Gönderen Konu: Milli Piyangonun alanlar sonu  (Okunma sayısı 2800 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı öncevatan

• Usta Kampanyacı
  • Bol Bereketle Sağlıklı günler versin Rabbim
Milli Piyangonun alanlar sonu
« : 07 Aralık 2018, 09:46:38 »
Ben de çok alıyordum sayısal loto kazı kazan cebimde fazladan param gidiyordu 25 yıldır hiç birini almıyorum.

Linkleri görmeye yetkiniz yok. Kayit olun veya giris yapin

Çevrimdışı C.K.

• Usta Kampanyacı
Ynt: Milli Piyangonun alanlar sonu
« Yanıtla #1 : 07 Aralık 2018, 10:04:15 »
Böyle toplu para kazanan birisi arkadaşımın babası. O günden sonra uzunca bir süre baya aksiyonlu günler geçirmişler ve kendi mal varlıklarını bile yitirmişlerdi.
Bir çok kişinin ahı olan bir paranın hayır getirmeyeceğini düşünüyorum. Aynı şey bence hacizli mal alanların da başına geliyor. Bir türlü yüzleri gülmüyor.

Kırk yılın başı yolum Nimet Abla'ya düşerse 1-2 kazı kazan çekiyorum sadece  :D

Çevrimdışı sakaryazede

• Usta Kampanyacı
  • BAY İSTATİSTİK
« Yanıtla #2 : 07 Aralık 2018, 11:15:52 »
Böyle toplu para kazanan birisi arkadaşımın babası. O günden sonra uzunca bir süre baya aksiyonlu günler geçirmişler ve kendi mal varlıklarını bile yitirmişlerdi.
Bir çok kişinin ahı olan bir paranın hayır getirmeyeceğini düşünüyorum. Aynı şey bence hacizli mal alanların da başına geliyor. Bir türlü yüzleri gülmüyor.

Kırk yılın başı yolum Nimet Abla'ya düşerse 1-2 kazı kazan çekiyorum sadece  :D

Dostum haciz konusuna katılmıyorum. Çok göreceli bir konu. Zira bir kişi birine alacağını vermezse ilgili kişi hakkında dava açılır. Sonra davayı kazanan kişi icra dairesine gidip icra başlatır. 1 ay sonra icra memurları icra gerçekleştirmek için ilgili kişi evine, şirketine gider.

Elbette mağdur olan , mücbir sebeplerden ödeyemeyen vardır. Ancak başkasının malı, parasını kullan sonra da geri ödeme. En sinir olduğum terbiyesizliktir. Bir de borçlular gelip terbiyesizce başına ekşir, kaypak kaypak konuşurlar. 7 yıldır satış yapıyorum, çoğuna iyi oluyor derim.

Bizim ülkenin sorunu kredi kartıyla, krediyle insanların cebinde olmayan parayla lüks yaşama derdi olarak görüyorum. 2+1 de oturmak yerine 3+1 de , yok güvenlikli lüks sitede oturayım dersen, 40 bin liralık araba varken 250.000 liralık arabaya bineyim eşe dosta, manitaya hava atayım dersen batarsın elbette.

Ha bu kaypaklık yapanlar da iş de şimdi konkordato ilan edenlerin bazıları. Parası var ama gidiyor sana borcunu vermiyor, sonra yazın en kral yurtdışı tatilini yapıyor, gırtlağından kesmiyor. Sonra senin paranı da vermiyor. Bin türlü belalarını versin, haberlerde böylelerini vuruyor, öldürüyorlar. Haketmiş diyorum.

Mahkemeler yani yargı , yasama ve yürütme bunların cezasını vermezse, vatandaş sonra topla, tüfekle kendi adaletini arar. Yapacak birşey yok.
Dimyat'a pirince giderken evdeki bulgurdan olma.

Çevrimdışı entryka

• Usta Kampanyacı
  • Valar Dohaeris
« Yanıtla #3 : 07 Aralık 2018, 15:18:36 »
faiz haram hikayesi bitmedi mi hala ya.

Dünya faiz üstüne kurulu arkadaşlar. Bütün para faizle dönüyor. Devlet memur maaşını faizle veriyor. Diyanet o parayla geçiniyor. Faizi geç MP idaresi bile diyanete para veriyor.

