerekmektedir aksi taktirde açılan konu silinir;

Kurallara uyalım uymayanları uyaralım... :)
« Son Düzenleme: 17 Mart 2013, 02:46:17 Gönderen: glh_n »
YENİ FACEBOOK SAYFAMI BEĞENİRMİSİNİZ :)

Çevrimdışı yupi

• Usta Kampanyacı
  • BaşKaSının iZinde YürüyeN, iZ bıRakaMaZ !....
    • PınarlaBizbize
Ynt: BLOG KAMPANYALARI KURALLARI !!!
« Yanıtla #1 : 17 Aralık 2010, 15:09:50 »
ya tamamda nasıl bir blog sahibinin 5 kampanya konusu olacak en fazla bunu anlamıyorum hergün yeni yeni kurallar gerçektende bu işin cılkı çıktı artık ben bloğumda 20-30 kampanya yapıyorum bunu sürekli diğerlerinin altına eklersem millet yeni kampanyalarımı nerde görücek bu kural niye onuda anlamış değilim zaten hadi diğerlerini geçtim bu neden?

Çevrimdışı erteb

• Global Moderator
  • Usta Kampanyacı
« Yanıtla #2 : 17 Aralık 2010, 15:14:53 »
5-6 sayfa blog kampanyaları oluyor. Herkes güncelleme çabasına giriyor. Bana kalsa en fazla 3 başlık olmalı, ama Gülhan diretti 5 olsun diye. Blog kampanyalarıyla ilgili çok şikayet alıyoruz. Bloggerlar bile konusunun arkadaya düşmesinden şikayetçi. Eğer kurallar uygulanamazsa blog kampanyaları forumdan tamamen kaldırılabilir.

Ayrıca blog kampanya konuları çok güncellenirse artık uyarmadan o konuyu bitene kadar kilitleyeceğiz. Bize sizden daha çok iş düşüyor bu kurallarda. Ama uygulanmazsa tam bir karmaşa oluyor.
Denenmiş yemek tarifleri: Linkleri görmeye yetkiniz yok. Kayit olun veya giris yapin

Çevrimdışı yupi

• Usta Kampanyacı
    • PınarlaBizbize
« Yanıtla #3 : 17 Aralık 2010, 15:16:50 »
tamam sizde haklısınız ama bizlerde haklıyız forum blog kampanyaları sayesinde hareketleniyor bunuda bilmeniz lazım böyle sürekli yeni kurallar getirerek bloggerları bu forumdan uzaklaştırırsınız ozamanda forumun bu hareketliliği biraz zor olur bence bu insanların blog ve bloggerlarla ne alıp veremedği var hala anlamış dğeilim zaten

Çevrimdışı aysell

• Usta Kampanyacı
« Yanıtla #4 : 17 Aralık 2010, 15:17:44 »
bu kurallar yine güzel yupicim.
geçen sene bir modumuz blog kampanyaları konularımızı siliyordu ozamanki yasak apayrıydı
(firmaya üye ol kuralı içeren blog kampanyası konusu açmak yasaktı)
tabi ozaman biz ilk 3 kişiydik blog kampanyaları yapan daha sonra yaygınlaştı o yasak kalktı da konumuzu da açtık rahatça .ben hep en fazla 3 kampanya yapıyordum bu 6 tane oldu şimdi.
cok yapanlar için sıkıntı
şuanki kurallar güzel sadece ok kampanya yapanları 5 konu sınırıı etkiliyebilir.

