Gönderen Konu: Az bilinen gelmiş geçmiş efsane ürünler,  (Okunma sayısı 42127 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı klewx

• Usta Kampanyacı
Ynt: Az bilinen gelmiş geçmiş efsane ürünler,
« Yanıtla #40 : 24 Mayıs 2015, 11:43:48 »
center fresh,big babol Türkiye ye 1986 yazında girdi o zamanlar big babol tekli kulaklı şeker
ambalajında ve üstü pudralıydı muz aromalı yine silindir şeklinde çikita adında içinden harf
çıkartmaları çıkan yerli bir sakız satıştaydı o yıl ve tadellenin taklidi mavi ambalajlı akelle hiç bir
zaman tutunamadı ve 86 larda teneke üzerine kağıt yapıştırma ambalajlı ülker in 5 kg dökme
kremalı,finger,petibör büskivileri vardı kg ile satılırdı köy ve kasabalarda yaygındı sevilirdi,
bir aptala verilecek en güzel cevap susmaktır,

Çevrimdışı sarılacivert

• Acemi Kampanyacı
  • **
« Yanıtla #41 : 24 Mayıs 2015, 16:28:16 »
HALLS....

Çevrimdışı turuncu993

• Usta Kampanyacı
« Yanıtla #42 : 24 Mayıs 2015, 16:47:09 »
Kutusunda inek resmi olan bi peynir vardı...Hollanda peyniriydi galiba...çok güzeldi ya.hiçbiyerde yok şimdi.bilen varmı ? tuzlu beyaz peynirdi...böyle kutusu süt kutusu gibiydi onun küçüğü yani :)
Şans gel bana gel bana gel bana...

Çevrimdışı klewx

• Usta Kampanyacı
« Yanıtla #43 : 24 Mayıs 2015, 19:03:38 »
Linkleri görmeye yetkiniz yok. Kayit olun veya giris yapin
Kutusunda inek resmi olan bi peynir vardı...Hollanda peyniriydi galiba...çok güzeldi ya.hiçbiyerde yok şimdi.bilen varmı ? tuzlu beyaz peynirdi...böyle kutusu süt kutusu gibiydi onun küçüğü yani :)
mavi paketli sağ tarafında sırıtan bir inek olan peynirse avrupa daki türk exportlarında
satılan helal sertifikalı happy cow olabilir hollanda da export işi yapan akrabalarım var 3 kez
bu peynirden getirdiler ama sıradışı bir lezzeti yok bunun,
« Son Düzenleme: 24 Mayıs 2015, 19:04:50 Gönderen: klewx »

Çevrimdışı catpat07

• Forum Moderatörü
  • Usta Kampanyacı
« Yanıtla #44 : 25 Mayıs 2015, 01:07:29 »
Ben de bi bakkalda cino buldum 25 kuruştu 20 tabe kalmış hepsini aldım kuzenlerle çocukluğumuzu yaşadık :) şimdi öğrenciler ben bitiriyorum diye benden önce atlayıp alıyorlar iş rekabete dönüştü çünlü ben alınca kaç tane varsa hepsini alıyorum :)) pırtakallısı ve büyük boyu çıkmış
:)

Çevrimdışı klewx

• Usta Kampanyacı
« Yanıtla #45 : 25 Mayıs 2015, 09:39:35 »
Linkleri görmeye yetkiniz yok. Kayit olun veya giris yapin
Geçen bakkalda Cino buldum....hemen 10-15 tane aldım.. iş yerinde herkes çok sevindi...
CİNO candır yaaaa....
yumiyum- tipi tip ve turbo sakız. hele bide içinden araba çıkanlardan olursa... oyy oyyy
Ulan yaşlanmışız yaaa....
88 lerin idealist sümüklü kızları love is şıpsevdi sakızı ile hayallere dalıp ders kitabı arasında
bu sakızın klasik sloganlarını biriktirdiler ileride kuracakları mutlu yuvanın hayaliyle...bu kızların
bazıları bilinir bazılarının çeyizi sarardı malesef  :) turbo dan önce bi-bip sakızı vardı red-kit
sigara sakızla ve ya vampir dişle teneffüslerde artistlik yapmanın cezası sınıftan 1 ders kovulmaktı,
« Son Düzenleme: 25 Mayıs 2015, 09:50:36 Gönderen: klewx »

Çevrimdışı sarılacivert

• Acemi Kampanyacı
  • **
« Yanıtla #46 : 25 Mayıs 2015, 18:10:07 »
sanırım bide 1992 de piyasaya girmiş olan WALL adlı sakız vardı...hatta reklamı falan vardı...reklamındaki çocuk ''MATEMATİK YENİ BİR DETERJAN MI''?..diyordu..sakız aman aman bir sakız değildi ama asıl olayı zaten ambalajından çıkan duvar yazılarıydı...

Çevrimdışı davidof

• Usta Kampanyacı
« Yanıtla #47 : 25 Mayıs 2015, 19:19:28 »
Kokonegro diye bir bisküvili çikolata hatırladım şimdi...
Çocukluğumda sattığım kısaca 'şanstali' dediğimiz çikolata gofret Kazandıran oyun vardı,markasızdı herhalde...
« Son Düzenleme: 25 Mayıs 2015, 19:41:56 Gönderen: davidof »
İnsan mı paraya bağlı, para mı insana bağlı? Bu, insana bağlı "Özdemir Asaf"

Çevrimdışı klewx

• Usta Kampanyacı
« Yanıtla #48 : 27 Mayıs 2015, 23:23:43 »
95 yıllarında terrys çikolata üretimi orange isminde portakal şeklinde dilim dilim turuncu jelatin
sargılı kuru portakal ve çikolata lezzetini buluşturan bir çikolata vardı 1-2 sezon satışta kaldı
biraz pahalıydı ama güzel lüks bir çikolataydı  :)

Çevrimdışı mavilim

• Usta Kampanyacı
« Yanıtla #49 : 29 Mayıs 2015, 14:36:35 »
efsane ürün olmasa da oralet vardı bir zamanlar renk renk