Gönderen Konu: Destek Bilişim ve saçmalıkları  (Okunma sayısı 881 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı nesenes

• Acemi Kampanyacı
  • **
    • Persian Point Cats
Destek Bilişim ve saçmalıkları
« : 11 Eylül 2017, 12:47:45 »
Her ne kadar kampanyalarımiz ile bir ilgisi olmasa da ben başımdan geçen bu olayı paylasmak istiyorum. Olur da telefonunuz bozulursa asla bu firmaya tamire yollamayın.

3 ağustosta note 5 telefonum su dolu kovaya düştü. Bunun üzerine destek bilişim adlı firmaya yolladım tamir için. En fazla 800-1000 tl arası ücret bekliyorum bu arada, sıvı teması garanti dışı sayıldığı icin.  Neyse telefon gitti yaklaşık 1 ay boyunca orda kaldı. Daha sonra firma mesaj attı ekran ve anakart değişmeli diye. Gelen ücret ise 1700 tl. O fiyata tamir ettirmektense yenisini alırım dedim cihazı geri çağırdım. Daha sonra sosyal medyada bir telefon tamir servisine rast geldim. Durumu anlattım. Tamam siz getirin yapalım biz dediler ve destek bilişimin verdiği fiyata çok şaşırdılar. Telefonumu götürdüm incelediler ve ekran ile anakartın sağlam olduğunu sadece pil, şarj soketi ve ön kamera ile arka kameranın değismesi gerektiğini söylediler 400 tl ücret çıkardılar. Bu arada destek bilişim cihazımı tam olarak kapatıp göndermemiş ekranda hava kabarcıkları ve ictede birçok civatanın eksik olduğunu öğrendim.

Şu an destek bilişimin 1700 tl ücret çıkardığı fakat benim 400 tl ye tamir ettirdiğim telefonum ile yaziyorum. Olur da telefonunuz sıvı temasına maruz kalır kesinlikle destek bilişime göndermeyin. İşlerini çok bastan savma olarak yapıyorlar. Gönderdiğiniz telefon size parçaları eksik olarak, çizilmiş ya da ekran estetiği bozulmuş olarak geri dönebilir. Destek bilişime göndermektense herhangi güvenilir bir tamir servisine yollayınız hem paranız cebinizde, hemde telefonunuz daha güvende olur.
« Son Düzenleme: 11 Eylül 2017, 13:06:03 Gönderen: nesenes »
Only in madness do you find beautiful death?