Gönderen Konu: Virüs arkadaşlar acil yardım  (Okunma sayısı 1584 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Helen

• Usta Kampanyacı
Virüs arkadaşlar acil yardım
« : 27 Aralık 2016, 23:56:51 »
Kampanyalar için girdiğim bir yerden bulaştı sanırım çünkü pc yi başka bişey için kullanmıyorum.
HP probook 4535 S model bilgisayarım. Masa üstü belgelerim vs kayboldu. denetim masasına giremiyorum. başlat menüsünde herhangi bir yere girmeye çalıştığımdaysa hata alıyorum , kısayollar çalışmıyor . masa üstündeki klasörlerdeki resimlerime girmek istiyorum fakat klasöre tıkladığımda ofis belgesi açıyor.  regedit ya da başlat çalıştırdan herhangi bişeyi çalıştıramıyorum. Antivirüs falan demeyin çünkü internetten hiç bir virüs sitesine giremiyorum önüme bağlantı hatası sayfası geliyor..

yani kısacası bilgisayarda hiç bir işlem yapamıyorum. sadece şu an internete girebiliyorum. tüm resimlerimi bilgisayarda açamasam da bir mucize olmuş gibi upload edebiliyorum... Yandex disk e atıyorum hepsini..

Sanırım sabaha kadar upload etsem bitiremicem...

Harici hdd almamak gibi büyük bir aptallık yaptım malesef ki  ???

Bu konuda bir bilgisi olan ya da başına gelen var mı ? ya da virüsün ismini bilen ?

Yardımcı olabilir misiniz ? En azından resimlerimi alsam yeter  :(

Çevrimdışı Smile

• Usta Kampanyacı
Ynt: Virüs arkadaşlar acil yardım
« Yanıtla #1 : 28 Aralık 2016, 00:00:47 »
4-5 sene önce benzer bi virüs yemiştim. Hiçbişey yaptırmıyordu bir ödeme ekranı vardı, ordan ödeme yapın veya kod girin düzelsin tarzı bişey vardı. İnternetten kod bulup hallettim, sonra da hiç karşılaşmadım.

Bilgisayarın saatini tarihini kontrol et, sonrasında başka pcden atma imkanın varsa şunu indir tarar. İşe yarayabilir.

Linkleri görmeye yetkiniz yok. Kayit olun veya giris yapin

Çevrimdışı nesliyaren

• Usta Kampanyacı
  • Allah hikmeti dilediğine verir.
« Yanıtla #2 : 28 Aralık 2016, 00:02:09 »
teknik konuda fikrim yok ama başka bir cihazda arama yapıp; aynı duruma ait çözüm bulursanız kendi bilgisayarınızda adım adım deneyin derim ?
Benim başıma da virüs gelmişti, bu şekilde format attım 3 günlük laptopa (Y)
Demek ki, zorlukla beraber bir kolaylık var.
Evet o zorlukla beraber bir kolaylık var!

Çevrimdışı Helen

• Usta Kampanyacı
« Yanıtla #3 : 28 Aralık 2016, 00:21:24 »

teknik konuda fikrim yok ama başka bir cihazda arama yapıp; aynı duruma ait çözüm bulursanız kendi bilgisayarınızda adım adım deneyin derim ?
Benim başıma da virüs gelmişti, bu şekilde format attım 3 günlük laptopa (Y)

Şu an aktif internet kullanabiliyorum. her türlü siteyi gezdim fakat regedit e giremediğim için ve antivirüs yükleyemediğimden dolayı hiç biri işe yaramıyor... Başka bilgisayara şu saatte ulaşma şansım yok malesef ki :( Format atılsın ok ! ama resimlerimi almadan hayatta vermem bu pc yi ...

sözüm , nişanım , düğünüm kızımın doğumu her anı bu pc de.. Hatta rahmetli babamın fotoğrafları :( yani kısacası kaybetmeyi göze alamayacağım  çok şey var :(

Çevrimdışı Helen

• Usta Kampanyacı
« Yanıtla #4 : 28 Aralık 2016, 00:25:07 »
4-5 sene önce benzer bi virüs yemiştim. Hiçbişey yaptırmıyordu bir ödeme ekranı vardı, ordan ödeme yapın veya kod girin düzelsin tarzı bişey vardı. İnternetten kod bulup hallettim, sonra da hiç karşılaşmadım.

