Gönderen Konu: Tatlı Yiyelim Tatlı Yarışalım!!!  (Okunma sayısı 4971 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı !sumak!

• Usta Kampanyacı
  • Şans Lazım Şans:)
Tatlı Yiyelim Tatlı Yarışalım!!!
« : 15 Eylül 2010, 17:17:56 »

Bize Osmanlı kültürünün mirasçısı olan Türk mutfağı Dünya mutfakları arasında en zengin, en renkli ve damak zevki çok başarılı olan mutfakların başındadır. Çorbadan hamur işine, sebzeden kebaba kadar her konuda zengin çeşide sahip olan mutfağımızda, kültürümüzde yer alan Tatlı yiyelim tatlı konusalım , Tatlı dil yılanı deliğinden çıkarır gibi sözlerden de anlaşılacağı üzere özellikle tatlıların apayrı bir yeri vardır. Hamur tatlılarından sütlü tatlılara, şerbetli tatlılarımızdan meyveli tatlılara kadar tatlının bin bir hali bulunan zengin mutfağımızdan yaz kış bu lezzetler eksik olmaz. Kimi zaman baklava, kadayıf gibi hamurlu tatlılarla kimi zaman muhallebi, keşkül, kazandibi gibi sütlü tatlılarla lezzetlenen sofralarımızda tatlı yoksa yemek asla bitmiş sayılmaz.

İşte biz de bu ay mutluluk kaynağı, sofralarımızın keyfi, yemeklerimizin leziz finali için hazırladığımız tatlı tariflerimizi birbirimizle paylaşacağımız ve hepimiz için zengin bir arşiv oluşturacağımız bir etkinlik düzenledik ve tarifleriyle bu etkinliği zenginleştirecek katılımcılara bazı hediyeler vermek istedik.

İşte “TATLI  Yiyelim TATLI Yarışalım” yarışmamızın kuralları

•    Yarışmamız “En çok tarif gönderen”  ve  “Juri Özel Ödülü” olmak üzere iki kategoride olacaktır. Her kategoride 3’şer kişiye olmak üzere toplamda 6 kişiye hediye verilecektir.
•    Katılımcılarımızın yarışmaya katılabilmeleri için tariflerini malzemeleri, yapılışı ve kendi çekmiş oldukları fotoğraflarıyla birlikte sitemizde yer alan Tarif Gönder kısmından yada Linkleri görmeye yetkiniz yok. Kayit olun veya giris yapin mail adresinden bize ulaştırmaları gerekmektedir.
•    Tariflerinizin en az 600 piksel genişliğinde ve sizin çektiğiniz bir fotoğraf içermesi zorunludur. Fotoğrafsız tarifler kesinlikle yayınlanmayacak ve yarışma içerisinde değerlendirilmeyecektir. İnternetten alındığı tespit edilen fotoğraf ile yarışmaya katıldığı tespit edilen katılımcılarımız ne yazık ki diskalifiye edilecektir.
•    Blogu olan yarışmacılarımız, göndermiş oldukları tarifler sitemizde yayınlandıktan sonra dilerlerse kendi bloglarında da sitemize link vererek ve yarışmadan bahsederek yayınlayabilirler. Kendi bloglarında yayınlanmış tariflerden yarışma tarifi olduğu belirtilmeyen tarifler ne yazık ki yarışma içerisinde değerlendirilemeyecektir.
•    Blogu olan yarışmacılarımızın daha önce blogları için hazırlayıp yayınladığı tarifler, en çok tarif gönderen kategorisinde blogu olmayan katılımcılara haksızlık olmaması için yarışma içerisinde değerlendirilemeyecektir. Ancak daha önce yayınladıkları tariflerini tekrar hazırlayıp yeni bir fotoğraf ile göndermeleri halinde yarışma tarifleri arasında yer alacaktır.
•    Aynı tarif ile birden çok kişi yarışmaya katılabilir. Önemli olan herkesin kendi fotoğrafı ile katılmasıdır.
•    Tarifler Sütlü Tatlı, Hamur Tatlıları yada Şerbetli Tatlı olabilir.
•    Kek, Kurabiye,Tart ve Pasta Tarifleri, Tatlılar kategorisinde değerlendirilmeyecek ve yarışma tarifleri içerisinde yer almayacaktır.
•    Tarif gönderen katılımcılarımızın tarifleri Hamarat Abla tarafından değerlendirilip onaylandıktan sonra sitemizde mutlaka tarif sahibinin ismi ile birlikte yayınlanacaktır.
•    “JURİ ÖZEL ÖDÜLÜ”  kategorimizde Tarifinizin orjinalliği, Sunumuzun estetiği, Fotoğrafınızın görsel kalitesi, Tarifinizin aldığı yorumlar, Tarifinizin okunma sayısı, Tarifinizin sitemizde ve Facebook’ta beğenilme sayıları gibi birçok faktör göz önünde bulundurularak değerlendirmeyi ve seçimi HamaratAbla’nın belirlediği bir juri yapacaktır.
•    “EN ÇOK TARİF GÖNDEREN” kategorimizde, Tarifleriniz sitemizde isminiz ile birlikte yayınlanacaktır ve belirtilen süre sonunda en çok tarifi yayınlanan katılımcılarımız yarışmayı kazanmış olacaktır.
•    “En çok tarif gönderen” ve “Juri Özel Ödülü” olmak üzere her iki kategorimizde de 1.2. ve 3. Seçilecektir.
•    Yarışmamız 15.09.2010 günü başlayacak ve 15.10.2010 günü sona erecektir.
•    Kazananlar 16.10.2010 günü sitemizde açıklanacak ve kazananların hediyeleri kargoya verilecektir.
•    Sitemizdeki Tarif Gönder bölümünden yada email ile gönderilen tüm tariflerin telif hakları Hamarat Abla’ya aittir ve ayrıca telif ücreti ödenmeyecektir.
Linkleri görmeye yetkiniz yok. Kayit olun veya giris yapin

