Gönderen Konu: Markafoni  (Okunma sayısı 5470 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı sakaryazede

• Usta Kampanyacı
  • BAY İSTATİSTİK
Ynt: Markafoni
« Yanıtla #30 : 26 Ağustos 2017, 23:04:00 »
Linkleri görmeye yetkiniz yok. Kayit olun veya giris yapin

Markafoni yi 15 milyon dolara Select aldı. Birileri trollemiş, evet ekonomi harika  :) Haklılar, gemisini yürütene günlük güneşlik. Yazan arkadaşlar piyasanın durumunu yazmış, ben siyaset göremedim. Siz de (birilerini) savunmaya geçmeyiniz. Veri olarak Altın, Euro , Dolar ın ülkemizde son yıllarda ne kadar hızlı değerlendiğini görebilirsiniz. Yani paranız değersizleşmiş. 2013'de Euro 2,70 TL idi, şimdi 4,10 TL.

E ticaret te sahibinden.com pazarı ele geçirmek için, pazara adını vermek için yıllarca ücretsiz ilan özelliği ile vardı. Şimdi araba, ev, konut ilanlarında belli süreden sonra yayın için süresine göre para ödüyorsunuz.

E ticarette firmalar belli bütçelerle zaten öngördükleri birkaç yıl marka oluşturmak adına maliyetine hatta zararına faaliyet gösterirler. Neticede mesafeli satış, neden güvenip senden alsın. Dolandırılanların haddi hesabı yok.

Booking, wikipedia , paypal örneklerinde ülkemiz bürokrasisi hem siber suçlar, hem de vergi almak için bu firmalara "gelin türkiye'de ofis açın, biz de muhattap bulalım. Vergimizi alalım, bizim yasalarımızla siber suçları da cezalandıralım. Suçluların bilgilerini bize verin" diyor. Bunu yıllar önce Google a da, twitter a da söylediler. Siteleri kapatma noktasına getirdiler bile. Şöyle de düşünün bu firmalar neden Türkiye'ye geliyor, genç nüfusu olan internet kullanımı yüksek potansiyel müşteriler var. Bunun için geliyorlarsa Türkiye de neden bundan kazanmasın. Türkiye ofisi açan açıyor, uymayan da gelmiyor.
« Son Düzenleme: 26 Ağustos 2017, 23:19:56 Gönderen: sakaryazede »
Dimyat'a pirince giderken evdeki bulgurdan olma.

Çevrimdışı drbengu

• Usta Kampanyacı
  • Lippincott
« Yanıtla #31 : 27 Ağustos 2017, 21:44:43 »
iyi ki de geri geldi :) çok sevindim :*
bıktık trendyolun kazıklamalarından  ::)
500 liralık alısveriş yaparsın 3 taksite bile vade farkı alır.kargo ücretsiz olma şartları da fazla.
morhiponun da durumu ortada.batmaz çıkmaz boyner var arkasında ancak çok sorunlu bir site.
günahımı alan kim varsa,hakkımı helal etmiyorum..

Çevrimdışı OTELCi

• Usta Kampanyacı
  • ''Use, what you have ; Do, what you can"
« Yanıtla #32 : 27 Ağustos 2017, 23:28:59 »
Kimsenin birilerini savunduğu yok Linkleri görmeye yetkiniz yok. Kayit olun veya giris yapin . Ekonomimiz çok iyi; herkes bizi kıskanıyo demek nasıl birilerini elestirmek olmuyorsa; ekonomi düzeldi demekte savunma değildir. Ben doğruysa doğru derim yanlışşsada yanlış. Kimse benim babamın oğlu değil.
Ekonomi konusacaksak fitch den, Tokyo Borsasından  girer Fed den;Newyork borsasından çıkarım emin ol.Ama bu memeleketin üstünde ekonomik ambargolar uygulandığını da görmezden gelmeyelim.

