Gönderen Konu: 35 bin dolar ödüllü fotoğraf yarışması  (Okunma sayısı 640 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı lerzankara

  • Usta Kampanyacı
  • *****
  • İleti: 7583
  • yakışıklı şanslarım
    • lerzankaradan
35 bin dolar ödüllü fotoğraf yarışması
« : 20 Nisan 2018, 02:48:50 »
Linkleri görmeye yetkiniz yok. Kayit olun veya giris yapin

The W. Eugene Smith Grant 2018 Fotoğraf yarışması son katılım tarihi 31 Mayıs 2018’dir. Fotoğraf yarışmasına katılım ücretli olup 50 dolardır.

Humanist Fotoğraf’taki W. Eugene Smith Grant fotoğraf yarışması, bir uzmanlar heyeti tarafından değerlendirildiği gibi, geçmiş çalışma ve önerilen proje, 45 yıllık kariyeri boyunca sergilenen fotoğraf ve özel şefkat hakkındaki W. Eugene Smith’in geleneğini izleyen bir fotoğrafçıya yıllık olarak sunulmaktadır.
Humanist Fotoğrafçılık’ta W. Eugene Smith Grant, 1978 yılında kuruldu. Bugün belgesel fotoğrafçılığında en prestijli onur olarak yer almaktadır. Fon’un Mütevelli Heyeti her yıl üç üyeli bir uluslararası jüri atar. Jüri iki kez toplanır. İlk oturumunda tüm fotoğrafları (elektronik olarak sunulur), başvuruları ve teklifleri inceler ve finalistleri öncelikle projelerinin maddi (ve entelektüel) haklarına dayanarak seçer.

Finalistlerin ancak daha ayrıntılı ve odaklanmış bir teklif yazmaları (gerekirse) ve projelerine ilişkin soruları cevaplamaları istenir. Yarışmada finalistlerden ayrıca, önerilerini açıklayan sesli bir 1-3 dakikalık video sunmaları isteniyor. Bu videolar Ekim ayında Smith Grant Töreni’nde gösterilecek.

Bu ilgili fotoğraf yarışmasında büyük ödül 35 bin dolar olarak belirlenmiş. Fotoğraf yarışmasına katılmak için belgesel fotoğrafçısı vb. kategorilerde resmi fotoğrafçı olmanız gerekmiyor, aynı zamanda öğrencileri de fotoğraf yarışmasına dahil ediyorlar.
kismet ettiyse Mevla el getirir yel getirir sel getirir. kismet etmediyse Mevla el götürür yel götürür sel götürür.