Gönderen Konu: Az bilinen gelmiş geçmiş efsane ürünler,  (Okunma sayısı 42928 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı lavinya

• Usta Kampanyacı
Ynt: Az bilinen gelmiş geçmiş efsane ürünler,
« Yanıtla #50 : 01 Haziran 2015, 14:07:56 »
tipitip,sulugöz,altın şeklinde para cikolata(markayı bilmiyorum),mabel arapbacı sakız:)) benim aklıma geliveren çocukluğumun efsaneleridir.haa birde arımayalı mis kokulu silgiler vardı yerdik biz onları :D :D kanser falan yapıyo derlerdi de gene de ısırmamak için zor tutardık kendimizi..nasıl bir bağımlılıksa artık ;D
Linkleri görmeye yetkiniz yok. Kayit olun veya giris yapin   Üye olmak isteyenler için referans kodu

Çevrimdışı klewx

• Usta Kampanyacı
« Yanıtla #51 : 24 Haziran 2015, 13:13:22 »
knorr 2000 yılından önce unileverin değildi evlatlık yani...öz ebeveynleri iflas edince unilevere
geçti knorr un eskiden yok satan bir klasiği vardı pirinçli tavuk çorbası 15 yıldır yok sarı aliminyum
iç yüzeyli kağıt poşetteydi kayboldu gitti...piyale domatesli bulgur da 80 lerin aranılan ürünüydü,
bir aptala verilecek en güzel cevap susmaktır,

Çevrimdışı klewx

• Usta Kampanyacı
« Yanıtla #52 : 16 Ekim 2015, 21:57:26 »
bu gece 80 lerin efsane krem bulaşık deterjanı mintax dan biraz bahsedelim p&g ürünlerinin
o dönem lider markasıydı kapak altı çekilişleri yaptı çiti ve tek onun ezeli rakipleriydi bugün
şok ta satılan mintax gibi yan sanayi ucuz market markası değildi tüketim alışkanlıkları değişince
mintax buhar oldu devrin ev kadınları yıllarca mintaxla canım mintaxla single ı ile coştular,
8 nisan 1984 mintax yaz kazan kampanyası
krem mintax ürünlerinin içinden çıkan renkli harf fişleriyle;
KIRMIZI MiNTAX YAZ 1984 model 3 adet murat 131 otomobil
MAVİ MİNTAX YAZ 15 renkli televizyon
YEŞİL MİNTAX YAZ 25 merdaneli çamaşır makinesi
SARI MİNTAX YAZ 35 buzdolabı
BEYAZ MİNTAX YAZ 55 fırın kazan

ayrıca 5.555 nevresim seti 55.555 masa örtüsü anında kazanma şansı

Çevrimdışı klewx

• Usta Kampanyacı
« Yanıtla #53 : 30 Ekim 2015, 21:56:14 »
92 yılı chiquita muz 3 muz etiketini kağıda yapıştırıp zarfla gönderen ilk 2000 kişiye futbol
topu gönderiyor o zamanda piyasada bonita var dole,del monte var chiquita bulunmuyor
izmir basınsitesi semtinde buldum fiyatta iyi...başladım etiketli olan muzları tek tek kırmaya
oda yetmedi tırnak atarak muza zarar vermeden etiketleri alıp 2 şer 3 er aldıklarıma
yapıştırıyorum manav idare etti muz etiketlerine hastayım...kolleksiyon yapıyorum dedim inandı
6-7 zarf yaptım gönderdim  :) o gün bugün toplar gelecek büyük ihtimal ptt de çalındı o dönem
kargo yoktu kara torbalarda 1 ayda ancak hediye ürünler ulaşıyordu ama giderken zarflar çoğu
kez düzgün gitmez ürünler ya kaybolur ya da kaybettirilirdi şu saat nette araştırdım biri kazanmış
chiquita topundan ilginç bir hikayesi var ekşi de yazmış  :) mutluluk yanından geçer gider bazen,
« Son Düzenleme: 30 Ekim 2015, 22:39:40 Gönderen: klewx »

Çevrimdışı kyigit

• Usta Kampanyacı
« Yanıtla #54 : 30 Ekim 2015, 22:49:20 »
Linkleri görmeye yetkiniz yok. Kayit olun veya giris yapin
bu gece 80 lerin efsane krem bulaşık deterjanı mintax dan biraz bahsedelim p&g ürünlerinin
o dönem lider markasıydı kapak altı çekilişleri yaptı çiti ve tek onun ezeli rakipleriydi bugün
şok ta satılan mintax gibi yan sanayi ucuz market markası değildi tüketim alışkanlıkları değişince
mintax buhar oldu devrin ev kadınları yıllarca mintaxla canım mintaxla single ı ile coştular,
8 nisan 1984 mintax yaz kazan kampanyası
krem mintax ürünlerinin içinden çıkan renkli harf fişleriyle;
KIRMIZI MiNTAX YAZ 1984 model 3 adet murat 131 otomobil
MAVİ MİNTAX YAZ 15 renkli televizyon
YEŞİL MİNTAX YAZ 25 merdaneli çamaşır makinesi
SARI MİNTAX YAZ 35 buzdolabı
BEYAZ MİNTAX YAZ 55 fırın kazan

ayrıca 5.555 nevresim seti 55.555 masa örtüsü anında kazanma şansı

o zaman çekilişlerle alakam yoktu ama bu jel bulaşık deterjanları sevmezdik hiç, biz mintax sıvı deterjan kullanırdık.. piyasadan kalkınca çok üzülmüştük onu hatırlıyorum.. yuvarlak beyaz bi ambalajı vardı, yeşil kapaklı.. şok market mintax diyince bi ümit hemen aldım sıvı deterjanını ama beğenmedim..

