Gönderen Konu: Forum, Forum Üyeleri ve Bağzı Şeyler  (Okunma sayısı 1662 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ozcartman

• Ziyaretçi
Forum, Forum Üyeleri ve Bağzı Şeyler
« : 28 Haziran 2018, 10:42:59 »
Pek çok arkadaşım kadar olmasam da forumda oldukça eski bir üyeyim. Kampanyacılığa gönül vermiş insanlardan tutun da, anlık heves edip sonra uğraşamam diyenlere kadar pek çok üye gördüm, görmeye de devam ediyorum. Bu süreç içerisinde gerek analiz, gerek tepki, gerekse öneri olarak bir şeyler söylemek istedim.

- Forumda konu paylaşımı yapan pek çok arkadaşım olduğu gibi, hazıra konma düşüncesi ile (sömürü de denebilir) foruma gelen çok fazla üye var ve maalesef bu üyeler çoğunluğu oluşturuyor. Bu sömürünün önüne geçilmesi için bence belirli bir süre hiç konu açmayan üyenin üyeliğinin uyarı olmaksızın sistem tarafından silinmesi gerekiyor.

-Forumda sadece hediye çeki istemek için ya da katıldığı kampanyaya destek aramak için bulunan kişiler de var. Özellikle açıp profillerine baktığım zaman görüyorum ki son 3 senede sadece hediye çeki istemiş ya da verilen bir hediye çekine anında ben alayım yazmış demek ki sürekli forumda geziyor bu kişiler ama senelerdir bir tek kampanya paylaşmışlığı yok. Bu tip insanların da forumdan gönderilmesi taraftarıyım.

- Bir de forumda konu açma mevzuu açıldığı zaman 'ben paylaşırım ama zamanım olmuyor paylaşmaya geldiğim zaman da konu çoktan açılmış oluyor' diyen arkadaşlar var. Bu cümleyi pek çok arkadaş kurduğu için herkes şahsi algılayabilir ancak ben isme özel bişey demiyorum kesinlikle. Ancak geçtiğimiz yaklaşık 1 ay süresince hiç konu açmadan takip ettim ve gördüm ki konu çoktan açılmış oluyor diyen arkadaşlar foruma açılmaya kampanyalara gayet güzel katılıyorlar ancak konu açmıyorlar. En basitinden facebook kampanyaları bölümüne bir bakın bir ayda kaç konu açılmış. sizce her gün yüzlerce çekilişin olduğu facebokta forum üyeleri bir ayda 3-5 çekilişe mi katıldılar? açılmamış konuyu açmazken, nasılsa başkaları açar diyerek katılıp bırakmak zaman ayırıp açan kişiye hakaret gibi değil mi sizce de?

Ben elbette forumda bir söz ya da hak sahibi değilim. Sadece fikirlerimi söyledim. Bu düzen değişene kadar forumda kampanya paylaşımı yapmayacağımı da bu başlık vesilesi ile söylemiş olayım. zaten benim paylaşmama da gerek yok herkes hepsine katılıyor sadece burada paylaşmıyor. Herkese bol şanslar.

Çevrimdışı sahaneyedili

• Usta Kampanyacı
Ynt: Forum, Forum Üyeleri ve Bağzı Şeyler
« Yanıtla #1 : 28 Haziran 2018, 12:00:27 »
tatilde çoğu insan, fazla internete girecek vakitte olmuyor ve yaz zamanı kışın olduğu gibi fazla kampanya da olmuyor, belki kurban bayramına artış olur bilemiyorum
« Son Düzenleme: 28 Haziran 2018, 12:07:22 Gönderen: sahaneyedili »

Çevrimdışı lusnika

• Usta Kampanyacı
« Yanıtla #2 : 28 Haziran 2018, 14:12:25 »
Doğru söylüyor aslında bende farkındayım özellikle kampanyadan haberi olup konu açmayan ama nedense sadece sonucu için başlık açan da dikkatimi çekti söylemeden geçemeyeceğim

ozcartman

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : 28 Haziran 2018, 14:30:10 »
Linkleri görmeye yetkiniz yok. Kayit olun veya giris yapin
tatilde çoğu insan, fazla internete girecek vakitte olmuyor ve yaz zamanı kışın olduğu gibi fazla kampanya da olmuyor, belki kurban bayramına artış olur bilemiyorum

Kampanyaya katılmak için internete girilebiliyorsa bu tatil bir bahane olamaz. Zaten malum kitle hep bir şeyin arkasına sığınıyor paketim bitti, ben açana kadar açılmıştır dedim, gördüm katıldım ama açmayı unutmuşum, basit kampanya diye açmadım...

Çevrimdışı Zemote

• Deneyimli Kampanyacı
  • Bir Şarkı Çalar Ama Sen Binlerce şey hissedersin..
« Yanıtla #4 : 29 Haziran 2018, 18:50:05 »
Kendi Adıma Söyleyim.. 
Begen paylaş Çekilişlerine..
1,000 TL Altı Hediye Çeki Çekilişlerine.
Tanınmamış Firmaların Çekilişlerine.. 
Maddi Olarak Düşük Hediye Veren Çekilişlere..  KESİNLİKLE Katılmıyorum.. 
O yüzden takip bile Etmiyorum..   

Sadece Büyük Ödüllü (Büyükten Kastım TV Bilgisayar Cep Telefon Beyaz Eşya Araba Vs.. ) Katılıyorum.. Onlarda Forumda Açılmamışsa zaten Açıyorum..

Çevrimdışı OTELCi

• Usta Kampanyacı
  • ''Use, what you have ; Do, what you can"
« Yanıtla #5 : 07 Temmuz 2018, 00:35:11 »
Valla konuyu kaçırmışım kardeş. Hakkını helal et. güzel tespitlerin var. ne yapsanda yeridir... verdiğin emekler için teşekür az kalır ama eline sağlık diyeyim... bende diyom Linkleri görmeye yetkiniz yok. Kayit olun veya giris yapin kac zamandır nerde diye :)