Gönderen Konu: Destek İsteme Kriterleri  (Okunma sayısı 12211 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

balpötüşü

• Ziyaretçi
Ynt: Destek İsteme Kriterleri
« Yanıtla #10 : 05 Ocak 2010, 13:09:01 »
birde yeni moda 3-5 üyelik açıp aynı linklere oy istemek oldu.hele bir tanesi var kolera senin dediğin o sanırım her sitede var o şaka gibi ;D

Çevrimdışı banban

• Usta Kampanyacı
« Yanıtla #11 : 05 Ocak 2010, 19:58:29 »
2-3 üyelik açan mı var :)) ehehehe.... ne komik milletiz ya :))
HeDoNisT !!

Çevrimdışı diazem

• Global Moderator
  • Hero Member
« Yanıtla #12 : 05 Ocak 2010, 20:10:04 »
Kısaca soyluyorum arkadaşlar destek olmayın bu tarz kişilere.Forumda aktif olmayan kişilere kesinlikle destek olmayın.Tanımıyorsanız eger profilden mesaj gönderemesini engelleyebilirsiniz.Şikayetler boy boy geliyor zaten şu ara sizlerden bizde listesini yapıyoruz.Global Arkadaşlarla yakında ufak çaplı operasyon yapıcaz.Bu arada aynı anda farklı isimlerde güme gidebilir.Sonradan burada isim edinmiş nicki banlanabilir cunku aynı bilgisayardan açanlarında arada banlanma durumu olacak.
Kuzu büyüsün görürsünüz siz...

Çevrimdışı ufoskop

• Usta Kampanyacı
« Yanıtla #13 : 05 Ocak 2010, 20:19:59 »
Açık seçik kurallarda yazmadığınız birşey için üyeleri banlamak bana göre keyfiyete girer.Forum kurallarında bu türden bir olay için kimsenin banlanacağı yazmıyor.Haa olay doğrumu bence de yapılan yanlış birşey ama bu durumun da bir an önce forum kurallarına eklenmesi lazım.Ekliyse de ben duyurular kısmındaki kurallarda göremedim.

Çevrimdışı diazem

• Global Moderator
  • Hero Member
« Yanıtla #14 : 05 Ocak 2010, 20:23:16 »
Açık seçik defalarca uyardık ve sonuç olarak açık seçikde diyeyim ufuk forumda aktif kişilere yönelik uygulama değil zaten bu.Şikayetleri görsen uyelerden gelen anlarsın zaten sende.Ayrıca sende destek istiyorsun ama aktif oldugun için seni şikayet etsede biris diyeceğimiz şudur.Aktif üyedir profilden engellersin olur biter... Küçük bir örnek vermek gerekirse gelen şikayetlerden...

Merhaba.Katıldığım yarışmada bana oy vermenız karşılığında
çekilşle bir kişiye operatör farketmeksizin 50 kontör
hediye edeceğim.oyunuzu verince bana özel mesajla oy
sayısını yazınca kampanyama katılmış oluyorsunuz.

Çevrimdışı diazem

• Global Moderator
  • Hero Member
« Yanıtla #15 : 05 Ocak 2010, 20:25:52 »
Alttaki örnek gelen mesaja bakarsan bu gelen şikayetlerden.. Sen naparsın... Ayrıca kuralsa hemen yazabiliriz sorun yok ama herzaman diyoruz özelden destek isteyebilirsiniz ancak gelipte sürekli, farklı üyeliklerle ardı ardına hiç paylaşımı olmadığı halde iş cevirenlere hayır.Mesela sen tofitada uğraşiyorsun ama forumda hiç mesajı olmayanda özel mesajla destek istiyor.Bu dıuumda şunu da düşünmemiz gerekir forumumuzda aktif kişiler varken hiç forumumuzda işi olmayanlarında cevreye verdiği rahatsızlığın önüne geçmek görevimizki şikayetler gunde artık 20 taneye ulaşıyor..

