Gönderen Konu: KİLER İlköğretim Okulları Ödüllü Şiir Yarışması  (Okunma sayısı 3444 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı simonbolivar

• Forum Moderatörü
  • Usta Kampanyacı
İlköğretim Okulları Ödüllü Şiir Yarışması

Linkleri görmeye yetkiniz yok. Kayit olun veya giris yapin

Kiler Çocuk Kulübü Şiir Yarışması

Yarışmanın Konusu : "Annem-Babam ve Ben,diğer anlamda bizimkiler"

Yarışmanın Türü : Şiir yarışması   

Yarışmanın Amacı : Kiler çocuk kulubü faaliyetleri kapsamında; 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeni ile lköğretim gurubu öğrencilerinin sosyalleşmesine katkıda bulunmak, Anne ve Babası'na yönelik duygu, düşünce ve beklentilerini şiir yoluyla anlatmaları amacıyla düzenlenmiştir.   

Yarışmanın Hedef Kitlesi : Tüm Türkiye'de İlköğretim Okulu Öğrencileri katılabilecektir.

Yarışma Tarihi : 1 Nisan - 20 Mayıs 2010   

Yarışmaya Katılım Koşulları : Yarışmaya tüm Türkiye'den ilköğretim okulları öğrencileri katılabilecektir. Yarışma 3 kategoride gerçekleşecektir. Tüm katılımcılar arasında ;
Birinci kategori : 1.2.3. sınıflar
İkinci kategori : 4.5. sınıflar
Üçüncü kategori : 6.7.8. sınıfları kapsamaktadır.   

Yarışma Koşulları :

Yarışmaya katılım için, gönderilen şiirin daha önce herhangi bir yerde yayımlanmamış olması gerekmektedir. Eserin herhangi bir yayında daha önce yayımlandığının tespit edilmesi halinde ödül iptal edilir.
Çalışma tekniği serbesttir.
Şiirle yarışma konusuna uygun yazılmalıdır.
Her öğrenci yarışmaya bir (1) adet şiirle katılabilecektir. Sayfa sınırlaması yoktur.
Şiirlere ait tüm kişisel haklar,Kiler perakende A.Ş 'ye devredilmiş olup, katılımcı bu konuda herhangi bir hak talebinde bulunamayacaktır. Şiirler Kiler Perakende gurubunun uygun bulduğu alanda yayınlanabilecektir.
Yarışmaya katılanların şiirleri ile birlikte mutlaka; ad, soyad, okul, sınıf, telefon, adres, e-mail bilgilerini göndermeleri gerekmektedir.
Şiir gönderiminden sonra yarışma katılım numarasını istenmesi durumunda ibraz etmesi gerekmektedir.
Yarı-Yarışma sonrası seçilen şiirler Linkleri görmeye yetkiniz yok. Kayit olun veya giris yapin adresinde şiir köşesinde yayınlanacak.
Katılımcılar yarışmaya katılırken, tüm katılım şartlarını kabul etmiş sayılmaktadırlar.
Başvuru Adresi : Yarışmaya 1 Nisan - 20 Mayıs 2010 tarihlerinde Linkleri görmeye yetkiniz yok. Kayit olun veya giris yapin 'den başvurulabilecektir.   

Değerlendirme Kurulu : Kiler Perakende Gurubu temsilcisi ve Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı Edebiyat ve Türkçe Öğretmenlerinden oluşan kurul değerlendirecektir.   

Değerlendirme Şekli : Yarışmanın konusuna uygunluğu, teması, yarışma katılım ve yarışma şartlarında belirtilen kriterlere bağlı olarak, Türk Milli eğitim esasları çerçevesinde değerlendirme kurulunun şiirleri okuması ve puanlaması ile gerçekleştirilecektir.   

Ödüller :
Yarışmacılara her kategoriden
birincilere 1 adet dizüstü Casper Cn-gle4400a (Notebook) bilgisayar,
ikincilere 1 adet Exper mini dizüstü(netbook) bilgisayar,
üçüncülere 1 adet tam altın hediye edilecektir.
Yarışmada dereceye giren 9 öğrencinin okullarına 1 'er adet dizüstü Casper Cn-gle4400a (Notebook) bilgisayar hediye edilecektir.
Yarışma 1.2.3.lerine plaket verilecek.
Tüm katılımcılara, teşekkür belgesi gönderilecektir.   
Ödül Töreni : 3-20 Haziran 2010 tarihleri arası; yarışmayı kazanan 1. 2. 3. öğrencilerin ve okullarının ödülleri, okullarına teslim edilecektir.

Yarışma takvimi :
1 Nisan - 20 Mayıs 2010 yarışmaya katılım tarihi
21 Mayıs - 30 Mayıs 2010 tarihleri arası juri üyeleri tarafından birincilerin tespit edilmesi.
3 Haziran 2010 tarihinden itibaren kazanaların Linkleri görmeye yetkiniz yok. Kayit olun veya giris yapin 'de yayınlanması.
4 - 20 Haziran tarihleri arası ödüllerin ilgililere ulaştırılması

Çevrimdışı aliosmanbey

• Deneyimli Kampanyacı
  • Bilgi Kültür Takvimi
Ynt: KİLER İlköğretim Okulları Ödüllü Şiir Yarışması
« Yanıtla #1 : 01 Nisan 2010, 15:45:12 »
Güzelmiş yeğenime vereyim de yazsın bir tane.

Kutu Oyunları ve Takvimler hakkında bir sürü şey :)