Kimsenin inancına kimse karışamaz tabi bende Sünni müslümanım ama faiz haram kelimesi aşırı boş geliyor bana.

%30 faiz alıyorum şuan gayet de güzel :)

Diğer konu ise, tamamen rastlantı olmuş. Eminim ki forumdan kimse bu hikayeyi yaşamaz. Bilinçli herkes. Büyük ikramiye çıkan kimse savurmaz.
« Son Düzenleme: 07 Aralık 2018, 15:22:20 Gönderen: entryka »

Çevrimdışı eyefive

• Usta Kampanyacı
« Yanıtla #4 : 07 Aralık 2018, 15:45:56 »
Faiz Haramdır. Faizi Yiyende Alanda Verende Cennete Giremez !!! Tevbe edip bırakması istisna !!!

Şans oyunları,milli piyango,at yarışı it yarışı, kazıkazan,toto loto hepsi haramdır !!!

herkes herşeyi bildiğini sanıyor ama malesef insanın keyif ve menfeat rüzgarı nereye eserse oraya yönleniyor.

Hayatında kuranı kerimi okumamış,Sünnet nedir bilmemiş. ama her türlü şans oyunu oynamış.bankada faizden para yemiş birine sen ne anlatırsan anlat boş.

Linkleri görmeye yetkiniz yok. Kayit olun veya giris yapin isimli arkadaşın bahsettiği ikinci konu ise Hacizli malları satın alma,yani yediemin depolarında olan çoğu malları satın almakta şartlara bağlı olmak üzere HELAL Veya HARAM olur.

örnek: hacizli mallar malın gerçek değerinden hesaplanmaz ise bu haramdır ( mesela senin elindeki mal 1000 lira ama haciz memurları senin malına 100 lira verir.ve kanuni zorbalıkla elindeki malı seni madur ederek fiyatının çok aşağısına alır.işte bu yüzden bu yöntem kul hakkına girer haramdır. )

ama eğer malını hacize veren kişi hakkını helal ederse,bundan razı olursa HARAM ortadan kalkar.

ayrıyeten yediemin depolarında öğrenci evlerinden kalan eşyalarda oluyor bu haram değildir.yediemin depolarından eşya alan kişi aldığı eşyanın nereden geldiğini sorsun.

eğer hacizli bir malsa almasın çünkü hacizli mal sakat iştir.hacizli malın değerinden hesaplandığına ben şahit olmadım şimdiye kadar. hakkıkı helal edenede şahit olmadım. böyle olunca mal haramdır.

ben polemik olsun diye yazmıyorum.din kardeşiniz olarak uyarmak zorundayım. bu üzerime farzdır vebaldir borçtur.

ben bu başlığı gördüm doğruyu yazmasaydım ALLAH ( CELLE CELALUH ) ahirette bunun hesabını benden sorardı.

'' isteyen istediğine inanır,isteyen istediği gibi yaşar.Kimse kimseye Hesap Soramaz ama Herkes Birgün ALLAH ( CELLE CELALUH ) e Hesap verecektir ''

DÜNYA-AHİRET MADDİ-MANEVİ BOL RIZIK İÇİN  TESPİH:LA İLAHE İLLA ENTE YA HANNAN YA MENNAN YA BEDİAS SEMAVATİ VEL ARDI YA ZEL CELALİ VEL İKRAM

Çevrimdışı admin

• Forum Yöneticisi
  • Usta Kampanyacı
    • Her Gün Kampanya
« Yanıtla #5 : 07 Aralık 2018, 15:54:37 »
Normalde bu tarz konulara yazmam ama yazma ihtiyacı hissettim.
Bu konular belki bana düşmez ama yazmazsam sorumlu olabileceğimi düşündüm.

Bir insan dinde var olan bir hükmün olduğunu kabul eder ama uymaz ise (dinen) günahkar kabul edilir. Ancak bu hükmün olmadığını söylerse dinden çıkmış kabul edilir.

Örneğin islamiyette domuz eti yemek haram değil diyen biri dinin hükümlerini kabul etmediğinden dinden çıkmış sayılır ancak domuz eti haram ama ben yiyiyorum derse bu kişi müslüman ancak günah işliyor olarak kabul edilir.

