Gönderen Konu: Altın hesabı mı yoksa başka bir şey mi?  (Okunma sayısı 2517 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı entryka

• Usta Kampanyacı
  • Valar Dohaeris
Ynt: Altın hesabı mı yoksa başka bir şey mi?
« Yanıtla #10 : 08 Aralık 2018, 15:57:31 »
Şuan altın alıp yastık altına atmak en mantıklısı. Avro dolar tl çok oynuyor ve faizler düşmeye devam ediyor.

Çevrimdışı entryka

• Usta Kampanyacı
  • Valar Dohaeris
« Yanıtla #11 : 09 Aralık 2018, 13:44:14 »
Euro bölgesi bana tehlikeli geliyor. Merkel gitti. fransanın sarı yelek olayı başka ülkelere sıçramaya başladı. ne olacak kestirmesi zor. TL her seçimde ve yılbaşında olduğu gibi değer kaybı yaşayacak. Altın iniyorken almak güvenli limandır. dolar sabit kalır diye düşünüyorum.

Çevrimdışı kampanyacihan

• Yeni Kampanyacı
  • *
« Yanıtla #12 : 12 Aralık 2018, 16:32:08 »
Hocam yastık altı diyorsunuz ama kuyumcular işçilik ücreti altında iyi para alıyorlar sizden. Hesap işi neden kafanızdan çıktı ki?

Çevrimdışı sakaryazede

• Usta Kampanyacı
  • BAY İSTATİSTİK
« Yanıtla #13 : 12 Aralık 2018, 22:12:29 »
Linkleri görmeye yetkiniz yok. Kayit olun veya giris yapin
Hocam yastık altı diyorsunuz ama kuyumcular işçilik ücreti altında iyi para alıyorlar sizden. Hesap işi neden kafanızdan çıktı ki?
Kapalıçarşı'dan yada büyük kuyumculardan 100 gr yada 500 gr gibi altınları levha altın olarak alabilirsiniz. Yine darphanenin bastığı çeyrek, yarım ve tam altınlarda işçilik ücretleri cüzidir. Alış satış fiyatlarında da ihmal edilir. Neden çünkü kuyumcu alıp o halde direk satabilir.

Bilezik, kolye gibi ürünlerde ciddi işçilik gerekir. Bunu siz kullandıktan sonra durumu iyi olsa da kuyumcu hurda olarak alır, yani işçilik ücreti yanar.

Bilezik, kolye gibi ürünler genelde hanımlar için yatırım aracı olarak görülür. Hem takı olarak kullanırlar, hem de bu halleri ile bozmak istemeyecekleri için bir yerde düğünlerinden, özel günlerinden zor zaman için sakladıkları takıları olur. Bu nedenle de filmlerde hep en zor zamanlarında kadınlar gidip takılarını çıkarıp zora düşen kişiye verir yada kullanırlar.

Şu dönemde maalesef herkes borçla düğün yaptığı için hemen takıları bozuyor. Ancak bizim yörenin büyükleri  gelinin takılarını bozmayı büyük hakaret saymaktalar hala, . Neden gelinin takısına dokundun diye de çokça ayıplarlar, dillerinden kurtulamazsın :D.
« Son Düzenleme: 12 Aralık 2018, 22:17:46 Gönderen: sakaryazede »
Dimyat'a pirince giderken evdeki bulgurdan olma.

Çevrimdışı admin

• Forum Yöneticisi
  • Usta Kampanyacı
    • Her Gün Kampanya
« Yanıtla #14 : 13 Aralık 2018, 08:22:02 »
Dün Bloomberg HT'yi dinliyordum.
Türkiye'de bir çok insanın özellikle son yıllarda "acaba devlet bankadaki dövizime el koyar mı" korkusu ile birikimini yastık altı yaptığından bahsediyordu.
------>Linkleri görmeye yetkiniz yok. Kayit olun veya giris yapin

Çevrimdışı canergkts

• Yeni Kampanyacı
  • *
« Yanıtla #15 : 13 Aralık 2018, 08:56:06 »
Hocam şöyle bir yazı buldum umarım işinize yarar.
bilgihanem.com/altin-yatirimi-nasil-yapilir
İş o kadar büyümüş ki viop, forex faktörleri de var. Ben tabi o işlerin kör topalı olduğum için size pek fazla bilgi aktaramıyorum. Ne kadar karlıdır, ne değildir bilemiyorum. Okumanızda fayda olabilir sanırım.
Benim gönlüm bankadan altın hesabından yana vadesiz tabi :P

Çevrimdışı C.K.

• Usta Kampanyacı
« Yanıtla #16 : 13 Aralık 2018, 16:53:17 »
Hocam şöyle bir yazı buldum umarım işinize yarar.
bilgihanem.com/altin-yatirimi-nasil-yapilir
İş o kadar büyümüş ki viop, forex faktörleri de var. Ben tabi o işlerin kör topalı olduğum için size pek fazla bilgi aktaramıyorum. Ne kadar karlıdır, ne değildir bilemiyorum. Okumanızda fayda olabilir sanırım.
Benim gönlüm bankadan altın hesabından yana vadesiz tabi :P

Yazıyı okudum evet bir yerden sonrası daha profesyonel yatırımcılara hitap ediyor ama baya bilgilendiriciydi.
Bir gün çok paramız olsa da hep beraber "Para sayma makinası önerisi olan var mı?" başlığı altında buluşsak keşke  8) 8) 8)

Çevrimdışı Zemote

• Deneyimli Kampanyacı
  • Bir Şarkı Çalar Ama Sen Binlerce şey hissedersin..
« Yanıtla #17 : 13 Aralık 2018, 18:31:48 »
Seçimlerden Sonra Mart Nisan Mayıs gibi Önce Döviz ve Altın Fırlar..
Sonrada Dövizi Düşürmek İçin Vadeli Faizler Fırlar..

