Gönderen Konu: İlk youtube videom. Yorumlarınız benim için önemli  (Okunma sayısı 2910 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı admin

• Forum Yöneticisi
  • Usta Kampanyacı
    • Her Gün Kampanya
Oğlum youtube'da bir sürü saçma video izliyordu. Videoların izlenme sayılarına bakıyorum 3-5 milyon izlenen video var. Uzun zamandır "Bunda ne var ben de yaparım" diye düşünüp vakit bulamıyordum.
Dün oğlumun erken uyumasını fırsat bilip 6 tane video çektim. İlk videoyu da yükledim.

Sizlerin yorumu benim için önemli. Video sizce nasıl olmuş? Neler olmalı ya da olmamalı?

Linkleri görmeye yetkiniz yok. Kayit olun veya giris yapin

Herkese şimdiden teşekkür ederim

Edit: video sayısı 21 oldu :)
« Son Düzenleme: 11 Ocak 2017, 14:57:26 Gönderen: admin »
------>Linkleri görmeye yetkiniz yok. Kayit olun veya giris yapin

Çevrimiçi sanko86

• Usta Kampanyacı
  • Şükürler olsun....
Ynt: İlk youtube videom
« Yanıtla #1 : 05 Ocak 2017, 09:40:43 »
Çok keyifli olmuş fakat tek elle değilde sabit kamera ile iki el yardımı ile kurgulama yapılsa ve arada seslendirme yapılsa daha iyi olur.
Ne kadar yükselirsen, uçmayı bilmeyenlere o kadar küçük görünürsün.
 Nietzche

Çevrimdışı admin

• Forum Yöneticisi
  • Usta Kampanyacı
    • Her Gün Kampanya
Ynt: İlk youtube videom
« Yanıtla #2 : 05 Ocak 2017, 09:49:02 »
tripod siparişi verdim aslında ama henüz gelmedi. Sonraki videoları tripod ile çekmeyi düşünüyorum.
Seslendirme konusunda da emin değilim. İngilizce olursa daha geniş bir kitleye hitap eder gibi geliyor.

Çevrimdışı pamukseker

• Usta Kampanyacı
  • Sabır şükür,dua açar her kapıyı
Ynt: İlk youtube videom. Yorumlarınız benim için önemli
« Yanıtla #3 : 05 Ocak 2017, 11:05:52 »
Beğendim güzel olmuş,sabit  çekim daha güzel olur sanki ama böylede doğal keyifli grünüyor.Seslendirme olayına gerek yok bence . Birde arama çubuğunda çıkacak şekilde başlık daha detaylı(türkçeside mesela)  olursa daha çok tıklanır gibi geldi.
Kaf dağı kadar yüksekte oIsan da, kefene sığacak kadar küçüksün. Unutma! Her şeyin bir hesabı var üzdüğün kadar üzüIürsün..

Çevrimdışı eyefive

• Usta Kampanyacı
« Yanıtla #4 : 05 Ocak 2017, 11:21:38 »
@admin bende sizin gibi youtubede kanal açmayı uzun zamandır istiyorum.çokta konsept araştırması yaptım.fakat farklı birşeyler bulmak lazım.yada yapılan bir şeyi farklı bir konsepte sunmak. yaza doğru kısmetse yapacağım var kadamda dolu proje. bende biraz ekrana çıkma fobisi var.resimli videolu kampanyalara bu yüzden katılmıyorum.tipsiz biride değilim ama var işte böyle bir fobim  :D

@admin gelelim sizin video olayına. öncelikle sadece ingilizce başlıklı yazı dikkat çekmez.yanına yada parantez içinde türkçesini yazmalısınız. çoçuklu videolarda ürün tanıtımını fiyatını nerden alınabileceğini yazmalısınız.bunu yapmıyorsanız o çoçuğun yüz ifadesi olarak çok sevimli bir varlık olması lazımki popüleritesi olsun  :D yada ikiside olsa fena olmaz.