Bir de herhangi bir olayın yaygın olması onun günah olmadığı anlamına gelmez.
Ya da mesela bir hırsız gidip banka soyup sonra bu para ile cami yaptırsa, bu onun çaldığı parayı helal hale getirmez ve hırsızlığı meşrulaştırmaz.

Herkesin inancına saygım var ancak farkında olmadan söylenilen şeylerin yanlış bir yöne gitmemesi için yazma ihtiyacı duydum.
------>Linkleri görmeye yetkiniz yok. Kayit olun veya giris yapin

Çevrimdışı eyefive

• Usta Kampanyacı
« Yanıtla #6 : 07 Aralık 2018, 16:21:13 »
Normalde bu tarz konulara yazmam ama yazma ihtiyacı hissettim.
Bu konular belki bana düşmez ama yazmazsam sorumlu olabileceğimi düşündüm.

Bir insan dinde var olan bir hükmün olduğunu kabul eder ama uymaz ise (dinen) günahkar kabul edilir. Ancak bu hükmün olmadığını söylerse dinden çıkmış kabul edilir.

Örneğin islamiyette domuz eti yemek haram değil diyen biri dinin hükümlerini kabul etmediğinden dinden çıkmış sayılır ancak domuz eti haram ama ben yiyiyorum derse bu kişi müslüman ancak günah işliyor olarak kabul edilir.

Bir de herhangi bir olayın yaygın olması onun günah olmadığı anlamına gelmez.
Ya da mesela bir hırsız gidip banka soyup sonra bu para ile cami yaptırsa, bu onun çaldığı parayı helal hale getirmez ve hırsızlığı meşrulaştırmaz.

Herkesin inancına saygım var ancak farkında olmadan söylenilen şeylerin yanlış bir yöne gitmemesi için yazma ihtiyacı duydum.

sen doğru olanı yaptım kardeşim. ben tasavvuf eğitimi almış birisiyim. bu sitenin sahibi sensin yanılmıyorsam.eğer sen bildiğin şeyi yazmasaydın.sen sorumlu tutulurdun en çok. çünkü senin sitende oldu bu olay. bende başlığı gördüm ortada insanları yanlışa sürükleyecek bilgi var gördüm yazmasaydım sorumluydum bundan.ahirette bunun hesabını vermek zor.

“Yok eğer fâizi terketmezseniz, bunun Allah’a ve peygamberine açılmış bir savaş olduğunu bilin. Eğer fâiz almaktan tevbe ederseniz, ana paranız yine sizindir. Böylece ne kimseye haksızlık etmiş ne de haksızlığa uğramış olursunuz.” buyuruyor. (Bakara: 279)

Habib-i Ekrem -sallallahu aleyhi ve sellem-Efendimiz Miraç yolculuğunu bizzat kendileri naklederken buyururlar ki:

“Daha sonra gökyüzüne bir miraç uzatıldı. Ben Miraç’tan daha güzel bir şey görmüş değilim, ölüleriniz ölümleri sırasında gözlerini ona diker, Cibril ile ona binerek yükseldik.”

Dünya semâsının kapısından izinle girip değişik olayları temaşa ettikten sonra:

“Baktım ki Firavun ve arkadaşlarının yolu üzerinde karınları evler kadar şişmiş insanlar var. Firavun ve arkadaşları sabah akşam bunları çiğneyerek geçiyorlar. Bunlar kimlerdir yâ Cebrâil? dedim. “Fâiz yiyenler.” olduğunu söyledi.”

bunun gibi çok delil var.

10 yıldır forumdayım bunca zamana kadar özellikle bu seneye kadar insanları ayrıştıracak başlıklar açılmaz.herkes herkesin inancına anlayışına saygı duyardı.

isim vermek istemiyorum Özellikle bir kaç kişi '' Suriyeliler '' başlıklı konular açıp fitne fesat şeyler yazıyorlar. burası kampanya forumu.siyaset politika forumu değil.

bunlara bu forumda izin verilmemeli. fitnecilikte fitneyi yaymakta,fitneye müsade etmekte haramdır !!!

en az 10 yıldır bu forumdayım tam süresini bilmiyorum. geçen sene kısmen ve bu seneki gibi hiç böyle suriyeliler gibisinde fitnebaz başlıklar açılmamıştı.

