Gönderen Konu: Altın  (Okunma sayısı 3296 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı junior

• Usta Kampanyacı
Ynt: Altın
« Yanıtla #45 : 10 Mayıs 2020, 20:14:53 »
Linkleri görmeye yetkiniz yok. Kayit olun veya giris yapin
şu an gram 363,8 :)
gram 388 tl.

ons olarak felaket senaryolarında 3000 i görecek diye senaryolar var. şu an ons olarak 1700 lerde.
diğer senaryoda tarihteki zirvesi 1900 müş. 1900 ü görüp sonra çok yüklü satışla 900 lere düşecek diyen de var. yani küçük yatırımcıları batıracaklarmış büyükler.

yatırım tavsiyesi değildir.
Bir teşekkürü çok görmeyin. Kibirin sonu FELAKET.

Çevrimdışı eyefive

• Usta Kampanyacı
« Yanıtla #46 : 10 Mayıs 2020, 23:34:48 »
şahsen ben ülke ekonomisine yön veren tarzda zengin bir iş adamı olsam tüm yatırımımı altına yaparım.

1.) en helal yatırım içim rahat eder.

2.) zekat verirken en makbul en doğru ( sevap ve islama en uygunluk açısından ) yöntemden birisi.

3.) Altın her devirde her yılda geçer. diyelim kaza geçirdin 20 yıl komada kaldın.sonra ayıldın..yada çok yüklü altının var ama koyduğun yeri unuttun zamanla bulamadın paranın değeri sıfırlandı.hafızanı kaybettin bir müddet sonra geri geldi ama bir bakmışsın biriktirdiğin paralar tedavülden kalkmış  :D altın olsaydı bu sorunu yaşamazdın  :D

ama diyorum ya ufak yatırımcı için altın pek cazip olmaz dövize göre.

1.) altın alış satış fiyatı farklılığı 2.) işçilik olayı 3.) eski altın yeni altın değer kaybı olayı 4.) bozdururken veya altına çevirirkenki komsiyondan dolayı değer kayıpları ( genelde banka hesaplı altıncılıkta oluyor bunlar )

ben mesela ufak yatırımcıyım altından soğudum.yukarıda can sıkıcı sebeplerden ötürü. ama dedim ya iş adamı olsaydım çok zengin sırf altın yatırımı yapardım. çünkü işadamı olunca çevren çok olur.söz haibi olursun gücün olur. seni tüy gibi yolamazlar  :D altınını eritemezler yani senin  ;D
DÜNYA-AHİRET MADDİ-MANEVİ BOL RIZIK İÇİN  TESPİH:LA İLAHE İLLA ENTE YA HANNAN YA MENNAN YA BEDİAS SEMAVATİ VEL ARDI YA ZEL CELALİ VEL İKRAM

Çevrimdışı junior

• Usta Kampanyacı
« Yanıtla #47 : 13 Mayıs 2020, 17:56:06 »
abi bak gram altın tl hesabını geçelim. kendin aç araştır

20 yıl önce yani ben daha 1 yaşındayken  :D 1 kg altın kaç dolardı ? (Ocak 2001 - 8470 dolar)
2020 yılında 1 kg altın kaç dolar ?  (Mayıs 2020 - 54810 dolar)
Rekor  - 12.09.2011 - 58635 dolar

şayet böyle foreksçi değilsen hergün al-sat yapmıyorsan , parayı harcamayacağım diyorsan altını koy kenara unut derim. o kadar al sat arası farkıymış, komisyonmuş hiç takma. neticede bankada bir işlem olarak gümüşe de , platin e de yatırım yapabiliyorsun ama tamamen sanal. ekran başında. fiziki ölmeyecek maden dünyada gördüğüm altındır. tıpta , elektronikte, bilgisayarlarda, telefonlarda , yatırım , takı olarak altın vazgeçilmez.
benim nenem altın günlerinde birbirlerine çeyrek alıyorlar, en güzeli. dünyada çıkmış, çıkacak toprak üstü ve toprak altı tüm altın rezervleri belli. o nedenle kapasite değişmez ama kriz çıkacak denince hemen amerika dolar bastı. neden çünkü para lifli pamuktan yapılıyor. 
« Son Düzenleme: 13 Mayıs 2020, 18:01:30 Gönderen: junior »

Çevrimdışı hitex

• Usta Kampanyacı
    • Gezginnerede
« Yanıtla #48 : 22 Mayıs 2020, 08:05:08 »
Altın ve gümüş alımlarına binde 2 oranında vergi (BSMV) getirildi.
Satış 377.3407
Gezginnerede Güncel kültür sanat haberleri ücretsiz etkinlikleri yeni mekanları sizin icin paylasır. Sanattan hayattan haberiniz olsun.

Çevrimdışı gkymrc

• Usta Kampanyacı
    • Kokla Dünyayı
« Yanıtla #49 : 22 Mayıs 2020, 09:16:18 »
Bitcoin tarzı yatırımlarda ne düşünüyorsunuz? Ben çok seyahat ettiğim için Travala diye bi sitede 150 USD'lik AVA isminde bir kripto param birikmişti (gönderdiğim davetlerden gelenlerden) hatta konuyu burada da açmıştım.

Neyse, dün itibariyle değeri 600 USD olmuş durumda ve ben bu parayı harcayıp harcamamakta kararsızım.

