Gönderen Konu: anketi cevapla Men s healt yada women s healt 1 yıllık üyelik kazan  (Okunma sayısı 4870 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı nyks

• Usta Kampanyacı
Arkadaşlar BÜYÜK HARFLER bağırma anlamındadır.Herhangi bir sorununuz yoksa lütfen küçük harflerle yazın.
Linkleri görmeye yetkiniz yok. Kayit olun veya giris yapin

Çevrimdışı calcabrina

• Acemi Kampanyacı
  • **
   By-pass ameliyatı (kalp damarların ameliyatı) sonrası hastanın karakterinde değişimler gözlenebilmektedir. Bu doğru

5.soronun cevabı: Dünyada ilk yapay kalp nakli 2000 yılında yapılmıştır
« Son Düzenleme: 03 Şubat 2009, 01:30:01 Gönderen: calcabrina »

Çevrimdışı burcu84

• Usta Kampanyacı
    • Renkli Bahçem
İlk yapay kalp takılan hasta öldü

Dünyada 2000 yılında kalıcı olarak ilk yapay kalp takılan 68 yaşındaki İngiliz hastanın öldüğü bildirildi.

LONDRA Çevresinden edinilen bilgiye göre, 2000 haziranında “Jarvis” adlı daimi yapay kalbe kavuşan Peter Houghton, bazı organlarının iflası sonucu geçen hafta hayata gözlerini yumdu.

Böyle bir haber var. 2000 yılında takıldığı söyleniyor.Ayrıca insandaki karekteristik değişim kalp nakli sonrasında oluyor.By pass da değil

Çevrimdışı seker_lady

• Usta Kampanyacı
Arkadaslar stres kolestrol hipertansiyon bu gibi seyler kalp için önemlidir nasıl önemsiz yazdınız anlamadm cevap varis olmalı. Ayrıca cevapların dogrulugu da önemli değil arasından diyor yani en cok cevap veren demiyor...

chemy

• Ziyaretçi
arasından ama en çok doğru cevap verenler arasından ;)

Çevrimdışı calcabrina

• Acemi Kampanyacı
  • **
İlk yapay kalp takılan hasta öldü

Dünyada 2000 yılında kalıcı olarak ilk yapay kalp takılan 68 yaşındaki İngiliz hastanın öldüğü bildirildi.

LONDRA Çevresinden edinilen bilgiye göre, 2000 haziranında “Jarvis” adlı daimi yapay kalbe kavuşan Peter Houghton, bazı organlarının iflası sonucu geçen hafta hayata gözlerini yumdu.

Böyle bir haber var. 2000 yılında takıldığı söyleniyor.Ayrıca insandaki karekteristik değişim kalp nakli sonrasında oluyor.By pass da değil

Denton A. Cooley, 4 Nisan 1969 Cuma günü, Huston USA da, ilk yapay kalbi bir hastaya taktı. Bu yapay kalbin tasarımını Dr. Domingo Liotta yapmıştı. 47 yaşında bir hastaya uygulanan yapay kalb hastanın yaklaşık üç gün yaşamasını sağladı.
 kaynak: Linkleri görmeye yetkiniz yok. Kayit olun veya giris yapin

Soruda yanlış olanı sorduğu için direk cevabı bulmuş oluyoruz.Karakter değişimiyle ilgiliyse haklı olabilirsin. ben sadece öyle bir şey bildiğim için söylemiştim; ama  onu da araştırıcam. ;)
« Son Düzenleme: 04 Şubat 2009, 09:31:07 Gönderen: calcabrina »

Çevrimdışı calcabrina

• Acemi Kampanyacı
  • **
  Karakter değişimi için de hem by pass  hem nakillede bahsediliyor;ama ikisinde de bilimsel kanıt olmadığı belirtiliyor.Karakter değişimi dedikleri olayıysa daha çok hastanın amelliyat sonrası sıkıntılarının olması vs..sonrasında hayata bakışının değişmesi şeklinde değerlendiriyorlar.

Neyse sonuçta yanlış olan yukarıda belirttiğim seçenek zaten..

Çevrimdışı nurkiz

• Acemi Kampanyacı
  • **
teşekkürler.. ben de sana katılıyorum. böyle cevapladım ben de.

Ben böyle buldum cevapları

100.000 civarı
STRES
Yaş aralığından bahsedilemez
Vardır
By-pass ameliyatı (kalp damarların ameliyatı) sonrası hastanın karakterinde değişimler gözlenebilmektedirYürüyüş
Soğuk havada tempolu koşmak
Cilt kalitesinde nemlilik ve sağlıklı görünüm yaratması
Egzersiz programı için öncelikle bir hekime danışmalıdır

Çevrimdışı tarbah

• Usta Kampanyacı
cevaplar için teşekkürler bende katıldım

Çevrimdışı burcu84

• Usta Kampanyacı
    • Renkli Bahçem
Varis bir damar hastalığıdır. Vücudumuzdaki dolaşım sisteminde, arterler kanı kalpten alarak uzaklardaki doku ve organlara taşıyan damarlardır, venler ise doku ve organlardaki kanı alarak kalbe geri getiren damarlardır. Arterlerin aksine venlerin duvarlarında kan akımına yardımcı olacak şekilde kaslar bulunmaktadır ve venlerin çevresinde bulunan kasların hareketleri de kanın akımına yardımcı olur. Bunlara ilave olarak venlerin içerisinde bulunan kapakçıklar kalbe doğru ilerlemekte olan kanın yer çekiminden dolayı geri kaçmasına engel olurlar. Kronik venöz yetmezlik; venlerin normal yapısının bozularak kan akımının aksadığı duruma verilen isimdir. Varis kronik venöz yetmezlik durumunun hafif derecedeki şeklidir ve yüzeysel (derinin hemen altındaki) venlerin hasara uğradığı, genişlediği ve aşırı dolu göründüğü durumdur.

Varis doğrudan bir etken. Stresli bi kişi illaki kalp hastalığına yakalanacak diye bu durum yok.Stres kalbe doğrudan etki etmez yani.