Gönderen Konu: Sağlık sigortası ve doktor şikayeti  (Okunma sayısı 941 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı nesenes

• Acemi Kampanyacı
  • **
    • Persian Point Cats
Sağlık sigortası ve doktor şikayeti
« : 16 Ocak 2017, 00:11:47 »
Merhaba arkadaşlar ben aslen kıbrıs vatandaşıyım haliyle annem babamda öyle. Denizlide üniversite kazandığım için 4 yıl önce türkiyeye geldim ve tc kimliği çıkarttım. Fakat ailemin tc kimliği yok. Ve 4 yıldan sonra ilk kez hastaneye yolum düştü dişim çok fena ağrıyordu gittim agiz ve dis sagligi hastanesinin aciline saglik sigortam olmadigi icin ve babamda vatandaş olmadigi icin 14 tl ödeyip muayene olabilecegimi söylediler tamam dedim ödedim kontrole girdim fakat o nasıl bir kötü davranmak sanırsınız doktorun eşini dostunu öldürdüm. Ağrıyan disimi gösterdim bayan doktora ağzımı açar açmaz dişime vurmasıyla irkildim sanki duvara çivi çakıyor... tamam kapat agzini gündüz gelir parani öder röntgen çektirir öyle gelirsin karşıma diyor. Zaten dişim ağrıyor 65 tl taksi parası ödeyip gelmişim gecenin bi yarısı bide dişime aynanın arka kısmıyla vurup dahada çok ağrıttı ilaç bile yazmadı bide böyle laflar söylüyor çok sinir oldum.  Şimdi benim sorum şu nereye şikayet edebilirim doktorun bu davranışını ve ben öğrenci olduğum için sağlık sigortam olmak zorundamı kontrole gitmem için yani sürekli para ödeyip mi doktora gözükeceğim ben? Eğer öyleyse ne anladım ben devlet hastanesinden, özel hastanede kontrole gitmek daha mantıklı değilmi? Yabancı ögrencilere devlet hastane kontrollerinde ücretsiz hak tanımıyormu, ki kaldıkı tc kimliğim bile var çift vatandaşım. Lütfen biri beni aydınlatsın bu konularda.
Only in madness do you find beautiful death?

Çevrimdışı alucra

• Deneyimli Kampanyacı
Ynt: Sağlık sigortası ve doktor şikayeti
« Yanıtla #1 : 16 Ocak 2017, 02:44:00 »
Sağlık Bakanlığı: Alo 184
Hayatta en değerli olan zamandır. Kime hediye ettiğine dikkat et.

Çevrimdışı sakaryazede

• Usta Kampanyacı
  • BAY İSTATİSTİK
Ynt: Sağlık sigortası ve doktor şikayeti
« Yanıtla #2 : 23 Ocak 2017, 21:45:39 »
Hoşgeldiniz Türkiye'ye. Diş konusunda SSK Hastaneleri nde kötü tecrübesi olan çok arkadaşım var, ben de dahil. Bostancı Köprüsü'nde taşınan / kapanan Ağız Diş Hastanesi tartarları temizleyeyim derken kancayı dudağıma şişledi, neredeyse dudağımı yırtacaktı. Doktor Hanım da panik oldu, korktu paketledi beni. 15 dk kanamadan bayılmamak için tek başıma direndim. Çok kötüydü. Özel sağlık sigortaları da Türkiye de genelde diş tedavilerini ve gözlüğü kapsamaz. Parayı ekstra verirseniz kapsar.
En iyisi etrafa sorup iyi bir özel dişçi muayenehanesi bulup orada tedavi olmak. Parasını verip insan gibi muamele görürsünüz.

Linkleri görmeye yetkiniz yok. Kayit olun veya giris yapin

Fiyat listesi yukarıda, özel malzeme kullanmazlarsa sanırım bu fiyatlarla tedavi etmeleri gerekiyor.
Dimyat'a pirince giderken evdeki bulgurdan olma.