Çevrimdışı ufoskop

• Usta Kampanyacı
« Yanıtla #16 : 05 Ocak 2010, 20:27:12 »
Hocam ben olay doğrudur demiyorum zaten yanlış tabiki hele şu örnek verdiğin mesaj maşallah yani ne diyeyim.Diğer forumlardan biliyorum 50 mesajı olmayan 100 mesajı olmayanlar özel mesajı kullanamıyorlar.Bu tip bir önlem alınırsa sizin de işiniz daha kolay olur.

Çevrimdışı devrim1986

• Usta Kampanyacı
  • P.S. ✿ I Love You..✿
« Yanıtla #17 : 05 Ocak 2010, 20:31:21 »
Linkleri görmeye yetkiniz yok. Kayit olun veya giris yapin
Hocam ben olay doğrudur demiyorum zaten yanlış tabiki hele şu örnek verdiğin mesaj maşallah yani ne diyeyim.Diğer forumlardan biliyorum 50 mesajı olmayan 100 mesajı olmayanlar özel mesajı kullanamıyorlar.Bu tip bir önlem alınırsa sizin de işiniz daha kolay olur.

sevgili arkadaşım globaller zaten bu konu üzerinde sürekli  çalışmalar yapıyor..bizim onlara akıl hocalığı değil destek olmamız gerek..onların da isteği üyelerin sağlıklı şekilde foruma katılımını sağlamak..dışarıdan gelen bu saldırılara karşı önlem almak..bu konuyu açmadan 2 hafta önce günde 15-20 tane bu tip mesajları alıyordum..mesela bugün bana 1 mesaj dahi gelmedi..demek ki konuyu açmam işe yaradı ;D
« Son Düzenleme: 05 Ocak 2010, 20:35:12 Gönderen: devrim1986 »
Dünyalar kadar değil aşklarım kadarsın...

Çevrimdışı ufoskop

• Usta Kampanyacı
« Yanıtla #18 : 05 Ocak 2010, 20:35:00 »
Akıl hocalığı yapmak da bir destektir ki ben akıl hocalığı yapmıyorum fikrimi önerimi paylaşıyorum.Yalnız senin şu mesajın bana akıl hocalığı yapmak gibi olmuş.

Çevrimdışı diazem

• Global Moderator
  • Hero Member
« Yanıtla #19 : 05 Ocak 2010, 20:35:15 »
İşte demek istediğimiz bunlar.Herşey zaman içerisinde oluyor.Bir çok kural gereklilikler üzerine çıkıyor.Arkadaşalrla önden konuları konuşup neler yapabiliriz diyoruz.En basiti 1 Hafta öncesinden konu açma ile ilgili kural.Geliniyor uye olunuyor yada sahte uyelik kenarda duruyor ama destek için hoooop 4 konu ardındanda hemen destek.

Peki kısaca ne oluyor du forumda aktifliği olmayan bir kişi forumu istediği zaman gelip sömürebiliyordu.Şimdi ise konu açayımki en azından kampanya durumum olduğunda hemen destek isteyebileyim denilerekten kampanya açılabiliyor.Tabiki buda kesin bir çözüm değil ama en azından kampanyaların bütün forumla paylaşılmasına olanak veriyor..

Ayrıca site içi kampanyalar cok kısa zamanda mod tarafından açılacak neden derseniz artık hiç danışma yok vs yok açan açana sonra biz siliyoruz, bilen anlayan vermiyor ama bir çok arkadaşımızda oy vermiş oluyor.Ayrıca site içi kampanyalarda hediye konusunda garantör olmuyoruz buda var.

Dediğim gibi zaman içinde kuralalr gerekliliklerden değişecektir.

Yine diyorum sen forumda aktifken sıfır mesajlı kişilerin senle yarışmak istemsi ne kadar adil senin içinde forum içinde