Gönderen Konu: Social Trackers; Samsung, White Led Monitörler kampanyasında yapılan usulsüzlük  (Okunma sayısı 4678 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Mayhem

• Acemi Kampanyacı
  • **
    • Saitoglu.com
başıma dün itibariyle gelen ve samsung yetkililerine attığım maili aşağıya aynen yazıyorum. vaktiniz olursa mutlaka okuyun. lütfen duyarlı olalım, unutmayın bu tür olaylar yarın sizin başınızada gelebilr.

----

merhaba, samsung adına yetkili olan ve çeşitli kampanyalar düzenleyen "social trackers (social seeders)" isimli firma 06.08.2010 tarihinde facebook kanalı üzerinden "white led monitörler" isimli düzenlediği kampanyada benimle beraber, biçok kişiyi mağdur etmiştir.

mağduriyetimi açıklamak istersem olay tamamen aşağıdaki gibi gelişmiştir.

white led monitörler isimli facebook kampanyasının amacı; haftalar boyunca twitter kanalı üzerinden sorulan soruya ilk doğru cevabı veren kişiye ödül olarak "samsung xl 2370" (5 adet ile sınırlı) model monitör hediye edilmesidir.

6 ağustos tarihinde twitter kanalı üzerinden yürütülen kampanyada, 18:00 saatlerinde "samsung white led monitor konvansiyonel monitorlere göre yüzde kaç daha incedir?" şeklinde bir soru sorulmuştur. sorunun net olarak doğru cevabı ise "%70" şeklindedir. sorunun yanıtına emin olmamız için Linkleri görmeye yetkiniz yok. Kayit olun veya giris yapin isimli resmi internet sitesine girmek yetiyor. zaten girdiğinizde %70 olduğunu görüyorsunuz.

aslında olay tam olarakta burada başlıyor. twitter kanalı üzerinden soru soruluyor ve biz samsung kampanya takipçileri, soruya “%70” olarak yanıtlarımızı veriyoruz ve ardından kazananın kim olduğunu öğrenmek için soruya yanıt verenlerin listesine bakıyoruz ama o da ne! ilk sırada "elodeon" isimli kullanıcı "&70" şeklinde yazım hatası yaparak soruya yanıtını vermiş fakat herkesten önce ilk cevabı verdiği için yanıtın hatalı olmasına rağmen ödülü kullanıcıya vermeye karar verip, kazananı ilan etmişlerdir.

biz diğer kullanıcılar ise kampayanın ilk başında “social trackers” isimli firmanın twitter ve facebook kanallarından duyurduğu "ilk doğru cevap veren kazanır" ibaresine güvenerek, soruya doğru cevap vermek amacıyla "%70" şeklinde yanıt veriyoruz ve ödülü yazım hatası yapmadığımız için kazanamıyoruz. üstüne üstük social trackers'ın facebook kanalı üzerinden yürüttüğü bu kampanyasının sayfasına girip, ben dahil 10 kişi kadar white led monitör kampanya takipçileri olarak bu yanlışlığın düzeltilmesini veya düzeltilemiyorsa 2. sırada olarak gözüken “yazım hatası yapmayıp, doğru şekilde yanıt veren” kullanıcının mağduriyetinin giderilmesi rica edip, 2 kişiye ödül verilmesini söyledik fakat olumlu bir yanıt vermeleri yerine tüm yorumlarımızı facebook sayfalarından silip, hesaplarımızı kampanyanın facebook sayfasından çıkartarak, yorumlarımızı yazmamıza engel oldular. yani bizler bugün apaçık sansürlendik.

social trackers isimli sosyal medya firması, samsung adına bu şekilde kampanyaları düzenlemesi iyi ve hoş fakat bu kampanyaları kimsenin hakkını yemeden, kimseyi mağdur etmeden hatta ve hatta samsung gibi bir firmanın adını karalamadan yapması gerektiğini düşünüyoruz. bu tür olaylar firmanın marka potansiyelini arttıracağına daha çok düşürüyor. burada ise samsung markası olumsuz etkileniyor.

biz bu kampanyanın mağdur kullanıcıları olarak şikayetimizi nereye yazacağımızı bilmesekte sosyal medyaların gücüne inandığımız için, çeşitli internet sitelerinde kendilerine karşı bu şikayetimizi herkesin görmesi açısından yayınlıyoruz ve esnefle kınıyoruz.

olaya şait olmak isteyenler için ilgili linkler
ilgili facebook kanalı: Linkleri görmeye yetkiniz yok. Kayit olun veya giris yapin
ilgili twitter kanalı: Linkleri görmeye yetkiniz yok. Kayit olun veya giris yapin
sorulan soru: Linkleri görmeye yetkiniz yok. Kayit olun veya giris yapin
verilen cevaplar (aşağıdan yukarı): Linkleri görmeye yetkiniz yok. Kayit olun veya giris yapin

sorulan sorunun ekran görüntüsü: Linkleri görmeye yetkiniz yok. Kayit olun veya giris yapin
verilen cevapların ekran görüntüsü: Linkleri görmeye yetkiniz yok. Kayit olun veya giris yapin

----

ayrıca konunun ilgili ek$isözlük linki

Linkleri görmeye yetkiniz yok. Kayit olun veya giris yapin

uludağsözlük linki

« Son Düzenleme: 07 Ağustos 2010, 14:27:59 Gönderen: Mayhem »

Çevrimdışı gulsevdam

• Usta Kampanyacı
benimde bu tarz bir şikayetim var iptal edilen sorunun olduğu güne dair hangi adreslere mail atıp ulaştığınızı banada söylerseniz bende yazmak istiyorum.
...