Çevrimdışı balca

• Usta Kampanyacı
  • ömer ali-meltem hazan
    • blogum:=)))
« Yanıtla #55 : 31 Ekim 2015, 08:40:43 »
Şahin,Doğan için kuponlar veriliyordu. Bize borcam çıkmıştı... Akşam gazetesi tv veriyordu ne kupon biriktirmekti o yahu...Sinir olurdum... Taso pek meşhurdu...Meybuzlar filan...Merdivenaltının zehir dolu ürünleri. Karpuzlu şekerler vardı adını hatırlamıyorum. Mc Donalds gibi meşhur bir marka vardı Thrinky miydi neydi..

Kuponla neler vaad edildiğini Kemal Sunal'ın Köşeyi Dönen Adam'dan izleyebilirsiniz.
Linkleri görmeye yetkiniz yok. Kayit olun veya giris yapin tıklasanız yeter

Çevrimdışı klewx

• Usta Kampanyacı
« Yanıtla #56 : 06 Ocak 2016, 11:56:24 »
90 yılında nestle 40 ve 80 gr tüm tablet çikolata çeşitlerinden he-man çıkartmaları çıkıyordu
o zamanki nestle şimdikinden malesef çok daha özgün bir çikolata aromasına sahipti bugün bu
yok oysa ülker de aynı lezzet devam ediyor nestle 3 boş poşet gönderene he-man panini albümü
gönderiyordu bu albümü tamamlayanlara erkek için pilli kamyon kız için sindy bebek veriliyordu,
güzel günlerdi ama albümü tamamlayamadık  :)

Çevrimdışı klewx

• Usta Kampanyacı
« Yanıtla #57 : 12 Mayıs 2016, 22:23:32 »
yıl 1986 bisküvi çikolata piyasasında sadece tek bir mütevazi ürünüyle varolmaya çalışan
bir firma harika bir ürünle piyasadaydı elvan şokotat 3 lü marsmallow çokomel tarzı bir üründü
ülker yüzlerce yeni çeşidi ve geniş dağıtım ağıyla piyasa lideriyken nestlenin etinin o zamanlar
doğru dürüst depo ve dağıtım aracı bile yoktu...elvan 1952 yılında kurulmuş doğan bisküvi gibi
yıllardır var olan ama reklamı olmayan kaliteli ürün çıkaran bir firma bu piyasada şimdi elvan
migroslarda güzel kekleri v.b var sınav paketinde de elvanın 200 gram today karamelli waffle ı
var muhakkak denenmeli bayramda da elvan fondane dolgulu çikolatalar denenebilir,
80 li yıllarda cici doremi isimli kare 4 parça tek üründe 4 farklı lezzeti aynı anda sunan bir tablet
çikolata vardı o cici firmasıda 6 senedir elvan bünyesinde elvan tarzı firmalar iç pazarda
yer bulamadıklarından ihracata yöneliyor elvan 5 kıtada 100 ülkeye mal satan bir firma,
« Son Düzenleme: 12 Mayıs 2016, 22:41:15 Gönderen: klewx »

Çevrimdışı klewx

• Usta Kampanyacı
« Yanıtla #58 : 23 Mayıs 2016, 23:17:55 »
lezzo oralet 1990 çekilişi...1 kg lezzo paketinin üst kapağını keserek pk.16 gültepe-istanbul
adresine gönderen kazanıyor
1 kişiye 1991 model fiat 126 bis
10 kişiye mercedes tipi akülü çocuk otomobili
20 condor akülü çocuk motorsikleti
100 uzaktan kumandalı model araç

aynı yıl 1990 şubat neba margarin çekilişi...5 neba kulakçığını 31 mayıs 1990 a kadar
p.k 223-01322 adana adresine gönderen yeniden kazanıyor,
5 toros 5 vites
10 tam otomatik çamaşır makinası
20 porselen yemek takımı
40 halı
2000 şemsiye     defne yalnız o dönem neba tv reklamında oynamıştı bu çekiliş için,
« Son Düzenleme: 23 Mayıs 2016, 23:25:03 Gönderen: klewx »

Çevrimdışı nesliyaren

• Usta Kampanyacı
  • Allah hikmeti dilediğine verir.
« Yanıtla #59 : 23 Mayıs 2016, 23:24:04 »
Linkleri görmeye yetkiniz yok. Kayit olun veya giris yapin
lezzo oralet 1990 çekilişi...1 kg lezzo paketinin üst kapağını keserek pk.16 gültepe-istanbul
adresine gönderen kazanıyor
1 kişiye 1991 model fiat 126 bis
10 kişiye mercedes tipi akülü çocuk otomobili
20 condor akülü çocuk motorsikleti
100 uzaktan kumandalı model araç

kazananlar açıklandı mı  :P ;D
Demek ki, zorlukla beraber bir kolaylık var.
Evet o zorlukla beraber bir kolaylık var!