Çevrimdışı yupi

• Usta Kampanyacı
    • PınarlaBizbize
« Yanıtla #5 : 17 Aralık 2010, 15:18:52 »
bu kurallar yine güzel yupicim.
geçen sene bir modumuz blog kampanyaları konularımızı siliyordu ozamanki yasak apayrıydı
(firmaya üye ol kuralı içeren blog kampanyası konusu açmak yasaktı)
tabi ozaman biz ilk 3 kişiydik blog kampanyaları yapan daha sonra yaygınlaştı o yasak kalktı da konumuzu da açtık rahatça .ben hep en fazla 3 kampanya yapıyordum bu 6 tane oldu şimdi.
cok yapanlar için sıkıntı
şuanki kurallar güzel sadece ok kampanya yapanları 5 konu sınırıı etkiliyebilir.
evet ben çok kampanya yapıyorum ve bu sınır yüzündne yeni kampanyalarımı duyuramam insanlar nerden bilsin yeni kampanyalarımın diğer konularımın içinde olduğunu

Çevrimdışı aysell

• Usta Kampanyacı
« Yanıtla #6 : 17 Aralık 2010, 15:21:28 »
4. madde cok kampanya yapanları kasabilir.o biraz karışık.
ben katılım azalmasın diye aynı anda 3 ten fazla kampanya yapmıyordum.
bu ay 6 7tane oldu kampanya.

Çevrimdışı cilekrecelii

• Hero Member
« Yanıtla #7 : 17 Aralık 2010, 15:23:04 »
evet haklsınız ama bu şartlar hepimizi kapsıyacak şekildedir
bakın ben bir blogger olarak kendimde şu anda 5 sınırı içerisindeyim .
bizler karar verirken hem bloggerları hem forumun sağlıklı bir şekilde işleyişi için karar aldık.
bu forumun hareketliliği blog kampanyalarından oncede vardı blog kampanyaları ile daha hoş bir hal aldı

Çevrimdışı mina

• Usta Kampanyacı
    • www.minakarenim.com
« Yanıtla #8 : 17 Aralık 2010, 15:29:33 »
Uzun süredir bu konular tartısılmakta. Ve mümkün oldugu kadar tartısma ortamı olmasın diye yorumda bulunmuyordum ama bu yeni kurallar ile birlikte yorum yazma ihtiyacı hissettim.

Öncelikle blog kampanya calısmalarının oncülerinden sayılırım.
Uzun tartısmalar sonucu kararlar alınıyor vede yenileri ekleniyor.
Ama bu son acıklanan sartları inanın çok ağır buldum. Tabi ki diyebilirsiniz o zaman forumda kampanyalarının konusunu acma, evet yeri geldi acmadığımda oldu. Ama blog kampanyası düzenliyoruz diye de bu kadar ağır sartlarının olmasını doğru bulmuyorum.

Güvensizlik gibi düsünceleriniz olabilir, anlayabiliyorum. Bunun çözümü sartları ağırlastırmak olmamalı.
Güven duymadığınız blog kampanyalarına katılmayın o zaman. Sizler etkinliklerimize katıldığınız için bizler
kampanya düzenleyebiliyoruz. Güvenmediğiniz blog kampanyalarına katılmayın, etkinlik düzenleyecek izleyicisi olmasın,
katılımı olmasın ve bir daha yapamasın. Bunun çozümü bence bu kadar kolay.

Kampanyalarını dürüst bir sekilde yapan bloggerları da bu sekilde ağır sartlarla zorlamayın lütfen.
Bir arkadasımız videolu cekim yaptı diye güvendik deyip bunu sart haline getirmek bence mantıksız.
Yapmak isteyen olduktan sonra sıralamasını değistirir, yine yapar. Siz bunu nereden bileceksiniz ki. Videoya çekti diye ne kadar güvenebilirsiniz.

Sitede bir çok kampanya var, hangi firmanın kampanyasını 5'ten fazla acılmamalı diye sart kosuldu da blog kampanyalarına bu sart getiriliyor?

Tamam bazı sartlar kesinlikle olmalı, bende konuyu yukarı cekmek için yapılan yorumlardan rahatsızım.
Alt alta sürekli aynı konuların sıralanmasından rahatsızım. Bunlara düzenleme getirilsin, postlar kasılmasın.
Tamam sitenin logosunu linkini verelim ama daha fazlası inanın yorucu oluyor.

Zaten bloggerların firma anlasmaları, kampanya takip etmeleri, sonucları belirleme, hediyeleri ulastırmak için ugrasları var ve inanıyorum ki bundan da büyük keyif alıyorlar. Daha fazla ek sart getirilmesine gerek oldugunu düsünmüyorum.