'' kurtuluş savaşında bizim yanımızda savaşan suriyeli '' Muhacir '' din kardeşlerimize '' Ensar '' olamıyorsak yazık bize ''

DÜNYA-AHİRET MADDİ-MANEVİ BOL RIZIK İÇİN  TESPİH:LA İLAHE İLLA ENTE YA HANNAN YA MENNAN YA BEDİAS SEMAVATİ VEL ARDI YA ZEL CELALİ VEL İKRAM

Çevrimdışı entryka

• Usta Kampanyacı
  • Valar Dohaeris
« Yanıtla #7 : 07 Aralık 2018, 17:00:12 »
Tekrar diyorum memur olup o maaşı alan biri  dolaylı yoldan zaten faizi kabul etmiş sayılır.

Serbest kürsü de herkes istediği fikri beyan edebilir. Yani suriyeliler hakkında konu da açar başka yönlendirme de yapar. Tabiki küfür ve şiddet olmadıkça. Bütün forum sitelerinde ve sosyal ağlarda serbest kürsüler böyledir. Onu karıştırmayalım bunu karıştırmayalım koyun gibi yaşayalım OLMAZ.

Hatta hatırlatılmışken analım tekrar:

Neden Batı dünyası Suriyeliler'in Türkiye'de kalmasını istiyor?

"Suriyeliler gitsin, Doğu Türkistanlılar gelsin!"

Hatay Belediye Başkanı Suriyelilerin gitmesini istiyor
Lütfü Savaş'a göre; Suriyeliler Hatay'da kaldıkça, enerjiden çöp toplamaya maliyetler artıyor. 1 milyon 600 bin kişilik ekonomisi olan şehir 2 milyon nüfusu kaldırmıyor: "7 yıldır idare ediyoruz."
« Son Düzenleme: 07 Aralık 2018, 18:28:05 Gönderen: entryka »

Çevrimdışı gkymrc

• Usta Kampanyacı
    • Kokla Dünyayı
« Yanıtla #8 : 08 Aralık 2018, 15:20:12 »
Ben de çok alıyordum sayısal loto kazı kazan cebimde fazladan param gidiyordu 25 yıldır hiç birini almıyorum.

Lafım size değil ama tık almak için yapılmış saçma sapan bir haber. Çoğu talihlinin parayı neden kaybettiğini açıklamamış. Çok para yönetmek bir bilgi ve eğitim işidir. Aynı adamı (tamamen helal işlediğini düşündüğünüz bir holding de olabilir bu) herhangi bir şirketin başına getirin onu da çökertir. (bence)

Bir de halkın fakir kalmaya razı etmeye çalışan ya da fakirliği yücelten dizilere veya haberlere ayrıca kızıyorum. 

Zenginlik kötü bir şey değildir ama herkesin hakkını arayarak varlıklı ve ferah içinde yaşamaya çalışması özellikle varlıklı kesimin "bir kısmının" işine gelmez. İlyas Salman'ın amele filmini izlediniz mi bilmiyorum.

Faiz konusunda veya MP konusunda herkes istediğine inanmakta özgür tabii ki ama yanılmıyorsam "Zamanın hakimine uyunuz" mealinde bir öğreti var dinde. Koskoca devlet o milli piyangodan Mehmetçiğe aba, silah alıyor, yüzlerce okul yapılıyor, uçaklar havada uçup bizi koruyor kolluyor. Ayrıca helal olduğunu düşündüğünüz çekilişleri de MP idaresi düzenliyor ve kontrol ediyor. MP biletiyle maaş alan kişilere güvenip şikayetler yolluyoruz ve onların gözetmenliğindeki çekilişlere güveniyoruz.

Amacım birini rencide etmek veya kavga etmek değil, sadece fikrimi belirtmek.

Herkese selamlar, saygılar.
Lütfen takip :)
referans linklerim Linkleri görmeye yetkiniz yok. Kayit olun veya giris yapin

Çevrimdışı kampanyacıtayfun

• Yeni Kampanyacı
  • *
« Yanıtla #9 : 08 Aralık 2018, 15:22:32 »
Sıkıntılı gerçekten. Çıkan kişilerin bir tanesi daha akıllı bir yatırım yapamadı sanırım :D