Bilgisayarın saatini tarihini kontrol et, sonrasında başka pcden atma imkanın varsa şunu indir tarar. İşe yarayabilir.

Keşke başka pc ye ulaşma şansım olsa inanın kesinlikle ilk yapacağım şey virüs taratmak değil resimlerimi almak olurdu..

Ama zaten adwcleaner pc de yüklüydü.. ama dediğim gibi exe uzantılı hiç bişey kalmadı pc de.. Resmen çöle döndü pc..  heryer bembeyaz tüm kısayollar.. ve hiç birisi çalışmıyor belki akıllılık edip flash belleklerimden birisinde antivirüs atmış olsaydım işe yarardı :(  Belki de yaramazdı çünkü belgelerimi bırakın çalıştır kısmına C: yazdığımda bile çalıştırmıyor pc.. sadece ufal bir açık bulabildim de crome açabildim..

Resimlerimi upload eder etmez formata göndericem pc yi galiba :(
« Son Düzenleme: 28 Aralık 2016, 00:26:22 Gönderen: Helen »

Çevrimdışı nesliyaren

• Usta Kampanyacı
  • Allah hikmeti dilediğine verir.
« Yanıtla #5 : 28 Aralık 2016, 01:30:53 »
Sabah format dosyalarına bakar size yazarım.  Bu arada tel ya da tablette araştırma yapamaz mısınız, ? Ayrıca Windows 8 ve üzeri pc lerde hiçbir dosya wilibmeden format atılıyor.
Demek ki, zorlukla beraber bir kolaylık var.
Evet o zorlukla beraber bir kolaylık var!

Çevrimdışı Helen

• Usta Kampanyacı
« Yanıtla #6 : 28 Aralık 2016, 03:16:08 »
Sabah format dosyalarına bakar size yazarım.  Bu arada tel ya da tablette araştırma yapamaz mısınız, ? Ayrıca Windows 8 ve üzeri pc lerde hiçbir dosya wilibmeden format atılıyor.

7 home premium kullanıyorum ben... Araştırdım karşıma Linkleri görmeye yetkiniz yok. Kayit olun veya giris yapin
çıktı bendeki sorunlara benziyor..

Ama dedğim gibi başka bir bilgisayara ihtiyacım var.. Ve şu an bu mümkün değil sabah eşim iş yerinde bakar umarım öyle olursa belki flash a atıp toparlama söz konusu olabilir. Şimdilik yandex disk ten 100 gb ı 2 dolara satın aldım dosyalarımı oraya yüklüyorum...

Çevrimdışı alucra

• Deneyimli Kampanyacı
« Yanıtla #7 : 28 Aralık 2016, 06:22:59 »
antivirüs programı ne kullanıyorsunuz
Hayatta en değerli olan zamandır. Kime hediye ettiğine dikkat et.

Çevrimdışı Helen

• Usta Kampanyacı
« Yanıtla #8 : 28 Aralık 2016, 10:00:49 »
antivirüs programı ne kullanıyorsunuz

avast yüklüydü .. Sanırım pek işe yaramamış.. ayrıca Combofix , hijack adwcleaner vs de vardı

Çevrimdışı alucra

• Deneyimli Kampanyacı
« Yanıtla #9 : 28 Aralık 2016, 10:28:48 »
Garanti hesabınız varsa lisanslı webroot  yükleyebilirsiniz ücretsiz  geçmiş olsun
Hayatta en değerli olan zamandır. Kime hediye ettiğine dikkat et.