Gönderen Konu: Yaş mama önerisi? (Kedi)  (Okunma sayısı 1502 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı nesenes

• Acemi Kampanyacı
  • **
    • Persian Point Cats
Yaş mama önerisi? (Kedi)
« : 04 Mayıs 2016, 18:00:43 »
Kedilerim için yaş mama arıyorum ve malum şeker,tuz,tahıl gibi içerikler içermeyecek yaş mamalara bakıyorum. Kuru mama olarak nd ile besliyorum. Sızin önermek istediğiniz yaş mamalar varmı şeker tuz ve tahıl içermeyen. Mümkünse market mamalarını yorum olarak yazmayalım kalitesiz ve kötü içeriklere sahipler. Bozita kullanan varsa yorum bekliyorum?
Only in madness do you find beautiful death?

Çevrimdışı GÜLÇİN21

• Usta Kampanyacı
Ynt: Yaş mama önerisi? (Kedi)
« Yanıtla #1 : 11 Mayıs 2016, 17:31:34 »
ben hills somonlu kullanıyorumyaş mamada severek yıyor sımdılık :)
Demin fırına gittim. Fırıncı, ekmek sıcak diye eliyle zıplata zıplata getirince "Utanmıyormusun milletin ekmeğiyle oynamaya" deyip kaçtım. :D

Çevrimdışı eyefive

• Usta Kampanyacı
« Yanıtla #2 : 11 Mayıs 2016, 17:40:51 »
eğer vaktiniz ve imkanınız varsa internetten araştırıp kendiniz doğal mama hazırlayabilirsiniz. google çeviriden yola çıkaran malzeme listesini çevirseniz bile yeterli.

mesela ben 1 kilosu 1 liraya tavuk boyunu alıyorum öyle veriyorum bayılıyorlar.

aynı prensipten yola çıkarak annem izin verse her hafta 5 kilo boyun alıp ( 5 lira ) düdüklüde haşlayınca et pamuk gibi yumuşuyor boyun kemiklerinden kendi ayrılıyor. sonra suyunu atmıyorsun. içine ekmek doğrayıp, işte kedilere yararlı sebzeleride ekleyip blenderden geçirip mama yapabilirsin.

artanı dondurucuya koyup mama zamanı çıkararak verebilirsin.

ben bunu aslında kazana koyup 1 aylık mamayı tek seferde böyle yapmayı düşünüyorum ama annem izin vermiyor  :D
DÜNYA-AHİRET MADDİ-MANEVİ BOL RIZIK İÇİN  TESPİH:LA İLAHE İLLA ENTE YA HANNAN YA MENNAN YA BEDİAS SEMAVATİ VEL ARDI YA ZEL CELALİ VEL İKRAM

Çevrimdışı cangz

• Usta Kampanyacı
« Yanıtla #3 : 11 Mayıs 2016, 17:55:02 »
Ben Champion-Felix-Dr.Clauder's kullanıyorum.
Veteriner av hayvanı almamı söyledi.Av hayvanları çok pahalı olmasına rağmen konserve de tavukla aynı fiyat neredeyse bu da katkılı olduğunu gösteriyormuş.

Çevrimdışı nesenes

• Acemi Kampanyacı
  • **
    • Persian Point Cats
« Yanıtla #4 : 11 Mayıs 2016, 18:03:15 »
Evet bende kendim yaş mama yapıyorum haftada 1 zaten yağsız etten. champion un içeriğinde tahıl felixinde şeker var bu yüzden tercih etmiyorum onları. Bozita sipariş etmiştim bugün geldi bi de onu deniycem.

Çevrimdışı balca

• Usta Kampanyacı
  • ömer ali-meltem hazan
    • blogum:=)))
« Yanıtla #5 : 11 Mayıs 2016, 18:28:31 »
yenı kedım oldu benım de...ama halen wc sorununu cozemedık...cok da mınık oldugundan ne yapacagımı da bılmıyorum netten okuya okuya bakıyoruz hayvana...durum kotu :P not aldım bıraz buyusun bu mamaları fılan verırım
Linkleri görmeye yetkiniz yok. Kayit olun veya giris yapin tıklasanız yeter

Çevrimdışı nesenes

• Acemi Kampanyacı
  • **
    • Persian Point Cats
« Yanıtla #6 : 11 Mayıs 2016, 19:05:07 »
Yavru kediye önerebileceğim bazı şeyler var ve eminim çok sevcektir. Gimcat yada gimpet kedi  pudingi ve beaphar multivitamin paste mamaya ek bunlarıda verirseniz etkisini goreceksiniz. Kedilerin vücutları taurin üretmiyor  ve taurine ihtiyaçları var mama alırken taurin içeren mamalarıda tercih ediniz.