Gönderen Konu: Yardım  (Okunma sayısı 1154 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ibo17

• Usta Kampanyacı
Yardım
« : 01 Aralık 2018, 14:48:16 »
Hyundai İ20 modeli O faiz seçeneği ile ve 1000 tl kapora vererek anlaştık.Bu süreçte biz arabamızı sattık.Şimdi bizi satış sorumlusu arayıp satışın iptal olduğunu ve kaporayı geri vereceğini söylüyor.Bu durumda bizim yapabileceğimiz herhangi bir şey var mı?Sıfır İ20 ve Yaris modelleri için herhangi bir bayiden yardımcı olabilecek var mı?

Çevrimdışı sakaryazede

• Usta Kampanyacı
  • BAY İSTATİSTİK
Ynt: Yardım
« Yanıtla #1 : 01 Aralık 2018, 20:53:38 »
Bu şekilde olmaz, verdikleri evrak varsa bir avukat arkadaşınıza yada tanıdığınıza gidin. Mağdur ettikleri için avukat onları uygun dille uyardığında kendilerine gelirler.
Dimyat'a pirince giderken evdeki bulgurdan olma.

Çevrimiçi sanko86

• Usta Kampanyacı
  • Şükürler olsun....
« Yanıtla #2 : 01 Aralık 2018, 21:27:39 »
Belge ile ispatı mümkünse yaptırım uygulatılır.
Ne kadar yükselirsen, uçmayı bilmeyenlere o kadar küçük görünürsün.
 Nietzche

Çevrimdışı sakaryazede

• Usta Kampanyacı
  • BAY İSTATİSTİK
« Yanıtla #3 : 01 Aralık 2018, 21:58:13 »
Verdikleri evrak ıslak imzalı ise mutlaka almak isterler. Kesinlikle vermeyin ve tavsiyem bayi sorununuzu çözmezse mutlaka Hyundai Genel Merkezi'ne telefonla ve sikayetvar üzerinden şikayette bulunun.

İs avukatlık düzeyde olursa tahminime gore ihtarname çekmeniz gerekecek. Bayiye ihtarname cekeceksiniz. İlk etapta urun fiyatına gore il hakem heyetine çektiğiniz ihtarname ve kaparo için verdiğiniz evrakla başvurmanız gerekir diye tahmin ediyorum. Sonrasında bu ihtarname ile tüketici mahkemesinden davanız ilerleyebilir. Zira siz vazgeçseniz kaparo yatırdığınız paraniz yanacaktı.

Çevrimdışı ibo17

• Usta Kampanyacı
« Yanıtla #4 : 01 Aralık 2018, 22:19:25 »
Elimizde kapora yatırdığımız dışında hiçbir belge yok.Aracımızı sattığımız için kaç gündür araçsızız ve 0 faizle anlaşmıştık Kasım ayı bittiği için O faiz kampanyasından da yararlanamıyoruz.Gerçekten de mağdur olduk .Üstelik bunu kurumsal bir otomotiv firması yaşatıyor bize çok şaşkınım

Çevrimdışı sakaryazede

• Usta Kampanyacı
  • BAY İSTATİSTİK
« Yanıtla #5 : 01 Aralık 2018, 22:39:43 »
Linkleri görmeye yetkiniz yok. Kayit olun veya giris yapin
Elimizde kapora yatırdığımız dışında hiçbir belge yok.Aracımızı sattığımız için kaç gündür araçsızız ve 0 faizle anlaşmıştık Kasım ayı bittiği için O faiz kampanyasından da yararlanamıyoruz.Gerçekten de mağdur olduk .Üstelik bunu kurumsal bir otomotiv firması yaşatıyor bize çok şaşkınım

sorun firmada değil bayimdedir. Aracın size rezerve edildiğine dair belge olması gerekir. 1.000 tl kaparo bırakırken bir evrak vermediler se bence büyük sorun. Oradaki personel alıp paranızı isten ayrılıp kaçsaydı. Siz de bir evrak istemeliydiniz. Bu işlemlerde mutlaka size bir evrak hazırlamak zorundalar. Bu da suçtur mesela. Mutlaka Hyundai Genel Merkeze çağrı merkezine o satıcı adini belirterek şikayette bulunun

Çevrimdışı canergkts

• Yeni Kampanyacı
  • *
« Yanıtla #6 : 03 Aralık 2018, 10:50:38 »
Kaporaya nasıl evrak vermiyorlar ya olur mu öyle şey?