Sizce harcamalı mıyım, tutmalı mıyım?
Lütfen takip :)

Çevrimiçi 3333iga

• Usta Kampanyacı
« Yanıtla #50 : 22 Mayıs 2020, 10:06:12 »
PARA CEBE yakışır.cebe girmemiş para senin değildir.

Çevrimdışı junior

• Usta Kampanyacı
« Yanıtla #51 : 23 Mayıs 2020, 00:04:41 »
Bitcoin tarzı yatırımlarda ne düşünüyorsunuz? Ben çok seyahat ettiğim için Travala diye bi sitede 150 USD'lik AVA isminde bir kripto param birikmişti (gönderdiğim davetlerden gelenlerden) hatta konuyu burada da açmıştım.

Neyse, dün itibariyle değeri 600 USD olmuş durumda ve ben bu parayı harcayıp harcamamakta kararsızım.

Sizce harcamalı mıyım, tutmalı mıyım?
abi sen dünya gezmiş entel insansın. Tulip Fever filminde borsa işinin oluşması ve nasıl bir balon olduğu kıyısından köşesinden işleniyor. Yarın çıkıp Trump dese ki ben bu coin işine savaş açtım, illegal bu. Bu coinlerin arkasında Çinli hackerlar var derse o coin ler çöp olur. Ama çıkıp da G8 - G20 deki ülkeler süper şeymiş derse bu 2018 de mi neydi bitcoin rekor kırmıştı , öyle bir şey yaşarsın. Tamamen balon birşey, zaten en en en büyük balon dolardır. Youtube da pek çok video var , izleyebilirsin. Öyle böyle bir balon değil , Tüm Dünya dolar denen paraya kumar oynuyor resmi vaziyet.
Bu Corona yokken , büyük yatırım uzmanları aslında haberleri takip edenlere tüyo verdiler. Minimum paranızın %15-20 si fiziki altında olsun diye söylediler. Bakın altın hesabı falan değil, yani kaydi para değil kasanızda olsun. Para sistemi çökebilir dediler. Şu Corona'da ölüm oranları yüksek olsa, Tüm Dünya çok daha büyük krizde olacaktı. Paralar pul olmuştu.

Çevrimdışı gkymrc

• Usta Kampanyacı
    • Kokla Dünyayı
« Yanıtla #52 : 25 Mayıs 2020, 20:30:26 »
Sağolasın Junior kardeş. Sonuçta cebimden çıkan bir para ile almadığım için biraz daha tutayım diyorum :D

Çevrimdışı junior

• Usta Kampanyacı
« Yanıtla #53 : 26 Mayıs 2020, 16:29:46 »
Sağolasın Junior kardeş. Sonuçta cebimden çıkan bir para ile almadığım için biraz daha tutayım diyorum :D

sen yurtdışında türk lirası bozup dolar alsan orada bürolar bankalar türk lirasına daha fazla komisyon alırlar değil mi abi? devlet artık normal vatandaştan 100 doların 1 dolarını vergi alıyor. tam 1500 tl atmıştım kenara dolar mı çeyrek mi alsam diyordum

Çevrimdışı gkymrc

• Usta Kampanyacı
    • Kokla Dünyayı
« Yanıtla #54 : 26 Mayıs 2020, 17:47:29 »
Türk lirasının (turistik olarak, döviz bürolarında) alınıp satılabildiği az ülke var. Mesela Malezya bunlardan biri ama dediğin gibi karlı olmuyor(du). Şimdi nasıl olacak bu işler bilmiyorum. Yüzde bir çok büyük bir oran. Seyahate giderken yanında atıyorum 2000 USD götürmek istesen, 20 USD vergi ödeyeceksin. Bir de USD alırken kurdan kaybettiğin parayı alıp getirip bir de burada kurdan kaybedeceksin, para döndü kuşa. Belki de bu durumda TL'yi getirip, Malezya ringitine çevirmek daha karlı olacaktır. Hesaplamak lazım.

Çevrimdışı hitex

• Usta Kampanyacı
    • Gezginnerede
« Yanıtla #55 : 27 Mayıs 2020, 09:27:16 »
Altın :371.5620
Gezginnerede Güncel kültür sanat haberleri ücretsiz etkinlikleri yeni mekanları sizin icin paylasır. Sanattan hayattan haberiniz olsun.

Çevrimdışı eyefive

• Usta Kampanyacı
« Yanıtla #56 : 27 Mayıs 2020, 18:10:06 »
altında öyle 300 lere korono öncesine düşmesini beklemeyin. en düşük 350 olur oda zorlama ile tahminimce.
DÜNYA-AHİRET MADDİ-MANEVİ BOL RIZIK İÇİN  TESPİH:LA İLAHE İLLA ENTE YA HANNAN YA MENNAN YA BEDİAS SEMAVATİ VEL ARDI YA ZEL CELALİ VEL İKRAM

Çevrimdışı junior

• Usta Kampanyacı
« Yanıtla #57 : 27 Mayıs 2020, 20:28:53 »
TV de izledim, bir kuyumcu söylediği fiziki altın alırsanız vergi yokmuş. bankadan altın hesabı altın alımlarında %1 vergi alınıyormuş. tabi döviz bürosuna kuyumcuya gidince görmek lazım uygulama nasıl. uyanık kuyumcu cukkada yapmak isteyebilir.