çocuk kaç yaşında bilmiyorum ama bence videoda çocukta kullandığı sevdiği şeyleri yorumlasın.onu izleyen evebeynler ve çocuklar etkilenebilir takip konusunda. ama çocuğun tutuğu takımla ilgili paylaşım yapmayın formalar felan varsa odada kaldırın.her çocuk futbol delisi olmasın farklı görünün  :D

video kalitesi fena değil. kulladığınız her ürünü her detayı paylaşın.kamera markası tripod ve kaç megapixel .hangi konumda çektiğiniz felan
DÜNYA-AHİRET MADDİ-MANEVİ BOL RIZIK İÇİN  TESPİH:LA İLAHE İLLA ENTE YA HANNAN YA MENNAN YA BEDİAS SEMAVATİ VEL ARDI YA ZEL CELALİ VEL İKRAM

Çevrimiçi sanko86

• Usta Kampanyacı
  • Şükürler olsun....
« Yanıtla #5 : 05 Ocak 2017, 11:28:10 »
Videolarda çocukların yer alması dikkat çekiyor ama ne kadar doğru tartışılır :)
Ne kadar yükselirsen, uçmayı bilmeyenlere o kadar küçük görünürsün.
 Nietzche

Çevrimdışı admin

• Forum Yöneticisi
  • Usta Kampanyacı
    • Her Gün Kampanya
« Yanıtla #6 : 05 Ocak 2017, 11:28:19 »
Çocuk 2 yaşında, video çekmek için uyumasını beklemem gerekiyor :)
Değil videosu, sosyal medyada fotoğrafı bile yok. Sosyal medya fobisi bizde de ailece olduğundan foto, video eklemiyoruz pek.
Başlık konusunda haklısınız sanırım ikisini birden yazayım. Açıklamaya yazdım ben aslında ama yeterli değil sanırım. Aslında hedef kitlem okuma bilmeden resimlere bakarak tıklayan çocuklar olduğu için başlığı çok önemsememiştim.

Çevrimdışı nesliyaren

• Usta Kampanyacı
  • Allah hikmeti dilediğine verir.
« Yanıtla #7 : 05 Ocak 2017, 11:33:42 »
Başlamak bitirmenin yarısıdır. Bundan sonra her videoda her seferinde geliştireceğinize eminim. Videoları yayına koymadan önce tekrar tekrar izleyerek Ufak tefek detayları siz de yakalarsınız. Tripod şart zaten almışsınız da :) Yolunuz açık olsun. Tutarsa ben de 7 aylık oğlumla yaparım belki  ;D
Demek ki, zorlukla beraber bir kolaylık var.
Evet o zorlukla beraber bir kolaylık var!

Çevrimdışı eyefive

• Usta Kampanyacı
« Yanıtla #8 : 05 Ocak 2017, 11:36:15 »
Çocuk 2 yaşında, video çekmek için uyumasını beklemem gerekiyor :)
Değil videosu, sosyal medyada fotoğrafı bile yok. Sosyal medya fobisi bizde de ailece olduğundan foto, video eklemiyoruz pek.
Başlık konusunda haklısınız sanırım ikisini birden yazayım. Açıklamaya yazdım ben aslında ama yeterli değil sanırım. Aslında hedef kitlem okuma bilmeden resimlere bakarak tıklayan çocuklar olduğu için başlığı çok önemsememiştim.

birde adsenseya bağlayın para gelsin  :D videolara yazı yazmayı biliyorsanız çok iyi olur.altyazı felan.fontsal efekt. işitme kaybı olan insanlar için ayrıca sosyal hizmette yapmış olursunuz. 2 yaşındaki çocuk konuşur bence  :D

DÜNYA-AHİRET MADDİ-MANEVİ BOL RIZIK İÇİN  TESPİH:LA İLAHE İLLA ENTE YA HANNAN YA MENNAN YA BEDİAS SEMAVATİ VEL ARDI YA ZEL CELALİ VEL İKRAM

Çevrimdışı admin

• Forum Yöneticisi
  • Usta Kampanyacı
    • Her Gün Kampanya
« Yanıtla #9 : 05 Ocak 2017, 12:28:06 »
Adsense ekledim. Videoya bir bakayım dedim, trivago reklamı çıktı. Sevinsem mi üzülsem mi bilemedim :)