Gönderen Konu: gümrük bakanlığı resim yarışması  (Okunma sayısı 1138 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı barricade

• Deneyimli Kampanyacı
gümrük bakanlığı resim yarışması
« : 08 Kasım 2017, 00:45:58 »
Türkiye Geneli Orta Okullar Arası Bilinçli Tüketim ve Tüketici Hakları Konulu Resim Yarışması
GÜMRÜK VE TİCARET BAKANLIĞI
TÜKETİCİNİN KORUNMASI VE PİYASA GÖZETİMİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

DÜZENLENEN “Türkiye Geneli Orta Okullar Arası Bilinçli Tüketim Ve Tüketici Hakları Konulu Resim Yarışması”

01 KASIM 2017 TARİHİ İLE BAŞLAMIŞTIR.

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Tüketicinin Korunması ve Piyasa Gözetimi Genel Müdürlüğü, “Tüketici Hakları” bilincini geliştirmek amacıyla Türkiye genelinde ortaokul öğrencileri arasında “Bilinçli Tüketim ve Tüketici Hakları” konulu resim yarışması düzenliyor.
    Milli Eğitim Bakanlığı  ile birlikte organize edilen yarışmada dereceye giren öğrencilere bilgisayar, fotoğraf makinesi ve müzik çalar gibi hediyeler verilecek. Ayrıca her ilden birinci, ikinci ve üçüncü seçilerek, Ticaret İl Müdürlükleri tarafından çeşitli ödüller dağıtılacaktır. Ankara ilinden bir yarışmacıya Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından özel ödül verilecektir.
    Öğrenciler, çalışmalarını  01 Kasım 2017 - 02 Şubat 2018 tarihleri arasında illerde bulunan Ticaret İl Müdürlüklerine yarışma şartnamesi kapsamında teslim edeceklerdir.
    Yarışmanın ödül töreni ve resim sergisi 15 Mart 2018-Dünya Tüketiciler Gününde yapılacaktır.

Yarışma hakkında bilgi veren Tüketicinin Korunması ve Piyasa Gözetimi Genel Müdürü Ahmet ERDAL;
“Tüketicinin Korunması ve Piyasa Gözetimi Genel Müdürlüğü olarak Milli Eğitimin temel amaçları doğrultusunda, sanatsal faaliyetlere katılımı arttırmak, sanatsal aktivitelerde etkin rol oynanmasına ve öğrencilerin yeteneklerini sergilemesine olanak sağlamak amacıyla “Bilinçli Tüketim ve Tüketici Hakları” konulu resim yarışması düzenliyoruz. Bu yarışma organizasyonunda hedefimiz; tüketicinin temel ihtiyaçlarının karşılanması, sağlık ve güvenliği, bilgi edinmesi, eğitilmesi, zararlarının giderilmesi, sağlıklı bir çevrede yaşaması, ekonomik çıkarlarının korunması,  seçebilmesi, temsil edilmesi, örgütlenmesi ve sesini duyurması, eğitim çağındaki çocuklarımızı ve gençlerimizi bilinçli tüketim ve tüketici hakları konusunda bilinçlendirmek, farkındalık yaratmak, çocuklarımızın sanatsal çalışmalarını desteklemek, değerlendirmek, sergilemek ve kalıcı eserler bırakmaya özendirmektir.” dedi.

Sayın Erdal ayrıca; yarışmanın, tüketici haklarının erken yaşta öğrenilmesi ve bilinçlendirilmesi anlamında güzel bir çalışma olacağını belirterek,  yarışma çerçevesinde 1 Kasım 2017 – 02 Şubat 2018 tarihleri arasında öğrencilerden, yaptıkları eserlerin alınacağını, daha sonra oluşturulan seçici kurulun değerlendirmesinin ardından, dereceye giren öğrencilere çeşitli hediyelerin verileceği bir törenin düzenleneceğini belirtti.

ESERLER NEREYE TESLİM EDİLECEK?

Resim yarışmasına öğrenciler, doldurup imzaladıkları fotoğraflı başvuru formu ve 35×50 formatındaki eserin aslı (orijinali) ile katılabilecekler. Öğrenciler, Tüketicinin Korunması ve Piyasa Gözetimi Genel Müdürlüğü resmi internet sitesi Linkleri görmeye yetkiniz yok. Kayit olun veya giris yapin adresinden, ayrıca Linkleri görmeye yetkiniz yok. Kayit olun veya giris yapin ve Linkleri görmeye yetkiniz yok. Kayit olun veya giris yapin sosyal medya adreslerinden, başvuru formu ile yarışma şartnamesine ulaşabilecekler.

Öğrencilerin, resimlerini 1 Kasım 2017 – 02 Şubat 2018 tarihleri arasında, Yarışma Şartnamesi ekinde iletişim bilgileri belirtilen yaşadıkları şehirde bulunan Ticaret İl Müdürlüklerinde bulunan yarışma sekretaryasına, elden, posta veya kargo aracılığıyla teslim etmesi gerekiyor.

Öğrenciler, ayrıca yarışmayla ilgili (0312) 449 4411 – 449 4473 no’lu telefonlardan da bilgi alabilecekler.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Linkleri görmeye yetkiniz yok. Kayit olun veya giris yapin