Çevrimdışı pLnLp

• Forum Moderatörü
  • Usta Kampanyacı
  • Tek arkadaşı "üzüm" :)
Ynt: Tatlı Yiyelim Tatlı Yarışalım!!!
« Yanıtla #1 : 15 Eylül 2010, 17:20:38 »
Hediyesi ne bunun anlayan varsa beri gelsin  :P
Twitter:Linkleri görmeye yetkiniz yok. Kayit olun veya giris yapin
İnstagram:Linkleri görmeye yetkiniz yok. Kayit olun veya giris yapin
Teklife Bir Tık Linkleri görmeye yetkiniz yok. Kayit olun veya giris yapin

Çevrimdışı !sumak!

• Usta Kampanyacı
« Yanıtla #2 : 15 Eylül 2010, 17:24:43 »
Hediyesi ne bunun anlayan varsa beri gelsin  :P

sonra acıklanacakmış canım,yazının en altında yazmış  :)

Kek, Kurabiye,Tart ve Pasta Tarifleri, Tatlılar kategorisinde değerlendirilmeyecek ve yarışma tarifleri içerisinde yer almayacaktır.
bu kural hiç iyi olmamış ayrıca  ::)

Çevrimdışı cilekrecelii

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 15 Eylül 2010, 17:24:57 »
İşte bu sefer uzamanlık alanım umarım olur bu sefer  :) :)

Çevrimdışı pLnLp

• Forum Moderatörü
  • Usta Kampanyacı
« Yanıtla #4 : 15 Eylül 2010, 17:26:42 »
şerbetli tatlılar olcak sanırım  :D ah gamze ah  :P

Çevrimdışı !sumak!

• Usta Kampanyacı
« Yanıtla #5 : 15 Eylül 2010, 17:27:35 »
Bayramdaki o nefis baklavayı mutlaka göndermeli  ;D

Çevrimdışı balpötüşü

• Usta Kampanyacı
  • İT ÜRÜR KERVAN YÜRÜR!!!
« Yanıtla #6 : 15 Eylül 2010, 17:28:56 »
ben kadayıf dolması yapmıştım onu fotolarım katılırım hadi hayırlısı :D
Senin dünyaya bakan pencerelerin kirli ise,benim çiçeklerim sana çamur görünür..!!

Çevrimdışı pLnLp

• Forum Moderatörü
  • Usta Kampanyacı
« Yanıtla #7 : 15 Eylül 2010, 17:30:25 »
süppering resimlerim var ama şimdi katılırsam hamarat abla kovar  :'(  ;D

Çevrimdışı cilekrecelii

• Hero Member
« Yanıtla #8 : 15 Eylül 2010, 17:33:58 »
Bayramdaki o nefis baklavayı mutlaka göndermeli  ;D
;D evet şuanda tariflerimi yazıyorum  :)

Çevrimdışı !sumak!

• Usta Kampanyacı
« Yanıtla #9 : 15 Eylül 2010, 17:38:52 »
şey ben netten buldum 1 tane gönderdim resmide vardı ama resmin tam ortasında sitenin ismi yazıyomuş farketmemişim şimdi diskalifiyemi oldum ben ??? ??? ;D annemin baklavası vardı bi de gidip komşununkini çekicektim bitti bu yarışma benim için :-[ :-[ ;D

"Tatlı Yiyelim Tatlı Yarışalım" yarışmamızın ayrıntıları için Linkleri görmeye yetkiniz yok. Kayit olun veya giris yapin. Lütfen kuralları tam olarak okuyalım!!!
Diskalifiye olmamak için özellikle internetten aldığımız fotoğrafları yarışmaya göndermeyelim lütfen.

demiş hamarat abla galiba size seslendi  ;D