Gönderen Konu: 2019 Veraset İntikal Vergisi Hakkında Yeni Düzenleme  (Okunma sayısı 3701 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı sakaryazede

• Usta Kampanyacı
  • BAY İSTATİSTİK
2019 Yılı Kazançlarındaki Vergi Kesintisi Hakkında
Tarih: 02.01.2019 14:36 No: 72062320
Değerli üyemiz,

01 Ocak 2019 tarihinden itibaren kazanılan ikramiyeler ile ilgili veraset intikal vergisi istisna tutarı 4.656 TL’den 5.760 TL’ye yükseltilmiştir. Bu tarihten itibaren ikramiye ödemeleri 5.760 TL üst limiti üzerinden vergilendirilecektir. Bu limiti aşan tüm ikramiyelerin %20'si vergi kesintisine tabi tutulur ve geri kalan tutar hesaba yatırılır.

Bilgilendirir, bol şanslar dileriz...
Nesine.com
0850 558 0 558
Dimyat'a pirince giderken evdeki bulgurdan olma.

Çevrimdışı eyefive

• Usta Kampanyacı
Ynt: 2019 Veraset İntikal Vergisi Hakkında Yeni Düzenleme
« Yanıtla #1 : 04 Ocak 2019, 22:56:55 »
telefon,oyun konsolu,laptop vs...felan kazanımındada geçerlimi bu. hatta yurtdışı seyahat ödülü kazanımında da
DÜNYA-AHİRET MADDİ-MANEVİ BOL RIZIK İÇİN  TESPİH:LA İLAHE İLLA ENTE YA HANNAN YA MENNAN YA BEDİAS SEMAVATİ VEL ARDI YA ZEL CELALİ VEL İKRAM

Çevrimdışı sakaryazede

• Usta Kampanyacı
  • BAY İSTATİSTİK
« Yanıtla #2 : 04 Ocak 2019, 23:01:56 »
Linkleri görmeye yetkiniz yok. Kayit olun veya giris yapin
telefon,oyun konsolu,laptop vs...felan kazanımındada geçerlimi bu. hatta yurtdışı seyahat ödülü kazanımında da
elbette. çekilişte beyan edilen ürün bedeli üzerinden.

yani beyanla bir kişi ben Linkleri görmeye yetkiniz yok. Kayit olun veya giris yapin a bunu bedavaya vereceğim dediği an devlet "oooo demek bedava veriyorsun, gözün aydın bay kazanan. O zaman bu hediyenin %20 si kadar bana veraset intikal vergisi vereceksin." der.

Çevrimdışı eyefive

• Usta Kampanyacı
« Yanıtla #3 : 04 Ocak 2019, 23:25:51 »
elbette. çekilişte beyan edilen ürün bedeli üzerinden.

yani beyanla bir kişi ben Linkleri görmeye yetkiniz yok. Kayit olun veya giris yapin a bunu bedavaya vereceğim dediği an devlet "oooo demek bedava veriyorsun, gözün aydın bay kazanan. O zaman bu hediyenin %20 si kadar bana veraset intikal vergisi vereceksin." der.

peki nasıl hesaplanıyor. mesela 10 bin liralık bir telefon kazandım. direk %20 vergi kesip.ben 2 bin lira vergimi yatırıyorum.

yoksa 5.760 liradan sonraki geriye kalan 4.240 liranın %20 vergisinimi ödüyorum. buda 848 lira ediyor galiba
DÜNYA-AHİRET MADDİ-MANEVİ BOL RIZIK İÇİN  TESPİH:LA İLAHE İLLA ENTE YA HANNAN YA MENNAN YA BEDİAS SEMAVATİ VEL ARDI YA ZEL CELALİ VEL İKRAM

Çevrimdışı sanko86

• Usta Kampanyacı
  • Şükürler olsun....
« Yanıtla #4 : 05 Ocak 2019, 11:42:00 »
10 bin üzerinden istisna olan 5.760 düşülüp kalan üzerinden vergi alınır.
Ne kadar yükselirsen, uçmayı bilmeyenlere o kadar küçük görünürsün.
 Nietzche

Çevrimdışı 3333iga

• Usta Kampanyacı
« Yanıtla #5 : 05 Ocak 2019, 12:20:57 »
arkadaşlar dert etmeyin bu kadar.10 bin lik hediye çıksından bin lira masrafı olsun.yeterki çıksın.keşke 100binlik çıksa da 20bin olsa. :) :) :)

Çevrimdışı entryka

• Usta Kampanyacı
  • Valar Dohaeris
« Yanıtla #6 : 05 Ocak 2019, 15:51:41 »
Araba kazandık da, satarken kar payını konuşuyoruz şuan da  ;D

bi şekilde öderiz vergileri ne yapalım

Çevrimdışı digi

• Deneyimli Kampanyacı
« Yanıtla #7 : 05 Ocak 2019, 16:03:11 »
Linkleri görmeye yetkiniz yok. Kayit olun veya giris yapin bu önemli paylaşımın için teşekkür ederim. 2018 hediyesiz geçti ama inşallah 2019 da bu bilgilere ihtiyacımız olur

Çevrimdışı sakaryazede

• Usta Kampanyacı
  • BAY İSTATİSTİK
« Yanıtla #8 : 05 Ocak 2019, 20:20:04 »
Linkleri görmeye yetkiniz yok. Kayit olun veya giris yapin eskiden 2017 de kademeler vardı vergide. Ürün meblagina gore %10 - 15 -20 vergi veriyordun.

Devlete verdiğin vergi sabit %20 ancak araba kazandın diyelim ruhsat masrafları var. Bunu ajans direk kendi de ypabiliyor, yada trafik musavirine veriyor. Ruhsatti o suydu busuydu baya ek masraf çıkıyor daire yada araba kazanırsan.

Çevrimdışı guvenkoksal

• Acemi Kampanyacı
  • **
  • ... karada değil, ya dalışta yada atlayışta ...
    • facebook.com/guvenkoksal41
« Yanıtla #9 : 11 Ocak 2020, 18:30:40 »
Benim merak ettiğim araba kazandık diyelim. Bu Veraset vergisini ödemeden arabayı alıyor muyuz?
"Ya Rabbi! Yalnız sana ibadet eder ancak senden yardım dileriz. Bize doğru yolu göster." Fatiha Suresi 5-6