Çevrimdışı YeniSahip

• Usta Kampanyacı
    • Facebook
Büyük bir eksik var bu yazıda. Onu da siz bulun. :)

Çevrimdışı Gambit

• Acemi Kampanyacı
  • **
Öncelikle firmayı savunma gibi bir amacım olmadığını belirtmek isterim. Ama kazanana hak veren taraftayım çünkü kazananın haklı olduğunu düşünüyorum. Şimdi açıklamasını yapayım isterseniz:

İşte soru:

"Samsung White Led monitor konvansiyonel monitorlere göre yüzde kaç daha incedir?"

İşte cevap:

70

Altı çizili kısma dikkat ederseniz sadece rakamla cevap verilmesinin yeterli olduğu anlaşılır. Kazanan arkadaşın yaptığı "&" işareti cevaba farklı bir anlam katmadığından ve açıklamasını yaptığım şekilde cevapta "%" yazılmasının gereksin olmasından ötürü kazanana hak veriyorum.
Ekşisözlük ve Uludağsözlük ve hatta Şikayetvar.com gibi sitelerle bir medya gücü oluşturup söz konusu firmayı köşeye sıkıştırmak hiçbir şey kazandırmayacaktır bize. Zira ben ve birçok kişi kazananın haklı olduğu konusunda hemfikiriz ve tebriklerimizi kendisine sunduk. Durumun sizin lehinize çevrilmesi gibi bir ihtimal zaten düşünmüyorum. Bu yazıyı yazmamdaki amaç firmanın ve kazanan şahsın haklı olduğu ve sizin firmaya ve şahsa gereksiz yüklenmenizdir..

Çevrimdışı akeldan

• Deneyimli Kampanyacı
  • aşk bir rüya..
bizim kızdığımız nokta şu.sadece sayıyı önemsiyorduk derlerdi ve kapanırdı mevzu biz yorum yazdığımzda gruptan niye siliniyor yorumlar ve hemen engelleniyoruz?
eskisi gibi giremeyeceğim. mesajlara geç cevap verebilirim

Çevrimdışı Gambit

• Acemi Kampanyacı
  • **
bizim kızdığımız nokta şu.sadece sayıyı önemsiyorduk derlerdi ve kapanırdı mevzu biz yorum yazdığımzda gruptan niye siliniyor yorumlar ve hemen engelleniyoruz?

Tekrar belirtiyorum benim ne malum kişi ne de malum kurumla herhangi bir ilişkim yok ve hataları kendi hatalarıdır. Fakat durumda bir haksızlık yok, kabalık var. Açıklama yapılması daha güzel olurdu fakat bunun yerine kabalık yapmayı tercih ettiler. Bu konuda ortak hareket edebilir ve tepkimizi belirtebiliriz fakat bu sonucu kabullenmemiz gerekiyor..
« Son Düzenleme: 08 Ağustos 2010, 22:06:41 Gönderen: Gambit »

Çevrimdışı akeldan

• Deneyimli Kampanyacı
  • aşk bir rüya..

ben zaten her halukarda kazanmıcaktım onu geçtim ben bu duruma sadece kızdım
eskisi gibi giremeyeceğim. mesajlara geç cevap verebilirim

Çevrimdışı Mayhem

• Acemi Kampanyacı
  • **
    • Saitoglu.com
artı olarak farklı bir nokta ise madem % işareti önemli değildi, bizler neden % işareti koyarak zaman kaybettik? cevapların hepsine bakın % işareti koymayan biri var mı? sizde görüyorsunuzki maalesef yok. bununda sebebi firmadan dolayı kaynaklanıyor. şayet socialtrackers bu yarışmayı usulüne göre yapsaydı hiç bir sorun olmazdı.  bizimde firmaya karşı ne bir garezimiz var ne de başka bişey yani keyfimize göre bunları gelip burada yazmıyoruz.

ki buna benzer hatalar facebook kampanyalarında defalarca oldu ve hiç bir taraf mağdur edilmedi. şuana kadar gördüğüm diğer firmalar iki kişiye ödül vererek kimseyi mağdur etmemişti. fakat bu sefer olayın rengi tamamen değişti.

edit: ayrıca kimseyi köşeye sıkıştırmaya çalışmıyoruz. sadece olan ve yaşanan şeyleri anlatmaya çabalıyoruz. zira sansürlenmeseydik zaten ek$isözlük ve uludağsözlüge gerek kalmazdı.
« Son Düzenleme: 09 Ağustos 2010, 12:43:51 Gönderen: Mayhem »

Çevrimdışı Scorpion

• Acemi Kampanyacı
  • **
Gambit'in söylediklerine katılıyorum. Doğru cevap verilmiş. % işaretini koymak ve koymamak kişilerin kendisine kalmış. Aklını kullanan sadece 70 yazarak sanise farkıyla kazanmıs. Bizede tebrikler demek düşer..
Düşman isterseniz dostlarınızı geçmeye çalışınız. Dost isterseniz, bırakın dostlarınız sizi geçsin... La Rochefoucauld

Çevrimdışı HoppiDi

• Usta Kampanyacı
Arkadaşlar ufacık bir yazım hatası yapıldu diye niye hakkını elinden alsınlarki. Yüzde 70 yazmak istediği belli sonuçta ki 70 yazması bile yeterli bence. Eğer ona vermeslerdi o zaman hak yenmiş olurdu bence.