Gönderen Konu: Arkadaşlar Bilgisayar Teknik Donanımından Anlayan var mı ?  (Okunma sayısı 1766 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı vaynett

• Usta Kampanyacı
Arkadaşlar ben çok fazla program açtığım zaman pc çok fazla ısınıyor işlemci fanı son hız dönüyor tamam bunda bişey yok ama bir müddet sonra dıt dıt dıt diye bi ses gelip pvc kapanıyor reset atıyor yani...hatta az önce bir yanık kokusu aldı evi kapatayım dedim kapanmadı da yanıp alev alacaktı ;D herşey kayboldu felan bu gitti şimdi rahmetlik dedim ama yarım saat sonra açtım şimdi çalışıyor ama yandı içinde bişeyleri eminim...

Şu an çalışıyor bir de bişey dikkatimi çekti power suply in fanı çalışmıyor acaba kendi de mi çalışmıyor ?PS yandıysa böyle birşeye neden olur mu?

Çevrimdışı Scorpion

• Acemi Kampanyacı
  • **
Ynt: Arkadaşlar Bilgisayar Teknik Donanımından Anlayan var mı ?
« Yanıtla #1 : 11 Mayıs 2010, 18:43:49 »
PS yanmış sanırım. Yeni bir PS Alman gerek ;D  Bu durumda PC'yi çalıştırma, yoksa anakart ekran kartı ne var ne yok hepsini yakarsın ki zaten büyük ihtimal onlarda etkilenmiştir Ps yanmasından. En kısa zamanda yeni ps tak
« Son Düzenleme: 11 Mayıs 2010, 18:46:30 Gönderen: Scorpion »
Düşman isterseniz dostlarınızı geçmeye çalışınız. Dost isterseniz, bırakın dostlarınız sizi geçsin... La Rochefoucauld

Çevrimdışı pLnLp

• Forum Moderatörü
  • Usta Kampanyacı
  • Tek arkadaşı "üzüm" :)
« Yanıtla #2 : 11 Mayıs 2010, 18:47:51 »
Evet Power Supply alman gerenk :) kardeşiminkide öyle oldu. cumartesi günü yeeni taktık. 45 Lira. yerinden alırsan 35 ;D ;D

bilgisayarı fişinden çekmeyin. çekincede arızalanıyor. power supp
Twitter:Linkleri görmeye yetkiniz yok. Kayit olun veya giris yapin
İnstagram:Linkleri görmeye yetkiniz yok. Kayit olun veya giris yapin
Teklife Bir Tık Linkleri görmeye yetkiniz yok. Kayit olun veya giris yapin

Çevrimdışı ciko_seko

• Deneyimli Kampanyacı
« Yanıtla #3 : 11 Mayıs 2010, 18:48:12 »
Linkleri görmeye yetkiniz yok. Kayit olun veya giris yapin
Arkadaşlar ben çok fazla program açtığım zaman pc çok fazla ısınıyor işlemci fanı son hız dönüyor tamam bunda bişey yok ama bir müddet sonra dıt dıt dıt diye bi ses gelip pvc kapanıyor reset atıyor yani...hatta az önce bir yanık kokusu aldı evi kapatayım dedim kapanmadı da yanıp alev alacaktı ;D herşey kayboldu felan bu gitti şimdi rahmetlik dedim ama yarım saat sonra açtım şimdi çalışıyor ama yandı içinde bişeyleri eminim...

Şu an çalışıyor bir de bişey dikkatimi çekti power suply in fanı çalışmıyor acaba kendi de mi çalışmıyor ?PS yandıysa böyle birşeye neden olur mu?
öncelikle dıt dıt sesi işlemcinin ısınmasından kaynaklanıyor pc eski ise işlemci ve işlemci fanı arasında bir macun bulunur o bitmiş olabilir eğer bittiyse macun sürdürmelisin, kendinde sürebilirsin aslında basit bir işlem iyi bir araştırma yapıp öğrenebilirsin , veya beceremem diyorsan hiç bulmaşmda derim yoksa işlemciyi falan yakarsın  ;D
duman  büyük ihtimal power suply den gelmiştir ,  bazı bölümleri yanmış büyük ihtimal fanı o yüzden çalışmıyor fakat pc için gerekli enerjiyi sağlayabiliyor olabilir fakat pek sağlıklı bir çalışma söz konusu olmaz,
voltaj yüksekliklerini ayarlamasında bir sorun çıkabilir buda yanmamış bir parçanında yanmasına sebeb olur,
kısacası en iyisi sen bir götür baksınlar burdan sadece olabilecek şeyleri söylebiliriz en fazla ama başka neler vardır bakmadan anlaşılmaz  ;)
Linkleri görmeye yetkiniz yok. Kayit olun veya giris yapin  Destek Verenlere İstediği Her Kampanyada Seve Seve Destek Olurum...

Çevrimdışı vaynett

• Usta Kampanyacı
« Yanıtla #4 : 11 Mayıs 2010, 20:21:34 »
PS yanmış sanırım. Yeni bir PS Alman gerek ;D  Bu durumda PC'yi çalıştırma, yoksa anakart ekran kartı ne var ne yok hepsini yakarsın ki zaten büyük ihtimal onlarda etkilenmiştir Ps yanmasından. En kısa zamanda yeni ps tak
hocam valla pc eski biraz benim traktör gibi çalışıyor valla işte son sistem bişey yapıcam ama bir türlü fırsat ve zaman bulamadım hangi parçaya ne uyar felan biraz araştırma yapmak lazım hiç zamanım olmuyor şimdi yapıcam ama araya yaz tatili girdi en iyisi eylülde yeni sezon yeni ve çok güçlü bir sistem yapacağım
asıl mesele şu ki eylüle kadaryani yaz tatili dönüşüne kadar  bir tane PS taksam olur mu ?

Çevrimdışı Scorpion

• Acemi Kampanyacı
  • **
« Yanıtla #5 : 11 Mayıs 2010, 20:35:19 »
hocam valla pc eski biraz benim traktör gibi çalışıyor valla işte son sistem bişey yapıcam ama bir türlü fırsat ve zaman bulamadım hangi parçaya ne uyar felan biraz araştırma yapmak lazım hiç zamanım olmuyor şimdi yapıcam ama araya yaz tatili girdi en iyisi eylülde yeni sezon yeni ve çok güçlü bir sistem yapacağım
asıl mesele şu ki eylüle kadaryani yaz tatili dönüşüne kadar  bir tane PS taksam olur mu ?

Makinen şuan çalıştıgına göre ya az zarar görmüş yada hiç zarar görmemiş. 20-30 tl'lik bi PS Seni bikaç ay idare eder
Düşman isterseniz dostlarınızı geçmeye çalışınız. Dost isterseniz, bırakın dostlarınız sizi geçsin... La Rochefoucauld