*Tartısma amaçlı yazmadım, lütfen dikkat edelim. Uzun süredir yazmak isteyipte, yazmadığım düsüncelerimdir.

Çevrimdışı gizemlitosbaga

• Forum Moderatörü
  • Hero Member
  • ...Şans cesurdan yanadır...
« Yanıtla #9 : 17 Aralık 2010, 15:34:02 »
mina'ya sonuna kadar katılıyorum.
...İster kum tanesi olsun ister kaya, ikisi de aynı şekilde batar suya (OldBoy)...

Çevrimdışı yupi

• Usta Kampanyacı
    • PınarlaBizbize
« Yanıtla #10 : 17 Aralık 2010, 15:34:48 »
evet benim söylemek istediklerimi dile getirmişsin mina çok saol

Çevrimdışı nilgün27

• Usta Kampanyacı
« Yanıtla #11 : 17 Aralık 2010, 15:37:12 »
nasıl yani şimdi 5 kampanyadan fazlasını konu açamayacakmıyız  :o

Çevrimdışı hako65

• Usta Kampanyacı
« Yanıtla #12 : 17 Aralık 2010, 15:39:08 »
aynı senin gibi düşünenlerdenim mina  :) ve şunuda eklemek istiyorum burda tek fark kişilerin tanıdık olması oda bence avantaj olmalı yani insanlar güvenmediği kampanyacının kampanyasına katılmasınlar ben şahsen öyle yapıyorum :) herkes sadece bu işle uğraşmıyor evet getirisi var bu bir gerçek ama blogerlerin çoğu bayan ve ev-iş- çocuk ve blogları ile uğraşıyorlar bu kadar kuralıda üstüne koyunca sıkıcı bir hal alıyor. Ben kendi adıma evde nete giremediğim için ve işyerinde video kurmayı bırak görüntü bile alamadığım için konularımı sildim forumdan. başkalarından yardımda alabilirdim ama 30 tane kampanyam var milleti 30 kere nasıl rahatsız edeyim yada tek tek isimleri biyere yazmak bile zaman alıyor zamanı olanlar var ama benim kendi adıma zamanım yok. buda 2 taraflı mağduriyet demek blogerler blogumu takip ediyor diğer arkadaşlar belki konuları göremiyolar bile.
Ama dediğim gibi ben hobi olarak yapıyorum çoğunluğun kararı çok daha önemli:)
Devam eden kampanyalarımıza beklerim:)

Çevrimdışı erteb

• Global Moderator
  • Usta Kampanyacı
« Yanıtla #13 : 17 Aralık 2010, 15:40:03 »
Mina'ya hatta hepinize ben de katılıyorum. Ama suistimaller çok fazla, şikayetler çok fazla. Hani siyasetçiler bir sürü şeyi savunur, muhalefet habire eleştirir, sonra muhalefet iktidara gelir bakar ki kazın ayağı öyle değilmiş. Hak vermekle olmuyor maalesef. Bu yazdıklarım Mina'ya yönelik de değil, bir çok arkadaşım Mina'yı ne kadar sevdiğimi, saygı duyduğumu çok iyi bilir.
Denenmiş yemek tarifleri: Linkleri görmeye yetkiniz yok. Kayit olun veya giris yapin

Çevrimdışı aysell

• Usta Kampanyacı
« Yanıtla #14 : 17 Aralık 2010, 15:40:29 »
minacım gecen sene nasıldı
firmaya üye ol koşulu bulunan blog kampanyası konusu açmak yasaktı konularımız silinmişti.
hatta o mod benim o moda yazdıgım özel msjı sana aynen kopyaladıgı için senle aramız açılmıştı bir dönem.moda yakışmayan bir davranıştı yaptıgı özel msj kişiye özeldir girip 3. bir kişiye okultulmaz ki bunu yapanda modsa
hiç profesyonel değildir.
neyse gecen sene hiç konu açamıyorduk kurallarda üye ol firmaya koşulu var diye.
sonra kalktı bu kural yenileri eklendi.