Ben Olsam maaştan arttırdığımı biriktirecek isem Döviz Alır.. 
20.000 Bin Üstü Olunca Dövizin çıktığında Bozdurur Vadeli Hesaba Geçerdim..

Çevrimdışı sakaryazede

• Usta Kampanyacı
  • BAY İSTATİSTİK
« Yanıtla #18 : 13 Aralık 2018, 22:07:44 »
Şimdiki İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Sayın Zeybekçi dolar 3,80 - 3,90 larda iken dolar düşecek spekülasyon var diyordu. Sonuç Ağustos 2018 de 7,20 tl yi gördü. Sayın damat Albayrak ülkeye sıcak para çekmek için de dolar ve euro üzerinden devlet tahvili çıkarıp yurtdışı ve yurtdisinda bu tahvilleri satacak.

Neticede görüntü hayra alamet değil. Ben geçen yıl bu ülkenin bakanına güvenip paramı TL de tuttum, ayni gemideyiz neticede dedim. Vaziyet bu olunca da kasım başı 5.56 dan dolar aldım. Gayet de memnunum sürekli dolar altın ne oldu bakmaktan kurtuldum. Bence mart seçimlerine kadar devlet bankasının biri batmadığı surece bu senaryolar olmaz. İşsizlik fonundan devlet bankaları fonlandigi söyledi bir ekonomi kanali.

Secimden sonra bende paramı bankada tutmayıp kiralık kasaya alacağım. Herşey ateş pahası oldu, ornek vereyim tereyağı 50 tl, ezine peynir 45-50 tl. Ayıptır söylemesi biz yıllardır ezine peynir yerdik, fiyatlar boyle olunca artik süzme peynir alıyoruz.

Gıdada bir et alarm veriyor, bir soğan bir patates. Gidişat hayra alamet değil, bir inşaat sektörü bence de bu ülkeyi taşımaz. Zenginler 4-5 yildir parayı yurtdışına kaçırıyor. Bunların içinde pekçoğu bu hükümeti destekleyen , Kamu is yapan işadamları. Kimse de kusura bakmasın garibanın 3 kuruşuna göz dikmesin. Zaten vergileri hep piramidin alt kısmında kalan eskiden orta gelir şimdi ki yoksul kesim ödüyor.
« Son Düzenleme: 13 Aralık 2018, 22:26:55 Gönderen: sakaryazede »
Dimyat'a pirince giderken evdeki bulgurdan olma.

Çevrimdışı nesliyaren

• Usta Kampanyacı
  • Allah hikmeti dilediğine verir.
« Yanıtla #19 : 13 Aralık 2018, 22:17:26 »
Şimdiki İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı sayın Zeybekçi dolar 3,80 - 3,90 larda iken dolar düşecek spekülasyon var diyordu. Sonuç Ağustos 2018 de 7,20 tl yi gördü. Sayın damat Albayrak ülkeye sıcak para çekmek için de dolar ve euro üzerinden devlet tahvili çıkarıp yurtdışı ve yurtdisinda bu tahvilleri satacak.

Neticede görüntü hayra alamet değil. Ben geçen yıl bu ülkenin bakanına güvenip paramı TL de tuttum, ayni gemideyiz neticede dedim. Vaziyet bu olunca da kasım başı 5.56 dan dolar aldım. Gayet de memnunum sürekli dolar altın ne oldu bakmaktan kurtuldum. Bence mart seçimlerine kadar devlet bankasının biri batmadığı surece bu senaryolar olmaz. İşsizlik fonundan devlet bankaları fonlandigi söyledi bir ekonomi kanali.

Secimden sonra bende paramı bankada tutmayıp kiralık kasaya alacağım. Herşey ateş pahası oldu, ornek vereyim tereyağı 50 tl, ezine peynir 45-50 tl. Ayıptır söylemesi biz yıllardır ezine peynir yerdik, fiyatlar boyle olunca artik süzme peynir alıyoruz.

Gıdada bir et alarm veriyor, bir soğan bir patates. Gidişat hayra alamet değil, bur inşaat sektörü bence de bu ülkeyi taşımaz. Zenginler 4-5 yildir parayı yurtdışına kaçırıyor. Bunların içinde pekçoğu bu hükümeti destekleyen , Kamu is yapan işadamları. Kimse de kusura bakmasın garibanın 3 kuruşuna göz dikmesin. Zaten vergileri hep piramidin alt kısmında kalan eskiden orta gelir şimdi ki yoksul kesim ödüyor.

İBB Başkan hala Aziz Kocaoğlu; daha 2019 yerel seçimleri olmadı  ::)
Demek ki, zorlukla beraber bir kolaylık var.
Evet o zorlukla beraber bir kolaylık var!