Şimdi ben esnafım kardeşim. Bana kalsa bunların alayı kapansın. Çünkü çoğu  vergi  kaçırıyor yada faturasız mal gönderiyor.  Google Twitter  Aliexpress n11 vs vs  uzar gıder kaçı bu memlekete vergisini ödüyor.
Piyasada daralma var; doğru. Tabana indikçe bunu daha çok hissediyoz doğru. Millete parada var. Doğru. Tatilinede gidiyor ; çifter çifter arabada alıyor. Doğru.
Ama ekonomik daralmanın  asıl sebeblerinden biride nakit/likidite sıkıntısı.
Şöyleki bu siteler içki sigara ve uyusturucu dışında herşeyi satıyor. Bunlardan arta kalan müşteriyide sokağa çıkar çıkmaz bim a101 şok  Carrefour ve Migros topluyor. Küçük esnafada bişey kalmıyor. Adamlar sADECE gıda ürünü satsa neyse; Sandalyede satıyor, terlikte, tencerede, elbisede, parfümde, ayakkabıda Hırdavatta vs vs Ben şuan şarküteri işletiyorum Mağazam ın yanında Bim var. Adamlar paraya para demiyor. Yasadığım şehir Aksaray. Bim in nerden baksan 35-40 şubesi vardır. Günlük ortalama ciroları 8-10 bin arası. Şöyle bir matematik  yapalım. 35 mağaza X Günlük 8,000 x 30 gün... = 8,5 Trilyon...  1 ay için iyi para... Bu sadece Bim inki...3 er trilyonda şok a 101 migros  ve carrefour için koy= yuvarlak hesap 35 Trilyon. Yerel marketleri saymıyorum bile. Ki bu gibi mağazalar yüklü alım yaptığı için malı öldü fiyatına alıyor. Onuda not olarak yazalım. Sen bu 35 TrİLYONU AKSARAY piyasasına bi sal bakalım. Esnafı deli eder deli... herkesin dükkanı bayram eder.Büyük şehirleri saymıyorum bile. Ben süt satarım senden elbise alırım. sen elbişse satarsın diğerinden tencere alırsın; herkes gemisini yürütür. ama parayı bu mağazalarda ve netteki mağazalarda toplasan büyük market ve online siteler dahil 20 markayı geçmez; NE SANA Bİ FAYDASI OLUR NEDE BANA.... adam 3 kişiyle aylık 300 milyar iş yapıyor ben 3 kisityle 50 milyar zor yapıyom. Haliyle rekabet olmayınca küçük esnaf batıp gidiyor. Şimdi Sorarım size Allasen Markafonide kaç kişi çalısıyordur... Toplasan 100 kişi. var mı ötesi. yarısıda asgaridir bunun emin ol... Şimdi Markafoni/Bim/N11 mi batsın ; YOKSA 10,000 veya 100,000  TANE ESNAF mi?  (kaç hanenin sebeplendiğini de düşün) 1 adam mı( arap veya amerikalı veya çinli)  köseyi dönsün yoksa 100,000 adam mı? 3 tane siteyle memleketin ekonomisi batıp çıkacaksa biz bosuna yaşıyoz kardeşim burda.Vergi deyip geçme o kadar yattığı yerden(bi kısmı hariç) maas alan memurun, işcinin, öğretmenin, nerdeyse bedava aldığın sağlık hizmetlerinin parası neyle ödeniyor. Markafoni mi ödüyor n11 mi yoksa.
Uzun lafın kısası bu tartısma uzar gider, canımızı sıkar. Bos ver en iyisi...
ÇEVREMİZDEKİ ESNAFA (vergi kaçırmayan) SAHİP ÇIKALIM.... Ben bunu der bunu bilirim.
« Son Düzenleme: 27 Ağustos 2017, 23:33:16 Gönderen: OTELCi »

Çevrimdışı sakaryazede

• Usta Kampanyacı
  • BAY İSTATİSTİK
« Yanıtla #33 : 28 Ağustos 2017, 11:22:36 »
Linkleri görmeye yetkiniz yok. Kayit olun veya giris yapin dostum bahsettigin konular kapitalizm ve kuresellesme ile alakali. Su an eskiden orta esnaf olan kisiler yada cocuklari dukkanlari is yapmayinca bu buyuk sirketlerde calisiyor yada alt tedarikcilerinde calisiyor. Yada aile sirketi diyecegimiz arabaci orta esnaf takimi bitiyor. Yeni is modelleri ciktikca klasik ticaret yapan orta sinif yok oluyor.

Ancak bahsettigimiz bu da degil, dikkat edersen Fransiz Carrefour Sabancilara hisseleri devredip kacti, Bestbuy , Electroworld, Praktiker kacti. Sabanci Carrefour u almak icin Dia yi Sok a satti, Ispanyol Dia Turkiye de kalmak icin caba sarfetmedi, onlar da topuk. Yani buyukler de gidiyor. Son 2-3 yildir Turkiye ye gelen yapanci perakende sirketi var mi ? Cikis var yeni marka yok. Bu da bir gostergedir, yabanci yatirima gelmiyor.

Ben makro anlamda konusuyorum, tabii ki gemisini yuruten yurutuyor, Allah (C.C.) daha versin.

Iyi bayramlar
« Son Düzenleme: 28 Ağustos 2017, 11:23:59 Gönderen: sakaryazede »
Dimyat'a pirince giderken evdeki bulgurdan olma.

Çevrimdışı OTELCi

• Usta Kampanyacı
« Yanıtla #34 : 28 Ağustos 2017, 12:47:08 »
Linkleri görmeye yetkiniz yok. Kayit olun veya giris yapin  tespitlerin güzel. Haklisin sende kardesim. Dedigim gibi bu konu uzar gider. Sonumuz hayir olsun diyelim. İyi bayramlar

Çevrimdışı klewx

• Usta Kampanyacı
« Yanıtla #35 : 29 Ağustos 2017, 19:28:40 »
Amazon çok yakında Türkiye'de ticarete başlıyor,
bir aptala verilecek en güzel cevap susmaktır,

Çevrimdışı OTELCi

• Usta Kampanyacı
« Yanıtla #36 : 29 Ağustos 2017, 23:07:18 »
Ofis acacaklarını bugun biyerde okumustum

Çevrimdışı sanko86

• Usta Kampanyacı
  • Şükürler olsun....
« Yanıtla #37 : 30 Ağustos 2017, 00:14:34 »
Ofis acacaklarını bugun biyerde okumustum

ofis açıldı hatta şirket beşiktaşta.
Ne kadar yükselirsen, uçmayı bilmeyenlere o kadar küçük görünürsün.
 Nietzche

Çevrimdışı Maviyus

• Yeni Kampanyacı
  • *
« Yanıtla #38 : 30 Ağustos 2017, 01:19:56 »
Trtye odedigimiz aylik 400 trilyonumuz oldugu halde euro basi alip gidiyor. Hala vergimi diyorsunuz. Gariban disaridan urun almis onada laf etmeyin. :)  o  kacan ufak vergiler figuran onunla ekonomi kalkinmaz.ulke icindeki kobilerin onunu beslemek lazim . İcimizde amazobda.cikar aliexpresde. Sadece biraz zengininzengin yapma felsefesini birakmak gerek. Amac esit standartlarda yasamak. Giyim alisvetis, odedigin para. Ne yazikki ucurumlar var. Bu yuzden su dediklerim olursa. Kampanya sitelerine gerek bile kalmaz. Durum içsel gozumuz . akilli adamlar lazim. Yurt disindan fidan ithal eden ulkeyiz biz :D